Salvation (Xbox 360) - okladka

Salvation (Xbox 360)

Premiera:
projekt anulowany
Premiera PL:
projekt anulowany
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Wydawca:
brak danych
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Salvation (Xbox 360)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Rok 2026. Światowy rząd uciekł się do najnowszych osiągnięć genetyki, co pozwoliło mu na stworzenie replikantów Chrystusa oraz Antychrysta. Celem tego było ich natychmiastowe zniszczenie, aby ustalić surowy fundamentalizm oparty na pomyśle komunikowania się z samym Bogiem poprzez maszyny równie dobrze co armia sklonowanych istot, zwanych Aniołami. Utworzenie cyber-Raju oraz cyber-Piekła sprawiło, że nawet pozaziemski świat, w który wierzyło miliardy, kontrolowany teraz jest przez tyranów... Każdy najmniejszy krok ludzkości jest monitorowany przez grupę technokratów, którzy poprzez wyżej wspomniany sposób nawiązali kontakt z węzłem łączącym ich rzekomo z sakralnym Niebem. Populacja przechodzi krytyczny zastój, najnowsze osiągnięcia techniki zostają zapomniane, każdy obywatel przechodzi solidną tygodniową analizę mózgu. W przypadku wykrycia choćby najmniejszych złowrogich myśli, człowiek taki zostaje wysłany do cybernetycznego Piekła, gdzie czeka go tylko niezmierne psychocierpienie.

Wśród owego futurystycznego koszmaru znajdują się jednak także ci, którzy pragną przeciwstawić się cybernetycznemu reżimowi za wszelką cenę. Działają w małych, rozproszonych, trudnych do lokalizacji grupach. Prowadzą niewidzialną wojnę z przeważającymi, dalekimi od wyrównania siłami. W Salvation gracz ma okazję wcielić się w jednego z owych rebeliantów. Do wyboru ma kilka postaci, a każda z nich posiada własną historię z przeszłości. Ich zadaniem rzecz jasna jest jak najzacieklejsze dążenie do zniszczeniu wirtualnego Raju i Piekła, obalając utopijny Nowy Porządek Świata. W czasie czternastu misji podzielonych na siedem epizodów, gracz wciela się w takich bohaterów jak Narumi Amano (skrytobójca o zmodyfikowanych genetycznie morderczych zdolnościach), Sergei Thor (kapitan wschodnioeuropejskiej opozycji) czy Alexander Geist (obdarzony zdolnościami psionicznymi, mający prywatne porachunki z Reżimem).

Salvation należy do gier akcji. Ta ostatnia przedstawiona została z perspektywy trzeciej osoby, kamera została umieszczona nieco nad prawym ramieniem protegowanego. Rozgrywka łączy w sobie elementy zręcznościowe, skradankowe, a także charakterystyczne dla strzelanek. W związku z tym gracz ma pewną swobodę w obieraniu taktyki swego działania. Może pozostawiać po sobie jedynie zgliszcza albo też niepostrzeżenie infiltrować wrogie kwatery. Taktyka przyda się także w walce przeciwko bossom. Tych jest około dwudziestu, na każdego z nich zaś trzeba będzie znaleźć odpowiedni sposób.

Sugestywny klimat panujący w świecie Salvation podkreśla przede wszystkim wysokiej jakości oprawa audio przygotowana w standardzie 5.1. Na ścieżkę dźwiękową programu składają się utwory nagrane specjalnie na potrzeby developingu wraz z profesjonalną orkiestrą. Inne aspekty, takie jak fizyka obsługująca akceleratory fizyczne, także nie zostały zaniedbane. Cybernetyczną utopię podziwiać można przy użyciu najnowszych nowinek graficznych: parallax- oraz normal-mapping, pixel i vertex shader, oświetlenie HDR czy dynamiczne cienie.

Poza dramatyczną kampanią dla pojedynczego gracza, Salvation oferuje tryb gry wieloosobowej do 32 zawodników na jednej arenie. W multiplayer spotkać można nowe miejsca, umiejętności oraz poszerzony arsenał.


Wkład w encyklopedię mieli:   silverkin,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Salvation (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?