Alpha Prime (PC)

ObserwujMam (89)Gram (21)Ukończone (16)Kupię (6)

Recenzja gry Alpha Prime (PC)


@ 24.12.2006, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Alpha Prime to jedna z tysięcy asteroid krążących daleko poza układem słonecznym. W przyszłości człowiek znalazł nowe sposoby podróżowania, a co za tym idzie bez problemu jesteśmy w stanie dotrzeć do najodleglejszych fragmentów wszechświata i wykorzystywać odkryte tam surowce naturalne.

Alpha Prime to jedna z tysięcy asteroid krążących daleko poza układem słonecznym. W przyszłości człowiek znalazł nowe sposoby podróżowania, a co za tym idzie bez problemu jesteśmy w stanie dotrzeć do najodleglejszych fragmentów wszechświata i wykorzystywać odkryte tam surowce naturalne. Tak też się stało na wspomnianym Alpha Prime, który stanowi miejsce akcji gry zatytułowanej właśnie Alpha Prime.

Wszystko kręci się wokół odkrytego przez ludzi minerału nazwanego hubardium. Wielu delikwentów spekuluje na temat jego pochodzenia oraz właściwości, nie udało się jednak dokładnie tego ustalić. Pewne jest natomiast jedno, hubardium jest niezwykle cenne i warto je wydobywać, nawet poświęcając dziesiątki istnień ludzkich. W całym wszechświecie powstają kopalnie wydobywcze, dostarczające drogocennego materiału służącego do produkcji trunków, narkotyków oraz innych mniej lub bardziej przydatnych używek. Głównym zadaniem gracza jest odwiedzenie jednej z takich kopalni w celu zbadania tamtejszej sytuacji. Hubardium w bardzo dziwny sposób wpływa na umysłu ludzi zbyt długo przebywających w jego towarzystwie – wywołuje chorobę powodującą utratę zmysłów. Co stało się w kopalni na Alpha Prime…? Gdzie podziali się jej rezydenci…? Czemu pozostali przy życiu ludzie zachowują się jak lunatycy…? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań znajdziecie tylko śledząc fabułę programu opracowanego przez czeskie studio Black Element Software!Głównym bohaterem gry jest człowiek o imieniu Arnold. Oczywiście jak to zwykle w przypadku głównych bohaterów bywa, facet ma w sobie coś, co powoduje że jest odporny na rezultaty działania Hubardium. Kiedy inni po wypiciu dwóch kielonków zawierających wspomnianą substancję ledwie mogą utrzymać się na nogach, nasz śmiałek jest w stanie chlać całą noc i nawet nie poczuje drobnych zawrotów głowy. Dzięki odporności na hubardium Arnold korzysta ze specjalnie skoncentrowanych jego dawek, które pozwalają mu znacznie zwiększyć swój refleks, a co za tym idzie uzyskać efekt podobny do Bullet Time. Cały otaczający świat zostaje wówczas nieco zniekształcony a przeciwnicy zaczynają poruszać się w zwolnionym tempie. Bullet Time jest niejednokrotnie jedynym sposobem na pozbycie się większej grupy oponentów i bardzo często ratuje nam życie.

Alpha Prime to jedna z najtrudniejszych gier na rynku. Producent z jakiegoś powodu uzbroił wszystkich przeciwników w super wzrok oraz ponadludzką celność. Jestem w stanie zrozumieć roboty ładujące w nas kulkę gdy tylko wystawimy choć centymetr czupryny, ale zwykli najemnicy to już lekka przesada. Zdarzało mi się nawet czasami utknąć w jakimś zaułku, ponieważ nieważne co bym robił i jak szybko biegł do przodu kiedy tylko na horyzoncie pojawiał się fragment mojego ciała obrywałem z karabinku lub shotguna. Sytuacje ratuje nieco możliwość zapisywania stanu gry w dowolnym miejscu, bez niej cała rozgrywka zakrawała by na sadyzm.


Screeny z Alpha Prime (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?