MSI prezentuje na CES nowe laptopy napędzane AI

Firma MSI postanowiła na CES 2024 zaprezentować swoje nowe, napędzane sztuczną inteligencją, laptopy.

@ 09.01.2024, 17:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, sprzęt

MSI prezentuje na CES nowe laptopy napędzane AI

Z okazji targów CES 2024 firma MSI postanowiła zaprezentować nową gamę laptopów, wykorzystujących sztuczną inteligencję. Są one napędzane procesorami Intel Core Ultra, w których wbudowano jednostkę NPU, czyli Neural Processing Unit. Żeby było ciekawiej, w sprzedaży pojawią się 18-calowe laptopy korzystające z procesorów Intela z serii HX oraz 14. generacji. Konstrukcje przeznaczone dla graczy mają ponadto karty graficzne RTX 40, zapewniające graczom najwyższą wydajność oraz niezrównane doznania.

"Jesteśmy podekscytowani możliwością zagłębienia się w sztuczną inteligencję, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak powszechna staje się ona obecnie" - powiedział Eric Kuo, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny NB BU firmy MSI. "MSI stara się wyprzedzać konkurencję, a dzięki naszym nowym laptopom wyposażonym w sztuczną inteligencję jeszcze bardziej umacniamy swoją pozycję jako marka słuchająca potrzeb naszych klientów".

"Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z MSI, aby zapewnić niezrównane doświadczenia użytkownikom na całym świecie. MSI Claw to nowy, ekscytujący handheld do gier napędzany procesorem Intel Core Ultra, który zapewnia niezrównane wrażenia z gry, którymi można się cieszyć w dowolnym miejscu i czasie. A MSI Titan 18 HX, napędzany naszym nowym procesorem Intel Core 14. generacji HX, oferuje jedne z najbardziej wciągających możliwych wrażeń z rozgrywki mobilnej. Wraz z wprowadzeniem na rynek tych nowych procesorów zapewniamy graczom, twórcom i profesjonalistom wydajność obliczeniową, której potrzebują i jakiej oczekują od Intela i MSI” - powiedział Michelle Johnston Holthaus, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny, Client Computing Group, Intel.

Najnowsze laptopy MSI zostaną wyposażone w procesory Intel Core Ultra, o czym wspomniałem wcześniej. Zaprojektowano je tak, by radziły sobie możliwie najlepiej z zadaniami wykorzystującymi sztuczną inteligencję. Pomaga im w tym specjalna dedykowana jednostka, Neural Processing Unit, zoptymalizowana właśnie pod kątem zadań AI. Powstają one na bazie zupełnie nowej litografii Intel 4. Niskie zużycie energii w trakcie rutynowych zadań zapewniają rdzenie Low Power Efficient (LPE), a dodatkowa integracja grafiki ARC w Core Ultra zapewnia ponad dwukrotnie wyższą wydajność graficzną na Wat w porównaniu z poprzednimi generacjami procesorów.

Laptopy korzystające z procesorów Intel Core i9 (seria HX 14. generacji) bardzo dobrze powinny radzić sobie ze wszystkimi zadaniami, a możliwe jest to między innymi dzięki niespotykanej dotąd częstotliwości taktowania równej 5,8 GHz - najwyższej wśród wszystkich mobilnych jednostek centralnych. Dodatkowo laptopy MSI korzystają z ekskluzywnej funkcji Intel Application Optimizer, która służy do optymalizowania wątków w grach i podnoszenia ich wydajności w gamingu oraz w programach do tworzenia treści. Niezastąpione w obu tych aktywnościach będą też karty graficzne RTX 40, obsługujące m.in. technologie DLSS 3 oraz NVIDIA Studio.

Pakiet oprogramowania MSI AI: AI Engine, AI Artist i AI Noise Cancellation Pro


MSI wprowadzi na rynek nie tylko nowy sprzęt wykorzystujący sztuczną inteligencję, ale także całkiem nowe oprogramowanie, dostępne wyłącznie na laptopach spółki. Trzy nowe narzędzia mają użytkowników wspomóc w codziennych zadaniach.

  • AI Engine poprawia doświadczenia użytkownika, automatycznie optymalizując ustawienia laptopa, takie jak obraz, dźwięk, profile zasilania i podświetlenie klawiatury, w oparciu o używaną aplikację.
  • AI Artist, rzadko spotykana usługa zamiany tekstu na obraz w trybie offline, eliminuje opóźnienia w sieci i ryzyko wycieku danych oraz wykorzystuje wydajność potężnych laptopów, oferując dodatkowe funkcje, takie jak zmiana obrazu w obraz, obrazu w tekst i eksport warstwowych plików PSD do edycji w programie Photoshop, znacznie zwiększając produktywność twórców treści.
  • Dodatkowo funkcja AI Noise Cancellation Pro, która łączy zaawansowane mikrofony z oprogramowaniem do eliminacji szumów opartym na sztucznej inteligencji, zapewnia studyjną jakość głosu podczas zdalnych spotkań lub profesjonalnego nagrywania, nawet w hałaśliwym otoczeniu, z możliwością dostosowania zbierania dźwięku przez mikrofon.

Nowa rodzina 18-calowych laptopów do gier: Titan 18 HX/ Raider 18 HX / Stealth 18 AI Studio


Na koniec mamy jeszcze garść informacji na temat nowych, 18-calowych laptopów, wśród których jest między innymi Titan 18 HX, Raider 18 HX oraz Stealth 18 AI Studio. Titan 18 HX, jak i Raider 18 HX wyposażono w najwyższej klasy procesory Intel Core i9 14. generacji, jak również kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 40. Jeśli chodzi o Stealth 18 AI Studio, w jego wnętrzu znajduje się procesor Intel Core Ultra.

Wszystkie laptopy mają zaawansowane układy chłodzenia z komorą parową i obsługują MSI OverBoost Ultra, zapewniając pierwszą w branży całkowitą moc na poziomie aż 270 W (Titan 18 HX) oraz 250 W (Raider 18 HX). Wszystkie trzy laptopy wyposażono w całkiem nowy, duży wyświetlacz o przekątnej 18 cali. Posiada on podświetlenie Mini LED, rozdzielczość 4K oraz odświeżanie 120 Hz. Oferuje on dodatkowo wsparcie dla DisplayHDR 1000 i szeroką gamę kolorów, co przekłada się na żywe i realistyczne wrażenia z gry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?