Take-Two chce mikrotransakcje we wszystkich swoich grach

Firma zamierza je oczywiście wprowadzić. Bądźcie na to gotowi.

bigboy177 @ 11:59 14.11.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

W zeszłym tygodniu Take-Two przeprowadziło specjalną konferencję dla inwestorów, podczas której firma zdradziła co nieco na temat swoich przyszłych planów. W trakcie wydarzenia istotną rolę odegrało słowo mikrotransakcje. Trafią one bowiem do wszystkich tytułów przygotowywanych przez wydawcę.

"Powiedzieliśmy, że chcemy aby posiadacze naszych gier mogli nabywać w nich różne dobra. Nie zawsze muszą one korzystać z modelu sieciowego, nie będzie to też zawsze wirtualna waluta, ale będzie możliwość kupowania zawartości w naszych tytułach już po ich premierze", powiedział szef korporacji, Strauss Zelnick.

Z powyższego wynika, że wszystkie gry, nie tylko sieciowe, oferować będą jakieś zakupy wirtualnych dóbr. Firma w ten sposób chce oczywiście zwiększyć monetyzację swoich projektów. Do tej pory zarabiała głównie z ich sprzedaży, a później "kranik" się zamykał.

"Dowiedzieliśmy się, że jeśli przygotujemy odpowiednią okazję oraz odpowiedni świat, w którym ludzie mogą grać na wiele sposobów, będą oni powracać. Będą się angażować. Jest możliwość monetyzowania tego zaangażowania. Jest tu mnóstwo miejsca na rozwój. To tylko początek".

Kończąc przypomnę. Choć słowa zdają się być brutalne, każda korporacja istnieje tylko i wyłącznie po to, aby zarabiać. Musi też zarabiać jak najwięcej, bo zyski na starym poziomie są dla inwestorów niesatysfakcjonujące. Z tego powodu w Red Dead Redemption 2 mikrotransakcje na pewno będą obecne.


Sprawdź także:

Red Dead Redemption II

Premiera: 26 października 2018
PS4, XBOX ONE

Red Dead Redemption II to trzecia odsłona cyklu gier akcji rozgrywających się na Dzikim Zachodzie (pierwsze było Red Dead Revolver) w czasach rewolucji przemysłowej. Za j...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   15:03, 14.11.2017
Całe szczęście, że mam jeszcze tyle starszych tytułów do ogrania.
0 kudosBubtownik   @   19:37, 14.11.2017
Cytat: dabi132
W złym kierunku to zmierza. W pewnym momencie dojdzie do czegoś takiego, że w singlu wprowadzane będą płatne bronie, aż w końcu aby przejść jakąś misję będziemy zmuszeni kupić jakieś ulepszenie . Wszystko jest wprowadzane powoli i wydawcy obserwują zachowanie graczy na ile mogą zaszaleć z mikrotransakcjami.


W tym momencie nie miałbym żadnych, ale to absolutnie żadnych oporów przed piraceniem gier.
0 kudoslogan23   @   19:59, 14.11.2017
Troglodyci i dziwią się że spadają słupki sprzedaży oraz gracze podnoszą raban. Jak ich się grabi i wciska gnioty. Na mnie nie zarobią planuje unikać szerokim łukiem ich produkcje.
0 kudosIgI123   @   20:19, 14.11.2017
A ja nie rozumiem o co cały raban podnosicie. Przecież nikt nie każe stosować singlowych mikrotransakcji.
1 kudoskobbold   @   20:25, 14.11.2017
Cytat: IgI123
Przecież nikt nie każe stosować singlowych mikrotransakcji.

