Strona główna » Tematy wolne » Podgląd tematu
Gry planszowe

Offline
roxa175 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Obywatelka 2013 ]0 kudos
Z racji tego, że ostatnio jak wiadomo większość osób spędza więcej wolnego czasu w domu, od pewnego czasu zaczęłam kupować gry planszowe. Dumny Moja wiedza na ich temat jest na razie marna, jednakże opis gry zazwyczaj jest tak skomplikowany, że nigdy nie wiadomo czy dana gra się spodoba czy jednak nie. Szczęśliwy Dlatego postanowiłam założyć nowy temat i poznać Wasze top 3 gier, zarówno takich na godzinkę na domowej imprezie jak i na dłuższe posiedzenie. Uśmiech Posiadam Splendor - super gierka, jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby komukolwiek nie przypadła do gustu z moich znajomych, o grach typu Eurobiznes czy Monopoly nie wspominam, bo to tytuły powszechnie znane. Uśmiech Mam nadzieję, że polecicie mi coś sprawdzonego i mogącego przypaść do gustu osobom, które na co dzień preferują innego typu rozrywki.Online
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1942 / 2000) lvl 10 ]0 kudos
No to na początek są dwa pytania:
1) W ile osób zazwyczaj gracie?
2) Jak skomplikowane gry tolerujecie?

Pytanie 1 jest o tyle istotne, że powyżej tych 5-6 osób, dosyć mocno zawęża się możliwość wyboru. Oferta dalej potrafi być przyzwoita, ale sporo tytułów (jak np. moja ukochana Terraformacja Marsa) ma ograniczenie do 5 graczy.
Pytanie 2 też ważne, bo zbyt skomplikowana gra męczy tych, którzy nie mają żyłki do główkowania. Taka Gra o Tron to czysty sztos, ale tłumaczenie zasad nowym graczom przez kogoś obeznanego (co jest krótsze, niż uczenie się przez wszystkich zasad z instrukcji) to minimum półtorej godziny. Znam ludzi, którzy twierdzą, że lubią planszówki, chętnie się na taki wieczór spotkają, ale nie dotrwaliby do połowy tłumaczenia powyższego.

Offline
roxa175 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Obywatelka 2013 ]0 kudos
1) Powyżej 5-6 zdarza się bardzo rzadko, więc tak do tej liczby graczy jest optymalnie na większość spotkań. Uśmiech
2) Poziom skomplikowania taki, żeby właśnie to tłumaczenie nie zajęło całego wieczora, bo nie starczy czasu na granie - raz nam się tak zdarzyło przy rozgrywce w Ojca chrzestnego, mimo że jedna z osób była posiadaczką gry i znała zasady. Szczęśliwy Właśnie coś typu Splendor, zasady tłumaczy się chwilę, rozgrywka zajmuje z godzinę, właśnie zależnie od ilości graczy i nie nudzi.

Online
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1942 / 2000) lvl 10 ]1 kudos
Siedem cudów świata jest całkiem prosta w zasadach, a i bardzo przyjemna.
Jedną z moich ulubionych gier jest Carcassonne, tutaj tworzycie własną "mapę" osady. Można sobie trochę przeszkadzać, licytować się na miasta, jest sporo śmiechu i nie trzeba się aż tak skupiać.
Trochę podobna do poprzedniczki jest też ta pozycja: Osadnicy z Catanu.
Bardzo bezpieczne (w sensie, że nie znam osoby, która jednoznacznie nie lubiłaby tej gry) jest też Wsiąść do pociągu. Link jest do wersji Europa, ale gra ta występuje w kilku wersjach, jak np. USA czy cały świat.
Trochę więcej negatywnej interakcji, ale absolutnie bez psucia atmosfery, znajdziesz w Colt Express. Najkrótsza z tych przeze mnie wymienionych, jeśli nie macie dużo czasu.

We wszystkie powyższe tytuły grałem i świetnie się bawiłem. Możesz więc sobie dolepić na opakowanie znak jakości Guildera. Cool

Liczba czytelników: 471628, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 50117 wątków oraz napisali 656712 postów.