John Kodera, nowy prezes Sony Interactive Entertainment, nadal stawiał będzie na gry singlowe

Sony nie zamierza wszystkich kart położyć na grach-usługach.

bigboy177 @ 15:28 11.01.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

John Kodera to nowy prezydent oraz szef Sony Interactive Entertainment. Przejął on całkiem niedawno obowiązki od Andrew House i w jednej z pierwszych swoich wypowiedzi obiecał, że nie porzuci gier dedykowanych jednemu graczowi.

"Będę starał się jak najmocniej, aby kontynuować wspaniałą pracę wykonaną przez Andrew House'a. Jeśli chodzi o problem 'gier-jako-usług', nie obawiajcie się o to. Wizja PlayStation jest całkowicie odmienna", powiedział Kodera.

Model gier-jako-usług jest w ostatnim czasie coraz popularniejszy. Chodzi o to, że wydawcy nie chcą co 2-3 lata tworzyć kolejnych projektów. Chcą przygotować jedną grę i czerpać z niej korzyści przez najbliższą dekadę.

Jako przykład takiego podejścia jest m.in. Playerunknown's Battlegrounds. Tytuł ten funkcjonuje obecnie jako usługa, którą deweloperzy bezustannie usprawniają, a gracze każdego dnia powracają, by się w nim bawić. Nic nie wskazuje na to, abyśmy w najbliższym czasie mieli dostać Playerunknown's Battlegrounds 2.

Sony ewidentnie jednak nie zamierza rezygnować z doświadczeń dla pojedynczego gracza. W samym tylko bieżącym roku otrzymamy kilka singlowych projektów, a lista wszystkich zapowiedzianych - m.in. The Last of Us: Part II, God of War, Detroit: Become Human i Spider-Man - jest imponująca.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudospetrucci109   @   16:34, 11.01.2018
Brawo! Takie podejście rozumiem. I ciesze się, czytając to, że mam PS4, a nie Xboxa.
0 kudosPantaRhei   @   18:08, 11.01.2018
Ciekawe czy te słowa faktycznie są prawdziwe - ponoć chwilę później jego profil został zablokowany. Krążą plotki, że to nie On jest nadawcą tego komunikatu, ale ile w tym prawdy - nie wiem.
0 kudosfrycek88   @   10:57, 12.01.2018
Super, gry singlowe są najlepsze. Nie lubię sieciówek.