Capitalism 2 (PC) - okladka

Capitalism 2 (PC)

Premiera:
17 grudnia 2001
Premiera PL:
28 kwietnia 2002
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (30)Gram (5)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Capitalism 2 (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Opis i cechy:Strategia ekonomiczna. Gracz przejmuje kontrolę nad niewielkim przedsiębiorstwami i stara się przekształcić je w ekonomiczne imperium. Na jego barki spadają decyzje dotyczące zatrudniania nowych pracowników, wynajmowania budynków, dokonywania zakupów i wprowadzania towarów do sprzedaży. Konieczność śledzenia reakcji klientów na poszczególne produkty i analizowania nie jest prosta. Wielką zaletą "Capitalism 2" jest fakt, iż w grze został przedstawiony niemalże cały cykl życia firmy, począwszy od narodzin, przez burzliwy rozwój, na wielkim sukcesie (bankructwie) skończywszy. I choć gra nie jest prosta, to dzięki rozbudowanemu tutorialowi nie sprawi trudności nawet i niedoświadczonemu graczowi.

* Szczegółowa, kolorowa grafika wykorzystująca rzut izometryczny (w stylu Sim City 3000).
* Ponad 60 produktów, które można wyprodukować i wprowadzić na rynek.
* Opcja tworzenia własnych technologii wraz z możliwością przejmowania ich od konkurencji.
* Swoboda zatrudniania nowych pracowników średniego i wyższego szczebla, w tym dyrektorów operacyjnych, technicznych i do spraw marketingu.
* Rozbudowany tutorial pozwalający wejść w świat gry nawet niedoświadczonym graczom.
* Rozbudowany tryb multi-player pozwalający grać na serwerze firmy Ubi-Soft. W rozgrywce może brać udział do 7 graczy jednocześnie.

PEGI: Od 3 lat
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosamdep50   @   13:14, 18.03.2010
Zdecydowanie najlepsze dzieło Trevora Chana i najlepsza gra ekonomiczna z jaką się spotkałam. Nie jest łatwa - mam ją już 2 lata i nadal nie przeszłam całej Kampanii Przedsiębiorcy.

Na szczęście gra ma opcję swobodnej gry, w której samemu ustala się stopień trudności - a dokładniej, samemu ustala się założenia swojego przedsiębiorstwa, które się potem próbuje osiągnąć w grze. Czyli ustala się, czy firma skupi się na pozyskiwaniu surowców, rolnictwie, albo na przetwarzaniu czyli produkcji dóbr końcowych.

Genialnie jest rozwiązane działanie rynku - studiowałam ekonomię, ta gra idealnie odtwarza to, o czym się uczyłam.

Mimo zwiększenia trudności, warto grać z przeciwnikami SI - można z nimi handlować, przy czym oni robią to automatycznie, jeśli się "wstrzelimy" w produkcję czegoś, co jest kompatybilne do profilu przedsiębiorstwa przeciwnika.
A dzięki giełdzie, możemy kupować akcje firm przeciwników, a przy odpowiednio dużej ilości gotówki możemy przejmować ich firmy, co jest często znakomitym sposobem szybkiego rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

I wszystko to działa w oparciu o algorytmy absolutnie logiczne i bezbłędne!

GENIALNA gra!
0 kudosernestresch   @   19:00, 10.05.2010
Bez cheatów czy zmiany czegokolwiek w grze na najwyższym poziomie trudności (200%) w 10 lat zrobiłem 275 mld. dolarów. Nie żebym się chwalił Diabelski pomysł

Co ciekawe przy hmmm... nie będę więcej dopowiadać, chwała nieszablonowemu myśleniu.

0 kudosamdep50   @   14:00, 31.12.2010
Cytat: ernestresch
Bez cheatów czy zmiany czegokolwiek w grze na najwyższym poziomie trudności (200%) w 10 lat zrobiłem 275 mld. dolarów. Nie żebym się chwalił Diabelski pomysł

Co ciekawe przy hmmm... nie będę więcej dopowiadać, chwała nieszablonowemu myśleniu.



O kurczę...

Ukłony do samej ziemi, Mistrzu! Puszcza oko Puszcza oko

Wyciągam znowu ten wątek, bo gier ekonomiczny wogóle jest mało, a dobrych jeszcze mniej.

Jeśli ktoś nie zna jeszcze tej gry, a szuka czegoś, przy czym gimnastykuje się szare komórki, niech ma szansę przeczytać, że coś takiego istnieje!

Jak dla mnie, ta gra nadal ma bezapelacyjne I miejsce w swojej klasie!