M.U.D. TV (PC)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

GC '09: M.U.D. TV Pierwsze Spojrzenie (PC)


Ogidogi @ 23:41 25.08.2009
Jerzy "Ogidogi" Kościelny
Komputery oraz gry interesują mnie od wielu lat. Nie mam konkretnych upodobań co do gatunków gier, jednak są tytuły których nie jestem w stanie strawić.

Na targach GamesCon w Kolonii mieliśmy okazję zobaczyć wiele gier. Począwszy od RPG, przez dynamiczne FPS, strategie na przygodówkach kończąc.

Na targach GamesCon w Kolonii mieliśmy okazję zobaczyć wiele gier. Począwszy od RPG, przez dynamiczne FPS, strategie na przygodówkach kończąc. Przyznam szczerze, iż najmilszym zaskoczeniem było dla mnie stoisko Kalypso na którym to miałem okazję zapoznać się z dwoma dość oryginalnymi przedstawicielami deweloperskiego studia RealmForge Studio. Idąc do środka nie miałem pojęcia na prezentację jakiej gry zostałem zaproszony, jednak bardzo szybko okazało się, że był to jeden z ciekawszych i śmieszniejszych pokazów w jakich miałem tego dnia okazję uczestniczyć. Jednym z nich był główny pomysłodawca i twórca M.U.D.TV. Zapewne tak jak mnie, tytuł ten mówi Wam niewiele, jednak po przeczytaniu tego tekstu, wielu z Was z pewnością będzie bacznie śledziło wydarzenia związane z omawianą produkcją.



M.U.D.TV oznacza „Mad, Ugly, Dirty Television” i jest innowacyjną strategią ekonomiczną, zawierającą mnóstwo humoru. Gracz wciela się w młodego właściciela stacji telewizyjnej. Jego głównym zadaniem jest zdobycie jak największej ilości kasy oraz zwiększenie prestiżu własnej firmy. Wiadomym jest, iż większość mediów utrzymuje się z reklam. Tak samo wygląda to i tu. Jest 40 firmy chcących inwestować w kampanie promocyjne. Przyznam szczerze, iż ich loga oraz nazwy, choć nic wspólnego z rzeczywistością nie mają, zostały tak sprytnie wymyślone, że każdy bez problemu powiąże jest z tymi istniejącymi na światowych rynkach. LazyVision, ElectronicFarts, Mike, Hamdidas, czy Cannot lub Ego (zamiast Lego) to tylko niektóre z wymyślnych nazw. Jak to w życiu bywa, nikt nie da nam szmalu za piękne oczy. Każdy inwestor ma swoje oczekiwania względem odbiorców. Tych z kolei wyróżniamy osiem rodzajów. Od hipisów, przez żony, kujonów, macho, emerytów, młodzież, inteligentów aż po osoby emocjonalne. Wszyscy ludzie zaliczający się do danej grupy, mają swoje ulubione pory oglądania telewizji oraz upodobania co do rodzaju czy gatunku emitowanych programów. Tu właśnie mamy styczność z pierwszymi elementami strategicznego i ekonomicznego myślenia. Musimy tak dobrać biznesowych partnerów, aby nasza stacja trafiała do odpowiedniego odbiorcy, dzięki czemu będziemy mogli spełnić warunki kontraktów reklamowych.



Jeżeli chodzi o to co możemy puścić na antenie, wyróżniamy trzy główne rodzaje programów. Są to filmy, seriale oraz show. Każdy z nich może mieć różne charaktery, np. film akcji, komedia, serial dokumentalny, erotyczny show, muzyczny show itp. Jest tego sporo i tylko od nas oraz polityki stacji zależeć będzie co wyprodukujemy, a następnie oddamy w ręce widzów. Twórcy M.U.D.TV oddają zawsze do naszej dyspozycji kilka gotowców, które mogą wypełnić jakieś luki, jednak nie zapewnią nam z pewnością sukcesu. Wskaźnikiem jakości każdej produkcji jest liczba gwiazdek. Jest ona zależna od wielu czynników, takich jak kwalifikacje osób pracujących przy scenariuszu, umiejętności aktorów itp. Każdy z pracowników ma inne umiejętności i specjalizuje się w różnych rzeczach, dlatego też dobór odpowiedniej kadry jest w tym aspekcie kluczowy. Ważne jest też to, że każda emisja obniża atrakcyjność danego programu, gdyż wiadomym jest, że oglądanie siedem dni w tygodniu jednego filmu nie jest zbyt ciekawe. Tak więc, oprócz sporej dawki humoru i luźnego podejścia, w grze znalazło się miejsce dla rozwiązań realistycznych, które wnoszą elementy znane nam z rzeczywistości.

Do sprawnego działania tak dużego przedsięwzięcia jakim jest studio telewizyjne, potrzeba mnóstwa ludzi oraz sporych rozmiarów pomieszczeń, w których to będziemy mogli budować najróżniejsze pokoje. Studia nagraniowe, biura scenarzystów czy laboratoria – pozwalające na opracowywanie nowych projektów, są po prostu niezbędne do funkcjonowania. Odnośnie całego procesu zatrudnienia oraz większej ilości informacji dotyczących samych pracowników, ich rozwoju czy umiejętności, nie udało nam się uzyskać. Mam nadzieję, że w momencie gdy gra wejdzie w fazy beta testów, pokusimy się o zdobycie kopii i rozwiniemy nieco ten temat przy okazji zapowiedzi.

Screeny z M.U.D. TV (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmarciu001   @   21:03, 08.11.2009
Ktoś wie czy gra będzie w języku Polskim z góry dzięki ;-)