E3 '09: Tajemnica drugiego projektu Capcom na E3 wciąż nierozwiązana

Jakiś czas temu firma Capcom zapowiedziała, że podczas tegorocznych targów E3 przyjdzie nam zapoznać się z dwoma tajemniczymi projektami, czyli nieujawnionymi na tamtą chwilę produkcjami, nad jakimi pracuje oddelegowany w tym celu zespół deweloperski.

@ 25.05.2009, 15:29


Jakiś czas temu firma Capcom zapowiedziała, że podczas tegorocznych targów E3 przyjdzie nam zapoznać się z dwoma tajemniczymi projektami, czyli nieujawnionymi na tamtą chwilę produkcjami, nad jakimi pracuje oddelegowany w tym celu zespół deweloperski. Od kilku dni wiemy już, że pierwszym z nich jest anglojęzyczna odsłona bijatyki Tatsunoko vs Capcom, stworzona rzecz jasna na potrzeby posiadaczy stacjonarnej konsoli Nintendo, Wii. Cóż zatem stanowi drugą propozycję? Spora część społeczności medialnej oraz fanowskiej wskazywała na piątą odsłonę serii Devil May Cry, co w gruncie rzeczy wydawało się całkiem rozsądnym strzałem. Niestety, dla fanów Dantego i ginących od jego mieczy przeciwników nie mamy dobrej informacji - jak wynika ze strzępów doniesień zamieszczonych na Twitterze azjatyckiej firmy, w żadnym wypadku nie powinniśmy spodziewać się na E3 Devil May Cry 5. A szkoda.

Tajemniczy tytuł numer 2 Capcomu to nie - powtarzam, NIE - Devil May Cry 5. Czym więc w związku z tym jest, Waszym zdaniem? - czytamy.

Choć włodarze Capcom nie uraczyli nas odpowiedzią na postawione powyżej pytanie, to okazali się na tyle mili, aby opublikować pięć faktów związanych z tytułem. Poza stwierdzeniem, że w żadnym przypadku nie chodzi o DMC5 ogłoszono, iż mamy spodziewać się gry akcji, bazującej na jednej ze znanych marek przedsiębiorstwa, nie będącej przy tym remake'iem wcześniejszych przedsięwzięć. Dodano także, że za proces twórczy odpowiada Capcom Japan (tak, to ci, którzy obawiają się świńskiej grypy). I tyle. Zagadnienie zostanie ostatecznie wyjaśnione zapewne dopiero na E3, czyli właściwie już w przyszłym tygodniu. Czekamy z niecierpliwością na dalsze doniesienia!

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?