Pro Evolution Soccer 2018 (PS4)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Pro Evolution Soccer 2018 (PS4) - recenzja gry


@ 23.09.2017, 12:48

Stałe fragmenty gry powróciły do klasycznej wersji, bez żadnych strzałeczek, czy innego tego typu ustrojstwa. Mam nadzieję, że Konami zrozumiało, że nie ma co roku kombinować przy rzutach wolnych, skoro w ich przypadku im prościej, tym lepiej. Karne nie są już przeszkodą, podobnie jak rożne, przy których możemy wybrać różne strategie nabiegania zawodników w pole bramkowe. Nowością są statystyki piłkarzy wyświetlane podczas spotkania. Zobaczycie w nich m.in., który z podopiecznych oddał najwięcej strzałów albo wymienił najwięcej celnych podań.

Pro Evolution Soccer 2018 prezentuje wysoki poziom graficzny. Specjalnie odpalałem pomeczowe powtórki, żeby zobaczyć jak fajnie z bliska prezentują się wykonane przeze mnie zagrania. Od twarzy przez koszulki po siatki za bramką. Poezja! Na graficzny odbiór produkcji przekłada się także delikatne przemodelowanie sylwetek zawodników. Grajkowie są szczuplejsi i wyglądają bardziej realistycznie, co widoczne było już w wersji beta. A jeżeli jesteśmy już przy becie to musicie wiedzieć, że producenci dokonali od tamtego czasu poprawek w balansie rozgrywki. Gole nie padają już tak często po strzałach z dystansu, a ciągły drybling nie jest aż tak efektywny.

Do gry zawędrował tryb kooperacji trzech na trzech, z którego możemy korzystać zarówno w sieci, jak i lokalnie. Ciekawym modelem zabawy jest także Random Selection Game, w którym rozgrywamy mecz zawodnikami wylosowanymi z kilku klubów albo dobranymi na podstawie ich narodowości. Niestety, zmiany wprowadzone do najpopularniejszych trybów zabawy są raczej kosmetyczne. W Master League czeka na Was m.in. możliwość rozegrania presezonu i sporo nowych scenek przerywnikowych.

Problemy z licencjami są już chyba standardem, jeśli chodzi o markę PES. Na szczęście można wspomóc się fanowskimi modyfikacjami, ale jest przy nich trochę kombinowania. Do problemów z prawami na ligi należy dodać zero powiewu świeżości w kwestii komentarza meczów. Mniej zmian dotknęło komentarz w Pro Evolution Soccer 2018 niż jadłospis szkolnej stołówki po wakacjach. Zamiast zaserwować nam porządny kąsek, Konami odgrzewa starego kotleta w postaci nudnych i powtarzających się nagrań w wykonaniu Petera Drury'ego oraz Jima Beglina.

Powtórzę się z mojego tekstu o wersji beta omawianej kopanki, Pro Evolution Soccer 2018 jest symulatorem pisanym przez duże "s". Rozegranie w nim dwóch identycznych akcji jest praktycznie niemożliwe, każdy mecz to nowe wyzwanie. Świetnie zbalansowany tytuł przypadnie do gustu wszystkim fanom poprzednika. Szkoda tylko, że Konami nie dokonało liftingu komentatorów i z tego powodu tegoroczny PES jest grą świetną, a nie genialną.


Długość gry wg redakcji:
0h
Długość gry wg czytelników:
nie podano

oceny graczy
Świetna Grafika:
Producenci dokonali liftingu sylwetek zawodników, dzięki czemu na zbliżeniach prezentują się oni świetnie.
Przeciętny Dźwięk:
Choć same boiskowe dźwięki robią robotę, to praca komentatorów ściąga ocenę dźwięku w dół.
Genialna Grywalność:
Wymagająca rozgrywka. Sztuczna inteligencja dopasowuje formację do naszych zagrań.
Dobre Pomysł i założenia:
Ewolucja schematu, choć zabrakło wykończenia, jeśli chodzi o nowości w trybach gry oraz komentarzu spotkań.
Świetna Interakcja i fizyka:
Rozgrywka jest bardzo dobrze zbalansowana, udoskonalony system Real Touch+ nie powoduje dziwacznych błędów.
Słowo na koniec:
Pro Evolution Soccer 2018 to tytuł przeznaczony dla osób, które zamiast zręcznościowego podejścia do piłkarskiej rozgrywki preferują to bardziej symulacyjne.
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Pro Evolution Soccer 2018 (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?