Dlaczego decydujemy się na zakup PlayStation 4? Poznaliśmy odpowiedź na to i inne pytania

Dowiedzieliśmy się co motywuje kupujących i dlaczego decydują się na PlayStation 4.

juve @ 20:01 05.12.2017
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
switch, ps4, xbox one

Opublikowano wyniki bardzo ciekawych badań rynkowych przeprowadzonych na samych konsumentach - graczach w domyśle, którzy kupują konsole (przykładowo PlayStation 4). Próbowano się dowiedzieć co motywuje klientów do potencjalnej inwestycji w nowy sprzęt oraz gry wideo.

Dla graczy ze Stanów Zjednoczonych najważniejsze są:

  • 13,3% - cena zestawu z konsolą;
  • 12% - wygląd oraz jakość produkcji;
  • 9,9% - ogólny katalog produkcji;
  • 9,6% - tytuły ekskluzywne;
  • 7,9% - lojalność wobec marki;
  • 7,9% - specyfikacja urządzenia;
  • 7,8% - gry w zestawie lub specjalne wydania sprzętu;
  • 31,6% - inne czynniki.

Lewis Ward – dyrektor ds. badań gier oraz wirtualnej rzeczywistości w agencji IDC – podkreśla, iż Nintendo oraz Sony posiadają ogromne zespoły przygotowujące gry ekskluzywne. Jego zdaniem ''kreowanie własnych produktów znajduje się w DNA Sony'', ponieważ koncern od wielu lat przygotowuje również filmy oraz muzykę.

Trudno nie zgodzić się ze słowami Warda, jednak należy pamiętać, że Microsoft także obiecuje inwestowanie w budowanie własnych tytułów oraz przejęcia nowych zespołów deweloperskich.  Zobaczymy więc co przyniesie przyszłość dla giganta z Redmond.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czym Wy się kierujecie w przypadku zakupu konsol?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosfrycek88   @   21:26, 05.12.2017
Ciekawy artykuł. Dla mnie najważniejsze są gry, w tym gry ekskluzywne, bo dla nich kupuje się konsolę.
1 kudospetrucci109   @   09:37, 06.12.2017
Zgadzam się z kolegą wyżej Uśmiech
0 kudosguy_fawkes   @   09:45, 06.12.2017
Dla mnie również bardzo ważne są gry ekskluzywne, ale z serii, które już poznałem wcześniej. Co ciekawe, jako pierwszą konsolę obecnej generacji kupiłem Xboksa One, chociaż tam decydowały też względy praktyczne - dostęp do części biblioteki X360 za sprawą kompatybilności wstecznej. PS4 naturalnie musiałem także zdobyć - w większej części dla gier ekskluzywnych, w mniejszej dla multiplatform, bo jest jednak nieco wydajniejsza od XO.
0 kudosmrPack   @   12:52, 06.12.2017
Cytat:
Dla graczy ze Stanów Zjednoczonych najważniejsze są: ...
Ciekawe jakie byłyby wyniki gdyby przeprowadzono je na całym świecie, a nie tylko w USA.
Dla mnie decydujący o zakupie PS4 wpływ miały tytuły na wyłączność oraz przywiązanie do marki.
0 kudosremik1976   @   13:44, 06.12.2017
Dla mnie najważniejsza jest specyfikacja, która musi być zdecydowanie lepsza niż we wcześniejszej wersji i musi swoją specyfikacją wybiegać w przyszłość, bo po to kupuję nową konsolę by była lepsza pod każdym względem od poprzedniej, a nie tylko była konsolą po faceliftingu. Drugą nieodzowną rzeczą przy wyborze jest biblioteka gier. Czym więcej gier tym lepiej. Nie dbam o exy, bo niby co mi to daje... +100 do ego jak posiadacz innej platformy sobie w to nie zagra? Trzecia rzecz to prawdziwa kompatybilność wsteczna czyli nie taka, która służy nabijaniu kasy ludziom próbującym drogo sprzedać po raz kolejny graczom to co już posiadają lub mogą sobie kupić gdziekolwiek za grosze. Czwarta rzecz to funkcjonalność platformy czyli jej pierwotne przeznaczenie. Dla mnie fundamentem są gry i tylko gry. Jeżeli w grę wchodzą jakieś popierdółki typu przeglądarki, usługi społecznościowe, TV itd. to ja bym widział takie usługi w formie bardzo zmarginalizowanej najwyżej w stosunku 3/4. Piąta i ostatnia rzecz to pełna funkcjonalność sprzętu od samego początku czyli nie kupowanie wydmuszki z funkcjami dostarczanymi na raty. Pięć rzeczy, które składają się na całość do której staram się stosować. Kolejność rzeczy którymi się kieruję nie ma tu znaczenia.
Dodaj Odpowiedź