Shinji Mikami jest gotowy na powrót do tworzenia gier

Shinji Mikami wydaje się gotowy na powrót do tworzenia gier po wygaśnięciu klauzuli o zakazie konkurencji.

@ 12.10.2023, 14:28
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Shinji Mikami jest gotowy na powrót do tworzenia gier

Dobre wiadomości dla fanów horrorów. Król gatunku i jego twórca może niebawem powrócić do tworzenia gier. Shinji Mikami jest gotowy na powrót do branży po wygaśnięciu klauzuli o zakazie konkurencji.

"Teraz, kiedy zrzuciłem zaklęcie zakazu konkurencji, myślę że powinienem zabrać się do pracy" – napisał na Twitterze słynny deweloper.

W lutym potwierdzono, że Mikami opuszcza Tango Gameworks, studio stojące za The Evil Within, Ghostwire: Tokyo i Hi-Fi Rush, które założył w 2010 roku, zanim sprzedał je Bethesdzie.

Mikami jest najbardziej znany ze swojej pracy w firmie Capcom, gdzie wyreżyserował między innymi pierwszego Resident Evil, jego remake dla GameCube'a z 2002 roku oraz kultowe i ponadczasowe Resident Evil 4. Prócz tego słynny projektant pracował nad Vanquish dla PlatinumGames i wyprodukował Shadows of the Damned dla Grasshopper Manufacture.

W 2020 roku Mikami oświadczył, że przed przejściem na emeryturę chce wyreżyserować jeszcze jeden projekt. Dodał również, że pomysłów mu nie brakuje i nie ograniczają się one do gatunku horroru. Warto czekać zatem na jego kolejne przedsięwzięcia i miło jest słyszeć, że znanemu i popularnemu twórcy nadal chce się pracować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   14:42, 12.10.2023
Panie Mikami do dzieła zatem! Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   15:35, 12.10.2023
A cóż to za klauzula? Sam takie coś podpisał? Zdziwiony
0 kudosmrPack   @   16:58, 12.10.2023
Chyba w jego przypadku chodzi o coś takiego:
zakaz konkurencji
Umowa ta oznacza, że w czasie trwania stosunku pracy pracownik nie może konkurować z pracodawcą, czyli prowadzić działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy oraz pracować dla kogoś, kto prowadzi taką działalność konkurencyjną. Zakaz konkurencji w czasie trwania stosunku pracy jest nieodpłatny.
Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy może być zawarta jedynie z pracownikami, którzy podczas trwania umowy o pracę mieli dostęp do szczególnie ważnych informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę (czyli np. informacje będące tajemnicą przedsiębiorstwa).

0 kudosBarbarella.   @   17:12, 12.10.2023
Cytat: mrPack
Zakaz konkurencji w czasie trwania stosunku

Eee....nooo..... Zdziwiony Zawstydzony


A poważnie to chyba rozumiem o co chodzi. Ale chyba pierwszy raz z czymś takim się spotykam. I tak dobrze że tylko klauzula a nie przysłali yakuzy do niego.