Microsoft pracuje nad kontrolerem dla osób z niepełnosprawnościami?

Na profilu użytkownika Twittera o pseudonimie h0x0d pojawiło się zdjęcie nowego kontrolera dedykowanego konsoli Xbox One. Jest to jednak specjalna konstrukcja, bo wydaje się, że przystosowana dla osób o różnych dysfunkcjach organizmu.

Materdea @ 14:58 16.05.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
sprzęt, xbox one

Wszystko wskazuje na to, że firma Microsoft ma zamiar na nadchodzących targach E3 pokazać nowy kontroler dedykowany konsoli Xbox One! Na profilu użytkownika Twittera o pseudonimie h0x0d pojawiła się grafika prezentująca nowego pada, który w żadnym stopniu nie przypomina współczesnych konstrukcji i raczej będzie produkowany dla osób z różnymi dysfunkcjami organizmu!

Widoczny na wizualizacji pad do Xboksa One, którego widzicie powyżej, to niecodzienny kształt. Przede wszystkim jest niewyprofilowany, a więc posiada dosyć kanciasty, prostokątny format. Na środku znajdują się dwa ogromne przyciski A oraz B, co może sugerować, iż będą w pełni programowalne pod przeróżne czynności wykonywane w wirtualnym świecie. Powiązany z tą kwestią jest najczęściej podejmowany przez niepełnosprawnych argument, że przyciski na standardowym kontrolerze są niemożliwe do zmodyfikowania, więc bardzo trudno jest im tak go obsługiwać.

Więcej informacji na temat tego urządzenia powinniśmy spodziewać się na nadchodzących targach E3, które rozpoczną się nieoficjalnie 11 czerwca od konferencji firmy Bethesda Softworks.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?