Contra: Operation Galuga (Xbox One) - okladka

Contra: Operation Galuga (Xbox One)

Premiera:
12 marca 2024
Premiera PL:
26 kwietnia 2024
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Strzelanka
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Contra: Operation Galuga (Xbox One)
bigboy177 @ 15:35 04.04.2024
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Contra: Operation Galuga to remake kultowej, oldschoolowej strzelanki platformowo-zręcznościowej 2D z 1987 roku. Za projekt odpowiada studio WayForward, a jego wydania podjęło się Konami. Mimo że tytuł dość wiernie podąża śladami pierwowzoru sprzed kilku dekad, twórcy zdecydowali się na garść zmian, wpływających na przebieg rozgrywki.

Fabuła Contra: Operation Galuga została na potrzeby remaku nieco rozbudowane. W ramach tutejszej historii trafiamy na tytułowe wyspy u wybrzeża Nowej Zelandii, a następnie w ciele komandosów przemierzamy wiele różnych lokacji. Co ciekawe, protagonistami nie są już tylko Bill Rizer oraz Lance Bean, ale także kilku innych herosów.

Rozgrywka Contra: Operation Galuga trzyma się założeń pierwowzoru: akcję obserwujemy z boku (side scroll), choć nie w klasycznych dwóch wymiarach, a w nieco bardziej współczesnym 2,5D, i przemieszczamy się w jednym, narzuconym przez deweloperów kierunku, nie mogąc się cofnąć. Brnąc do przodu, walczymy z napotkanymi przeciwnikami, stosując do tego celu wiele różnych rodzajów broni, znalezionych w trakcie eksploracji. Do tego dochodzą jeszcze pułapki oraz odpowiednio przygotowane mapy, utrudniające nam eksplorację.

W Contra: Operation Galuga grać można samodzielnie lub w grupie nawet czterech graczy. Kooperacja dla czterech osób zarezerwowany jest jednak dla trybu zręcznościowego. Kampanię fabularną da się ukończyć we współpracy z maksymalnie jednym znajomym - zarówno przez sieć jak i przy jednym ekranie.

PEGI: Od 12 latZawiera przemocZawiera mocny język
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?