Google, HTC oraz Lenovo pracują nad mobilnym urządzeniem VR

Trzy duże firmy łączą siły, by stworzyć przełomowe urządzenie dla miłośników wirtualnej rzeczywistości.

LuKaS77PL @ 12:56 19.05.2017
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, inne

Mniej więcej rok temu na rynek wkroczyły pierwsze urządzenia oferujące rozrywkę w wirtualnej rzeczywistości, lecz po czasie okazało się, że nie podbiły go one tak, jak wcześniej zakładano. Mimo iż rozmaite gogle VR to łakomy kąsek dla maniaków technologii, jeśli chodzi o samą wygodę użytkowania, nie jest idealnie. Urządzenia muszą być podłączone do innych, jak choćby komputerów czy smartfonów, a użytkownik często musi uważać na okablowanie, które w pewnym sensie ogranicza swobodę.

Znaleźli się więc ludzie, którzy postanowili ten stan rzeczy zmienić i przygotować w pełni mobilne gogle VR, które nie będą zależne od innego sprzętu i pozwolą na pełną swobodę podczas rozrywki. Mowa o trzech firmach, a konkretnie Google, HTC oraz Lenovo.

Informację o projekcie ujawniła pierwsza z wymienionych firm podczas specjalnej konferencji. Jak wspomniano, mobilne headsety VR miałyby trafić na rynek już pod koniec bieżącego roku. Jeśli chodzi o stronę technologiczną, kluczowym rozwiązaniem, pozwalającym na powstanie sprzętu jest nowoczesny system Worldsense autorstwa Google, pozwalający na zaawansowane namierzanie pozycji użytkownika. Dzięki temu użytkownik skorzysta z sześciu stopni ustawień "wolności", która pozwoli mu dowolnie poruszać się oraz rozglądać podczas korzystania z headsetu.

Poniżej, prezentujemy natomiast oficjalne stanowisko HTC opublikowane w związku z zapowiedzią projektu:

"Przez ostatnich kilka lat ściśle współpracowaliśmy z deweloperami oraz samymi użytkownikami nad zdefiniowaniem najlepszego doświadczenia w technologii VR i teraz dokładnie wiemy jak je dostarczyć wraz z wysokiej klasy mobilnymi headsetami. Headsety Vive zapewnią głębszą i dużo bardziej immersyjną rozrywkę w formie bezprzewodowej".


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdarkslide16   @   21:25, 19.05.2017
Nie wydaje mi się by to miał być przełom, mając gogle samsunga i smartfona to praktycznie zestaw mobilny więc super nowego pomysłu tu nie widzę z tą mobilnością, ale oczywiście czekam czym będą chcieli zachęcić do kupowania.
0 kudosguy_fawkes   @   21:55, 19.05.2017
Obecna forma gogli (wyłączając te na telefony) z wiązką kabli sprawia wrażenie, że wciąż tkwimy w XX wieku. Ja tam fanem VR nie jestem - dla mnie to kolejna zabawka, która się ludziom znudzi. Zresztą, rozczłonkowanie rynku i wyniki sprzedaży najbardziej zaawansowanych gogli mówią same za siebie. Teraz dogadały się ze sobą 3 firmy, z których tylko HTC zaprojektowało zaawansowany zestaw, a Lenovo jest kompletnie na doczepkę. Świetlanej przyszłości nie wróżę, no ale zobaczymy.