Crawl (SWITCH) - okladka

Crawl (SWITCH)

Premiera:
19 grudnia 2017
Premiera PL:
19 grudnia 2017
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Crawl (SWITCH)
Itchytude @ 18:58 28.11.2017
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Crawl to debiutancka gra akcji stworzona przez dwuosobowe studio Powerhoof. Produkcja łączy w sobie cechy chodzonych bijatyk typu Golden Axe i scrollowanych shooterów bullet hell, z dodatkową porcją roguelike'owych naleciałości i lokalnym trybem wieloosobowym, pozwalającym na zabawę nawet czterem graczom przed jednym komputerem.

Gra polega w głównej mierze na przemierzaniu losowo generowanych lochów, jednak twist stanowią monstra, które stają na drodze dzielnemu podróżnikowi. Na początku rozgrywki jeden z graczy wybrany zostaje bohaterem, podczas gdy pozostali wcielają się w rolę duchów pragnących za wszelką cenę go zgładzić. W tym celu do dyspozycji widm oddano całkiem spory bestiariusz potworów w które mogą się wcielić. Podczas rozgrywki gracze po obu stronach barykady gromadzą punkty doświadczenia (bohaterowi pozwalają one rozwijać umiejętności, duchom zaś kontrolować coraz mocniejsze stwory) i zbierają coraz potężniejszy oręż.

W wypadku śmierci głównego gracza staje się on duchem, a prym po nim przejmuje osoba odpowiedzialna za jego zgon. Łatwo się więc domyślić, że czteroosobowa rozgrywka przy jednym monitorze zachęci nawet najbardziej spokojnych graczy do słownych przepychanek na kanapie. Taki powrót do przeszłości stanowi zresztą o sile tego nietypowego tytułu, a wrażenia dodatkowo potęgują pixel artowa grafika oraz klimatyczna, nakręcającą akcję ścieżką dźwiękowa.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?