Telefon zwariował!

Offline
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Wojownik (exp. 2603 / 3000) lvl 11 ]0 kudos
Hej,
już tu kiedyś zakładałem temat o swoim telefonie (inny problem) i dostałem całkiem satysfakcjonującą odpowiedź. Nieśmiało liczę na powtórkę, bo albo ja już jestem za głupi na nowe telefony, albo mnie one nie lubią, albo najpewniej jedno i drugie.

Jestem posiadaczem Sony Xperia e4g. Telefon jak telefon, do tej pory specjalnych zarzutów do niego nie miałem. Aż pewnego razu się nudziłem i szukałem jakiejś gierki do popykania. Trafiło na The Walking Dead: No Man's Land. To najpewniej nieistotne, ale na wszelki wypadek podaję jak najwięcej danych.

Wtedy się zaczęło. Podczas grania telefon nagle zgasł. Po prostu, ekran zrobił się czarny, telefon nie reaguje. Myślę sobie, może bateria. I rzeczywiście, telefon pokazał po podłączeniu, że jest 0%. Po paru minutach ładowania włączyłem go (nie odłączając od ładowarki), stan baterii 78%. Po czym po paru minutach używania, tym razem nie gry, telefon wyłączył się znowu, i znowu twierdził że ma zerowy stan baterii. I tak w kółko, jakby nie tylko telefon wariował, ale też wskaźnik stanu naładowania.
Co istotne, do tej pory zawsze, gdy stan baterii dobijał do zera, telefon normalnie się wyłączał, a na koniec wibrował. Teraz zwyczajnie gasi się i nic.

Co zrobiłem do tej pory?
1) Wywaliłem grę.
2) Ustawiłem antywirusa na czułość nadzwyczajnie wysoką i przeskanowałem - 0 wyników.
3) Zrestartowałem telefon do ustawień fabrycznych (ale bez opcji "wyczyść pamięć wewnętrzną").

I nic, problem pozostał.
Google nie chce pomóc.
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, co takiego nawywijałem, i jak mogę to odkręcić?Offline
shuwar //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2014 i 2018 ]0 kudos
Niestety nie pomogę...
Faktycznie do tego typu problemu poszukałbym forum o Sony / Androidzie.

Chciałem tylko powiedzieć, że dlatego nie lubię Androida. Ten system jest mega niestabilny, pisać na niego soft, to jakaś katorżnicza robota. No ale cóż, to jest efekt tej uniwersalności. Jak coś jest do wszystkiego (dowolne urządzenia różnych producentów), to jest do... wiem, że to monopol, ale dlatego wybrałem iOS'a.

Offline
remik1976 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 16119 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Z tego co widziałem to bardzo dużo ludzi ma ten problem z telefonami Xperia i to nie tylko z tym modelem o którym napisałeś. Nawet po serwisach ten problem nadal występuje i nie pomaga zmiana softu. Moim zdaniem długotrwała wada fabryczna. Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie co zużywa najwięcej baterii w opcjach baterii oraz jakiś aplikacji działających w tle, które niewidocznie mogą zjadać baterie, ale z tego co czytałem raczej żadna aplikacja nie jest wstanie tak szybko zużyć baterii. Są też głosy, które twierdzą, że jest to uszkodzenie płyty głównej telefonu. Moim zdaniem są tylko dwie opcje naprawy czyli serwis jeżeli telefon jest na gwarancji lub próba zrootowania telefonu i wgrania lepszego androida o ile przyczyna zużycia tkwi w systemie, a nie podzespołach telefonu.

EDIT: Zużycie większe energii przez Androida jest możliwe. W swoim szajsungu na oryginalnym sofcie bateria po kilku miesiącach używania androida trzymała tylko dwa dni w stanie spoczynku, a po zmianie androida na nowszego trzyma kilkukrotnie dłużej i spokojnie może w spoczynku działać ponad tydzień. Nie jest to taka "awaria" jak u Ciebie, bo tylko miałem skrócony czas działania baterii, ale obrazuje to, że system potrafi dać zdrowo w tyłek baterii i to bez powodu i jakichkolwiek objawów uszkodzenia które można by było znaleźć w telefonie.

Liczba czytelników: 475878, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 53940 wątków oraz napisali 676400 postów.