Bridge Constructor Portal (PC)

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Recenzja gry Bridge Constructor Portal (PC)


@ 13:33 30.01.2018
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Bardziej Bridge Constructor, niż Portal.

Zapowiedź Bridge Constructor Portal z pewnością nie była zbyt ochoczo przyjęta przez fanów cyklu Portal, oczekujących na "trójkę", bo wcześniejsze przecieki wywołały tylko niepotrzebnego zamieszania. Finalnie zajawiony tytuł okazał się po prostu kolejną odsłoną cyklu o budowaniu mostów, doprawioną zabawą z portalami i, jak zwykle świetną, GLaDOS.

Rozgrywka, podobnie jak w poprzednich Bridge Constructorach, polega na budowaniu mostów, po których następnie musi coś przejechać - w tym przypadku wózek widłowy (lub ich cała flota). Pierwsze etapy nie są trudne, więc rozprawiamy się z nimi dość szybko. Z czasem zaczyna się jednak kombinowanie, bo mosty muszą być coraz dłuższe i bardziej skomplikowane. Ważną rolę odgrywa tu oczywiście zaawansowana fizyka, obliczająca stabilność naszej konstrukcji i to, czy uda jej się wytrzymać pod naporem kolejnych przejeżdżających po niej widlaków.

Łącznie do naszej dyspozycji twórcy oddali 60 poziomów, w których bawimy się nie tylko mostami, ale też tytułowymi portalami, które wykorzystujemy na kolejnych planszach do transportu naszych wózków. Są też złowrogie lasery, tnące wszystko na pół, wieżyczki strażnicze, które trzeba pominąć, oraz baseny z gęstym kwasem - wszystko to pełni rolę przeszkadzaczy, które należy uwzględnić przy konstruowaniu mostów. Generalnie to gra dla osób lubiących pogłówkować i tu spisuje się nieźle, ale brakuje jej trochę zawartości, chociażby pod postacią większej ilości elementów, jakie można wykorzystać do stworzenia mostu.

Portalowa otoczka to z kolei ciekawe urozmaicenie, szczególnie dla fanów oryginału, bo pozostali raczej nie będą się aż tak zachwycać. Najfajniejszym elementem jest oczywiście obecność GLaDOS, pełniącej rolę narratora, w którą to wcieliła się ponownie niezawodna Ellen McLain. Sympatycy Portala będą zachwyceni.

Wersja na smartphony: Gra dostępna jest także na Androidzie i iOS. Miałem okazję sprawdzić także mobilne wydanie, które generalnie niczym nie rożni się od tego z "dużych platform". Rozgrywka na telefonach jest nieco utrudniona, bo sterowanie dotykowe nie do końca się tu spisuje z uwagi na wiele małych elementów. Oczywiście możemy powiększać i oddalać obraz, ale nie jest to super wygodne. Niemniej, do pociągu, czy na nudnym wykładzie, fajnie mieć tę grę w kieszeni, nawet jeżeli trzeba się czasami trochę nagimnastykować.

W finalnym rozrachunku Bridge Construcor Portal to niezła gra, ale skierowana głównie w stronę fanów cyklu o budowaniu mostów, którzy jednocześnie grali w Portale od Valve. Obie gry polegają na główkowaniu, więc - w teorii - każdy sympatyk jednego lub drugiego cyklu powinien się tu odnaleźć. Trzeba mieć jednak świadomość, że to bardziej (a raczej, zdecydowanie bardziej) Bridge Constructor niż Portal. Jeżeli lubicie kombinować i chcecie pobawić się w konstruktora mostów w nietypowych, laboratoryjno-eksperymentalnych warunkach, to myślę, że nie będziecie zawiedzeni. Szczególnie, że gra nie kosztuje przesadnie dużo.


Długość gry wg redakcji:
13h
Długość gry wg czytelników:
nie podano

oceny graczy
Dobra Grafika:
Przyjemna oprawa, utrzymana w lekko "portalowej" otoczce.
Świetny Dźwięk:
Jak zwykle świetna Ellen McLain. Soundtrack jest niezły, ale trochę mało "portalowy".
Dobra Grywalność:
Fani kombinowania będą zadowoleni, ale są tu też etapy, które sprawiają, że grę trzeba wyłączyć i wrócić do niej dopiero za jakiś czas.
Przeciętne Pomysł i założenia:
Fajne nawiązania do gier z cyklu Portal, ale jednocześnie twórcy mogli się trochę bardziej postarać jeżeli chodzi o zawartość związaną z ich własnym Bridge Constructorem.
Dobra Interakcja i fizyka:
Sterowanie na PC i konsolach jest intuicyjne, gorzej natomiast wypada wersja na smartfony, bo czasami ciężko trafić palcem tam, gdzie byśmy chcieli. Fizyka z reguły nie zawodzi.
Słowo na koniec:
Niezła gra logiczna, choć mogłaby być bogatsza w zawartość.
Werdykt - Dobra gra!
Screeny i filmy z Bridge Constructor Portal (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?