Ubisoft nie usuwa kont, na których są zakupione gry

Po tym, jak na Twitterze pojawił się wpis, że Ubisoft kasuje konta nieaktywnych graczy, rozpętała się burza.

@ 25.07.2023, 13:51
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft nie usuwa kont, na których są zakupione gry

Ubisoft postanowił zareagować na widoczny poniżej wpis z Twittera. Czytamy w nim, że wydawca usuwa konta nieaktywnych graczy, a zatem jeśli nie logowaliście się od dłuższego czasu, to jest szansa na to, że Wasz profil, a także przypisane do niego gry, znikną. Na szczęście nic podobnego nigdy nie będzie miało miejsca.

Francuski wydawca sytuację wyjaśnił redakcji portalu IGN, twierdząc, że nigdy nie będzie kasował kont użytkowników, którzy mają na nich jakiekolwiek gry. Z drugiej strony, jeśli ktoś jest całkowicie nieaktywny, a ponadto nie zakupił niczego, musi się liczyć z tym, że wcześniej czy później jego konto zostanie usunięte. Jest to zgodne z prawem.

Co ważne, przed usunięciem jakiegokolwiek konta Ubisoft wysyła do jego posiadacza wiadomość email, w której informuje go o ewentualnej kasacji profilu. Jeśli użytkownik na wiadomość zareaguje i zaloguje się na swoje konto, nie zostanie ono usunięte. Niezależnie od tego, czy jesteśmy aktywni czy nie, nigdy nie stracimy też konta z zakupionymi grami.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:19, 25.07.2023
Tak to jest jak ktoś coś źle zinterpretuje. Wielki hałas o nic.