Jeszcze.
1 kudosTheCerbis   @   20:42, 14.11.2017
Cytat: IgI123
A ja nie rozumiem o co cały raban podnosicie. Przecież nikt nie każe stosować singlowych mikrotransakcji.
Igiaszu, jak możesz... Sam fakt, że będą/są jest powodem do oburzenia, mówię poważnie. Chyba wolałbyś dostać dodatek do gry na miarę Nocy Kruka, niż wydawać tyle samo pieniędzy na przedmioty czy walutę w grze jednoosobowej? I tak znajdą się osoby, które będą z tego korzystały, to jasne. A skoro tak, to nic nie powstrzyma kolejnych producentów przed wprowadzaniem takich zabiegów i to coraz bardziej nachalnie. Nie o to chodziło w kampaniach dla pojedynczego gracza.
0 kudoskrzywy_banen   @   21:51, 14.11.2017
Ludzie są sami sobie winni, bo pozwolili się wydawcom tak rozbestwić.
0 kudosmrPack   @   22:12, 14.11.2017
No nie ma co się im dziwić skoro są tacy, którzy pozwalają im na sobie przy pomocy mikrotransakcji zarabiać, ale o ile do ich obecności w multi dało się jakoś przywyknąć, to zapowiedź sięgania po takie praktyki w singlu nie wróży dobrze Poirytowany
0 kudosIgI123   @   22:53, 14.11.2017
Ja tylko namawiam do nie nakręcania niepotrzebnej paniki. Naprawdę wątpię by mikrotransakcje w singlu wyszły poza kupowanie sobie jakiś pierdółek. Jak dla mnie branżę gier w tej chwili toczą dużo gorsze problemy niż to.
0 kudosguy_fawkes   @   08:41, 15.11.2017
Panika paniką, ale wydawcy będą szukać nowych metod monetyzacji i przeciągać granicę. Jako singlowiec nie czuję się póki co specjalnie zagrodzony, chociaż mikrotransakcje w kampanii dla pojedynczego gracza już widziałem. Portfel portfelem, ale gry przez takie rzeczy szantażują gracza przede wszystkim jego czasem na granie. Bardzo to sprytne i perfidne zarazem.
0 kudosLucas-AT   @   08:49, 15.11.2017
Cytat: IgI123
Ja tylko namawiam do nie nakręcania niepotrzebnej paniki. Naprawdę wątpię by mikrotransakcje w singlu wyszły poza kupowanie sobie jakiś pierdółek. Jak dla mnie branżę gier w tej chwili toczą dużo gorsze problemy niż to.

Choćby w Shadow of War i Need for Speed: Payback mamy celowo zaprojektowany w grze grind, tak by zmusić graczy do korzystania z mikrotansakcji, więc z tą paniką to nie żarty. Również w Forzy 7 kredyty zdobywa się o wiele dłużej niż w poprzednich odsłonach. Teraz można się tylko modlić, by ta zaraza szybko umarła.
0 kudossebogothic   @   11:02, 15.11.2017
Ja też chcę mikrotransakcje w każdej grze! Od teraz każda gra bez mikotransakcji jest dla mnie skreślona. Wincyj skrzyneczek, wincyj sesson passów, wincyj wszystkiego!!!
0 kudosTheCerbis   @   11:45, 15.11.2017
Wincyj itemów i growego golda za realnego golda i abonamentu na odblokowanie regionów i zadań pobocznych w grach singlowych żądamy!
Cytat: Lucas-AT
Choćby w Shadow of War i Need for Speed: Payback mamy celowo zaprojektowany w grze grind, tak by zmusić graczy do korzystania z mikrotansakcji, więc z tą paniką to nie żarty.
Nawet nie wiedziałem, że tak daleko zaczynają się już posuwać... Co to, darmowe MMO żeby takie cyrki odstawiać? Szkoda mi gry na podstawie świata Tolkiena.
0 kudosdabi132   @   12:03, 15.11.2017
Cytat: Lucas-AT
Teraz można się tylko modlić, by ta zaraza szybko umarła.

Raczej chyba tak szybko nie umrze. Jeszcze się bardziej rozwinie i będzie jak taki rak toczył tą branżę.
Dodaj Odpowiedź