Shakes & Fidget - jak zacząć


bigboy177 @ 16:43 04.12.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Krótki poradnik dla początkujących graczy Shakes & Fidget.

Shakes & Fidget to bardzo popularna gra przeglądarkowa. Swój wolny czas spędzają w niej gracze z całego świata, a deweloperzy chwalą się, że grających jest już ponad 20 milionów. Co istotne, mamy do czynienia z reprezentantem nurtu free-to-play, co znaczy, że dołączenie do zabawy nie wymaga żadnych opłat. Ewentualne płatności są w pełni opcjonalne, a zrealizowano je w formie mikrotransakcji.

Wspomniane mikrotransakcje to specjalna waluta w grze – grzyby. Można dzięki niej nieco szybciej rozwijać swoją postać, np. nabywając specjalne perki, dające więcej zadań każdego dnia. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby grzyby przeznaczyć na przydatne przedmioty albo skrócić czas, jakim okraszono pojedynki na arenie lub w lochach - wszystko to jednak jest dobrowolne.

Dołącz do zabawy:
Masz ochotę samodzielnie sprawdzić Shakes & Fidget? Zrobisz to w tym miejscu.

Rozpoczynając zabawę należy udać się do Karczmy – jeden z obszarów widocznych na pierwszym ekranie gry. Możesz w niej spędzić nieco czasu na grze losowej… tfu zręcznościowej, w której obstawiasz złoto lub grzyby, a następnie obserwujesz piłeczkę przenoszącą się pomiędzy kubeczkami. Jeśli zgadniesz, w którym finalnie się znajduje, otrzymujesz wygraną. Jeśli nie… no cóż, możesz spróbować ponownie, albo zdecydować się na jedną z dostępnych misji.

Aby zgarnąć jakieś zadanie, kliknij na postać siedzącą naprzeciwko karczmarza (będąc w Karczmie, rzecz jasna). Nie bierz oczywiście roboty w ciemno. Kliknij na dostępne zlecenia i weź to, które jest według Ciebie najciekawsze... i najbardziej lukratywne. Przy każdym widzisz wynagrodzenie i doświadczenie, jakie otrzymasz. Dowiesz się też ponadto, jak dużo czasu będziesz potrzebował na finalizację pracy i czy przypadkiem nie ma tu jakiejś dodatkowej nagrody, np. rękawic. Po podjęciu decyzji, kliknij przycisk odpowiedzialny za wykonanie misji i obserwuj co dzieje się na ekranie. Wreszcie ujrzysz podsumowanie i będziesz mógł wziąć się za kolejną robotę.

Jeśli nie do końca pewny jesteś jakie zadania wybierać, proponujemy decydować się na te najlepiej płatne. Choć poziomy (wymagające doświadczenia) są ważne, zdecydowanie istotniejsze są atrybuty prowadzonego bohatera. Aby podnosić siłę, zręczność, inteligencję, wytrzymałość, czy wreszcie szczęście, musisz płacić. Im wyżej masz poszczególne cechy protagonisty, tym więcej jesteś w stanie przyjąć ciosów i tym więcej zadajesz obrażeń. Pieniążki wydajesz także na nowe wyposażenie – choć polecamy to robić tylko na początku. Atrybuty i oręż nabywasz w Zbrojowni.

 

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?