Fighting Edition (PS3) - okladka

Fighting Edition (PS3)

Premiera:
19 grudnia 2014
Premiera PL:
23 stycznia 2015
Platformy:
Gatunek:
Bijatyka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Fighting Edition (PS3)
Redakcja MiastoGier.pl @ 13:35 23.01.2015

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Fighting Edition to kompilacja trzech bijatyk od firmy Bandi Namco. W skład kolekcji wchodzą Tekken 6, Tekken Tag Tournament 2 oraz Soulcalibur V.

Tekken 6

Tekken 6 jest już szóstą częścią znanej na całym świecie bijatyki, która stawiała swe pierwsze kroki na rynku elektronicznym jeszcze w czasach konsoli PSX. Fabuła jest kontynuacją historii opowiedzianej w Tekken 5, teraz Jin Kazama staje na czele Mishima Zaibatsu i ogłasza szóstą odsłonę turnieju King of Iron Fist, by ostatecznie uporać się z G Corp.

Omawiany tytuł oferuje przede wszystkim dużą liczbę wojowników, których możemy animować. Do starych znajomych dołączyła ósemka nowych śmiałków, wśród których przede wszystkim warto wyróżnić Azazela - ta potężna demoniczna istota jest głównym bossem w całej grze. Developer starał się urozmaicić pojedynki poprzez implementację tak zwanego Rage System, który aktywowany jest, gdy postaci zostanie mniej niż 5% energii życiowej. Wtedy to wpada w szał i jej porażka wcale nie jest do końca przesądzona. Ponadto możemy także wykorzystywać różne przedmioty z otoczenia oraz broń bezpośrednią, co dodatkowo zwiększa zakres ciosów i ataków.

Tytuł charakteryzuje się next-genową oprawą audiowizualną rzucającą na szatę serii Tekken nowe światło oraz tworzącą unikalny, mroczny klimat w dalekowschodnim stylu.

Tekken Tag Tournament 2

Tekken Tag Tournament 2 to kolejna część bijatyk, rozgrywających się podczas Turnieju Żelaznej Pieści. Produkcja najpierw została wydana w 2011 na automaty, a następnie w 2012 roku na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz Wii U. Za deweloping gry odpowiedzialne jest studio Namco Bandai.

W niniejszej części powróciły walki dwuosobowych zespołów, zapoczątkowane w Tekken Tag Tournament. Różnicą tutaj jednak jest to, że teraz tagowanie oferuje o wiele większe możliwości - zawodnicy zmienią się kilkukrotnie podczas jednego pojedynku, wspólnie robiąc pożytek z juggli czy rzutów. Zabawa przebiega w kilku trybach rozgrywki, w tym treningowym, fabularnym oraz sieciowym. Motorem napędowym są oczywiście pojedynki z innymi graczami, z których statystyki trafiają następnie na łamy specjalnej platformy społecznościowej. To z jej pomocą możemy sprawdzać poczynania naszych znajomych i szukać słabych stron, najbardziej zatwardziałych oprawców.

Dostępne są wszystkie najważniejsze postacie serii, w tym: Jun Kazama, Kunimitsu, Michelle Chang, Prototype Jack, Angel, Alex, Forest Law i inni . Łącznie do naszej dyspozycji oddano ponad 50 wojowników. Każdy dysponuje, rzecz jasna, odmiennym, unikatowym stylem walki, opartym na odpowiednikach z realnego świata.

Tekken Tag Tournament 2 działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym w pełni trójwymiarową, pełną efektów specjalnych oprawę. Na pochwałę zasługują między innymi sylwetki głównych bohaterów, opracowane z ogromną dbałością o szczegóły.

Soulcalibur V

Piąta część kultowej bijatyki Soulcalibur.

Względem poprzedniczki zmienił się trochę gameplay. Zniknęły między innymi ciosy krytyczne, zbroja w dalszym ciągu jest zniszczalna, ale nie wiemy w którym dokładnie momencie "pęknie". Nabijanie specjalnego paska, pozwala na odpalenie mocnych ciosów, nazwanych "Brave Edge" i "Critical Edge". Poza tym tytuł doczekał się wielu mniejszych usprawnień.

Z zawodników powracają między innymi: Siegfried Schtauffen, Cervantes, Isabella "Ivy" Valentine czy Hildegard "Hilde" von Krone. Z nowych postaci mamy: Patroklos Alexandra, Pyrrha Alexandra (siostra wcześniejszej), Yan Leixia, Natsu (żeński ninja), Z.W.E.I. czy Viola. Gościnnie pojawia się Ezio Auditore da Firenze z Assassin's Creed. Łącznie do naszej dyspozycji oddano około 30 wojowników.

Oprawa graficzna utrzymana jest na poziomie poprzedniczki, gra posiada także tryb multiplayer (lokalny i przez sieć).

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?