Endzone: A World Apart (PS5) - okladka

Endzone: A World Apart (PS5)

Premiera:
19 maja 2022
Premiera PL:
19 maja 2022
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Redakcja:brak ▶
Czytelnicy:brak ▶
Popularność:0%
Chcesz taki licznik?
Opis Endzone: A World Apart (PS5)
Materdea @ 14:31 18.04.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Endzone: A World Apart to produkcja niemieckiego zespołu Gentlymad Studios, utrzymana w nurcie budowania/zarządzania miastem (z ang. city builder) łącząca w sobie elementy ekonomiczne i strategiczne. Akcja osadzona jest w postapokaliptycznej przyszłości. Deweloperzy posiadają na swoim koncie platformówkę In Between.

Fabuła Endzone: A World Apart przenosi nas parę pokoleń w przód. W 2021 roku, już po globalnym ataku terrorystycznym na wszystkie elektrownie jądrowe świata, świat został zrujnowany przez szalejące chmury radioaktywne oraz ogólny poziom skarzenia. Przetrwała tylko garstka ludzi kryjących się w potężnych kompleksach podziemnych zwanych Endzone. Wydarzenia zaprezentowane w grze odbywają się 150 lat po katastrofie, a naszym zadaniem jest odbudować cywilizację na niegościnnej Ziemi.

Rozgrywka Endzone: A World Apart pozwala graczowi na zarządzanie własną osadą, usytuowaną w okolicy dawnych ludzkich zabudowań. Przy projektowaniu twórcy wyraźnie inspirowali się grą Banished, co widać na każdym kroku. Wszystkie postawione przez nas budynki (jest ich ponad 70) spełniają określoną rolę oraz nierzadko są tylko i wyłącznie trybikami w łańcuchu produkcyjnym. Jako gracz musimy dbać o wiele podstawowych czynników - takich jak przyrost naturalny, jedzenie, wodę, ale też i bardziej nietypowych pokroju ochrony radiacyjnej czy pilnować najzwyklejszej kwestii obrony przed bandytami.

Zarządzając i rozbudowując miasteczka musimy również byź świadomi pewnych zjawisk naturalnych; lokację regularnie nawiedzają susze, radioaktywne deszcze czy burze piaskowe. Musimy ciągle przygotowywać się na kolejne, częste klęski, dbając przy tym o rozwój technologiczny; zapewniać odpowiednie wyposażenie, bowiem zbyt mocne napromieniowanie może spowodować bezpłodność, a nawet śmierć osadników. Pomaga w tym wszystkim system pozyskiwania resztek po poprzedniej cywilizacji, rozkładania ich na części, a następnie tworzenia nowych, potrzebnych dla nas przedmiotów. Crafting i recykling to nieodzowna sprawa w spustoszonym katastrofą ziemskim padole. Poza zasiedleniem jednego tylko terenu, nieodzownym aspektem przeżycia jest zdobywanie nowych miejsc z potencjalnie kolejnymi surowcami - w Endzone: A World Apart musimy tworzyć kolejne zespoły badawcze i wysyłać je na misje zwaidowcze.

Screeny z Endzone: A World Apart (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?