Pomoc techniczna

Offline
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Wojownik (exp. 2603 / 3000) lvl 11 ]0 kudos
Żaden z obecnych w tym dziale tematów nie pasował mi do sprawy, którą chciałbym poruszyć, to stwierdziłem że założę temat. Może komuś kiedyś jeszcze będzie potrzebna pomoc związana z działaniem komórek a niezwiązana stricte z systemem operacyjnym Androida.
No, a teraz mój kłopot, który chciałbym skonsultować z tymi, którzy mają większe pojęcie ode mnie o komórkach (czyli każdym kto tu zajrzy tak naprawdę):
wszedłem w posiadanie telefonu Sony Xperia e4g (Android 4.4.4, ale to raczej nieistotne). W specyfikacji technicznej widniało, że telefon obsługuje karty pamięci typu MicroSDHC. Gdzieś w odmętach Internetu wyczytałem jednak, że zdarza się tego typu telefonom odczytać kartę MircroSD. Czy to prawda? Mam swoją kartę MicroSD, na niej mnóstwo zdjęć, które chciałbym zachować, ale mi jej nie czyta. Zastanawiam się, czy karta nawaliła czy telefon jednak nie jest taki liberalny w tej kwestii.
Pytanie dodatkowe: jeśli okazałoby się, że karta jest ok, tylko telefon ma focha, można prosić o instrukcję dla debila, jak odczytać dane z tej karty? Coś mi tylko świta, że adapter jakiś trzeba skołować i do komputera podłączyć, ale dalej nie wiem nic.Offline
Jendrej //grupa Wojownicy RPG » [ Początkujący (exp. 8 / 10) lvl 2 ]1 kudos
Zwykła karta microSD powinna być kompatybilna z gniazdem microSDHC. Uwalona jest karta albo gniazdo, ew. soft.
Instrukcja dla debila:
1. Kup adapter (coś tu się znajdzie).
2. Włóż kartę microSD do adaptera.
3. Podłącz adapter do portu USB komputera.
4. Komputer powinien wykryć podłączony dysk zewnętrzny. Zgraj dane z karty tak samo, jak ze zwykłego pendrive'a.

Liczba czytelników: 475875, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 53938 wątków oraz napisali 676384 postów.