Strona główna » Tematy wolne » Podgląd tematu
LG Electronics Monitor LG 22MP57VQ-P bolą oczy

Offline
KononowicziMajor //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 5 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Witam i mam problem z monitorem LG Electronics Monitor LG 22MP57VQ-P. Kupiłem monitor i myślałem że to dobry sprzęt bo opinie dobre a cena rozsądna. Podłączyłem monitor do PC przez kabel HDMI i po 30 min poczułem ostre pieczenie, łzawienie oczu I uczuciem jak bym miał piasek w oczach. Pomyślałem że włączę tryb nocy i objawy ustopią ale niekoniecznie.

Dodam że mam dużą wade wzroku I jade do okulisty na badanie wzroku.

Nie wiem czy to wina pogorszenia wady wzroku czy kupiłem nieprawidłowy monitor. Proszę o jakieś porady bo monitor miał dobre opinie i co nagle znalazł się wyjątek czyli ja który ma objawy bóle oczu.Raz miałem taki przypadek że długo grałem i nie mogłem spać w nocy bo czułem się napromieniowany.Offline
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Lord Sith (exp. 11542 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
A czy korzystając z monitora używasz okularów? Jeśli nie to może warto by było. Druga sprawa, to oczy pieką cię dlatego, że są wysuszone. Długotrwałe korzystanie z monitora może u niektórych ludzi powodować tzw. zespół suchego oka. Warto by było zasięgnąć porady okulisty, ewentualnie pójść do apteki i poprosić o jakieś krople, które nawilżą spojówki.

Offline
KononowicziMajor //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 5 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Okulary noszę już 15 lar i mam stwierdzony astygmatyzm i krótkowzroczność. W piątek 29 listopada jadę do okulisty i zrobi mi badania to powiem że od korzystania z monitora bolą mnie oczy. Siedzę na laptopie Laptop ACER Aspire 5 A515-52G-59V6 i oczy mi się nie męczą. Laptop kupiłem z moimi rodzicami na spółkę.


Offline
KononowicziMajor //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 5 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Byłem u okulisty i dostałem krople. Niestety monitor jak szkodzi mi moim oczom i doradzono mi na przyszłość polecono mi w optyku by monitory miały też funkcje ochrony wzroku. Okulista zaleciała mi że zdrowszym rozwiązaniem będzie granie na TV bo wzrok skupia się nie większej powierzchni.

Na spółkę kupiliśmy laptopa z moimi rodzicami ACER Aspire 5 A515-52G-59V6. Oczy mnie wcale nie bolą i mogę siedzieć w interniście godzinami.

Liczba czytelników: 472165, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 50446 wątków oraz napisali 659554 postów.