Party Hard 2 (PC)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Recenzja gry Party Hard 2 (PC)


@ 01.11.2018, 12:07
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Kontynuacja angażuje jeszcze bardziej niż pierwowzór.

Wydane w 2015 roku Party Hard nie jest indorem, którego można postawić na piedestale najlepszych gier niezależnych, ale twórcy mieli na swój projekt ciekawy pomysł i dobrze go zrealizowali. Nie dziwi więc fakt, że tytuł został ciepło przyjęty przez graczy, a dziś recenzuję jego kontynuację.

Party Hard 2 to klasyczne więcej, lepiej i ciekawiej. Ponownie wcielamy się w skórę psychopaty (do wyboru są 4 postaci, ale 3 trzeba odblokować), który tym razem trafia na firmową imprezę i postanawia się zemścić na swoim pracodawcy. Motyw jest prosty - wylano go z roboty. Wzorem pierwowzoru, jest tu jakaś fabuła, która stanowi tło dla wydarzeń - i w sumie fajnie. Rozgrywka nie polega jednak na śledzeniu historii, ale dokonywaniu kolejnych masakr.

Podobnie jak w pierwowzorze, naszym nadrzędnym celem jest z reguły likwidacja określonej ilości osób. Gra wyznacza nam różne zlecenia, ale najczęściej po prostu musimy wykończyć, np. 4 dilerów czy kilku producentów dragów. Są jednak misje, gdy musimy rozwalić wszystkich, tzn. nawet 60 biegających po mapie imprezowiczów, ćpunów czy ochroniarzy. Czasem jednak Party Hard 2 wymaga od nas większego kombinowania, np. kiedy musimy odnaleźć listę celów, wysadzić coś konkretnego w powietrze, itp. W każdym razie - na nudę nie można narzekać.

Sednem gry jest oczywiście czynienie masakry, a w tym pomagają nam różne przedmioty. Podstawowym wyposażeniem bohatera (przynajmniej tego startowego) jest nóż - idealne narzędzie, gdy chcemy zlikwidować kogoś po cichu. Chodząc po planszach szybko znajdujemy jednak bardziej efektowne możliwości i sposoby na likwidację celów. Od zatrucia drinków, po rozjechanie grupki motorzystów ich własnym pojazdem, przez rozlanie paliwa na środku parkietu i podpalenie żywcem bawiących się imprezowiczów. Nowością są systemy craftowania przedmiotów, dzięki którym możemy np. z butelki jakiejś substancji i proszku stworzyć żrący kwas i rzucić nim w cel; lub umiejętności specjalne protagonisty, pozwalające błyskawicznie uśmiercić znajdujące się blisko niego grupki osób albo odkryć gdzie znajdują się cele.

Kontynuacja przynosi ze sobą także znacznie obszerniejsze i bardziej urozmaicone lokacje. Tajemne przejścia, sekretne pokoje - plansze są naprawdę spore, oczywiście jak na tego typu projekt. Nie można tu narzekać na nudę, bo ilość wszelakich przejść czy możliwości pozwala bez przerwy kombinować i nawet w przypadku niepowodzenia (czyli, gdy złapie nas policja lub ktoś nas ukatrupi), chce się od nowa powtarzać rozgrywkę i próbować innych sposobów.

Party Hard 2 wygląda ponadto wyraźnie lepiej od pierwowzoru. O ile "jedynka" była typową pikselówką, tak tutaj mamy połączenie pikseli z elementami 3D, co w akcji wygląda naprawdę dobrze (jaskrawo-neonowa oprawa prezentuje się super) i przy okazji daje większe możliwości interakcji z otoczeniem.

Kolejna nowość to tryb kooperacji, ale niestety wyłącznie lokalnej. Dzięki niemu na ekranie pojawia się dwóch zabójców, którzy wspólnie realizują cele. Fajna opcja, choć akurat mi lepiej grało się w pojedynkę. Może dlatego, że bardziej się wówczas wczuwałem w skórę psychopatycznego mordercy?

W ogólnym rozrachunku Party Hard 2 to udana produkcja, przy której można spędzić kilka angażujących godzin. Fani pierwowzoru wiedzą, czego się spodziewać, a pozostali? Powinni najpierw zagrać w pierwszą część, a później zabrać się za "dwójkę". Jeśli lubicie kombinować, a jednocześnie chcecie zaspokoić swoją wewnętrzną rządzę krwi, to ta gra jest ku temu idealną okazją.


Długość gry wg redakcji:
8h
Długość gry wg czytelników:
nie podano

oceny graczy
Dobra Grafika:
Połączenie pikseli z elementami 3D. Bogate w detale plansze, ciekawa, trochę szalona kolorystyka.
Świetny Dźwięk:
Szalony, dobrze podkręcający tempo rozgrywki soundtrack.
Świetna Grywalność:
Ogrom możliwości, dobrze zaprojektowane plansze i radocha z masakrowania pikselowych ludków. Czego chcieć więcej?
Świetne Pomysł i założenia:
Prosty pomysł, ale dobrze zrealizowany.
Dobra Interakcja i fizyka:
Czasami coś się zbuguje, ale nie ma tragedii.
Słowo na koniec:
Party Hard 2 to udana kontynuacja i zarazem po prostu fajna gra.
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Party Hard 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?