PlayStation Vita - Sony kończy powoli produkcję kart z grami

Graczom zostaną wyłącznie wydania cyfrowe.

bigboy177 @ 18:19 16.05.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
psv

PlayStation Vita jeszcze nie umarło, ale wiele wskazuje na to, że koniec żywota platformy jest coraz bliżej. Właśnie dowiedzieliśmy się bowiem, że Sony niebawem zakończy produkcję fizycznych kart z oprogramowaniem dla kieszonsolki.

Redakcja portalu Kotaku zdobyła wiadomość skierowaną do deweloperów, a pochodzącą od Sony, w której czytamy, że spółka "planuje zakończyć produkcję kart dla PlayStation Vita do końca fiskalnego roku 2018". Nieco później, informację tę potwierdził rzecznik firmy Sony.

Twórcy gier mają czas do 28 czerwca 2018 roku, aby zgłaszać wstępne zamówienia na karty, a do 15 lutego 2019 roku, by składać finalne zamówienia. Nie będą one możliwe po zakończeniu fiskalnego roku, czyli po 31 marca 2019 roku kalendarzowego.

Po wspomnianym terminie wydawanie gier na PlayStation Vita będzie oczywiście nadal możliwe, choć wyłącznie za pomocą PlayStation Store, czyli w wersjach cyfrowych. Fizyczne nośniki powoli znikać będą z półek sklepowych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?