Microsoft i Nintendo idą na współpracę. Call of Duty trafi na konsole Nintendo!

Bardzo interesująca wiadomość z samego rana - firmy Microsoft i Nintendo podpisały umowę w ramach której popularne marki Giganta z Redmond trafią na konsole BigN!

@ 21.02.2023, 11:36
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
switch, xbox x/s

Microsoft i Nintendo idą na współpracę. Call of Duty trafi na konsole Nintendo!

Duża wiadomość obiegła internet z samego rana. Firmy Microsoft i Nintendo podpisały umowę o współpracę na najbliższe 10 lat, w efekcie czego popularne gry wydawane pod marką Xbox trafią na konsole Nintendo!

Póki co nie znamy konkretów tej współpracy, ale już teraz Brad Smith, jeden z szefów Microsoftu, dolewa oliwy do ognia i zapowiada pełnowymiarowe odsłony Call of Duty na konsole Nintendo! Będą to te same duże tytuły, które trafią na PlayStation 5 czy Xboksy Series S|X - nie chodzi więc o mobilne wydania w stylu Call of Duty: Mobile. Co więcej, gry będą debiutować na konsolkach Nintendo w tym samym czasie co na pozostałych platformach.

Wiadomość ta z pewnością ucieszy fanów Nintendo, którzy nie mają zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o strzelanki. Jednocześnie ogłoszenie to rodzi sporo pytań i wątpliwości. Trudno wyobrazić sobie bowiem przeniesienie Call of Duty: Modern Warfare II czy kolejnych odsłon cyklu na przestarzałego technologicznie Switcha. Czego więc się spodziewać? Czy gry zostaną zaoferowane tutaj w formie streamingu, a może Nintendo wkrótce zapowie wyczekiwanego od miesięcy Switcha 2? Póki co te pytania pozostają bez odpowiedzi, ale zapewne kolejne tygodnie, a może miesiące rozjaśnią nieco temat.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosjuve   @   12:01, 21.02.2023
Podstawowe pytanie: czy na Nintendo jest wystarczająca grupa odbiorców, aby to się opłacało. Pewnie jest, ale ciekawe, czy to realna chęć zysku czy prztyczek dla Sony, gdzie tych gier może zabraknąć? Obstawiam to drugie. Bo kto kupuje Nintendo, aby grać w Call of Duty? Raczej jeżeli ktoś Nintendo posiada, to jako drugą konsolę do gier z innego świata, świata Ninny, a Call of Duty i tak ogra na Xboksie lub PC. Tak coś mi się wydaje, ale jeżeli jest grupa ludzi, którzy mają tylko konsole Ninny, to dla nich dobra wiadomość.