Strona główna » Tematy wolne » Podgląd tematu
Garaż w domu

Offline
bric //grupa Mieszczanie » [ Chłop (exp. 18 / 20) lvl 2 ]0 kudos
Jesteśmy z żoną na etapie planowania budowy. Wiemy już że nie chcemy garażu w bryle domu. Ten zmieści się ale kosztem powierzchni uzytkowej domu i tarasu. Zastanawia nas jednak czy zjedzą nas koszty murowanego, dwustanowiskowego, wolnostojącego garażu, czy może jednak pójść w tani blaszak. Chcę tam też miejsce na mały warsztacik i miejsce na narzędzia.Offline
gregory16mix //grupa Akademia Morderców » [ Obywatel 2012 ]0 kudos
Hej, o kosztach nie powiem, ale powiem o moim przypadku. Mam garaż w bryle domu. Wymiary 5x6 metrów i jest za mały na dwa auta i warsztat jednocześnie. Auta wejdą, ale nie będzie miejsca na inne elementy czy np. rowery.
Blaszak ma sporo wad - i nie będzie trwały na lata. Jeśli ma służyć pojazdom to nie wiem czy lepiej nie było by zbudować garażu z płyt betonowych, ocieplić i otynkować - wersja mega budżetowa a nie ogranicza Cie praktycznie nic. I zawsze możesz dobudować kolejny przyklejony do pierwszego.

Offline
jamiacz //grupa Mieszczanie » [ Chłop (exp. 11 / 20) lvl 2 ]0 kudos
Cytat: "bric"
Jesteśmy z żoną na etapie planowania budowy. Wiemy już że nie chcemy garażu w bryle domu. Ten zmieści się ale kosztem powierzchni uzytkowej domu i tarasu. Zastanawia nas jednak czy zjedzą nas koszty murowanego, dwustanowiskowego, wolnostojącego garażu, czy może jednak pójść w tani blaszak. Chcę tam też miejsce na mały warsztacik i miejsce na narzędzia.


Jeżeli mowa o kosztach, to warto pomyśleć o podatku od nieruchomości, najtaniej wychodzi blaszak bo tutaj nie ma opłat jezeli ma do 35m2 i nie ejst na trwale zwiazany z gruntem, natomiast jeżeli chodzi o konstrukcje murowaną to warto pomyśleć żeby garaz był chociaż przyklejony do budynku wtedy podatek jest bodajze 10krotnie niższy, za garaz wolnostojacy. Warto to wziąść pod uwage. Osobicie mamy garaz jakby obok budynku ale połączony z częścią mieszkalna łącznikiem/wejściem.

https://hotelsgratis.pl/jak-obliczyc-powierzchnie-dachu/ - koszt dachu możesz obliczyć, po prostu obliczając powierzchnię i na spokojnie sobie wyliczyć.

Liczba czytelników: 475086, z czego dziś dołączyło: 1.
Czytelnicy założyli 52874 wątków oraz napisali 671781 postów.