Tropico 4: Czasy Współczesne (PC) - okladka

Tropico 4: Czasy Współczesne (PC)

Premiera:
29 marca 2012
Premiera PL:
25 maja 2012
Platformy:
Gatunek:
Ekonomiczna / Strategiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (9)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Tropico 4: Czasy Współczesne (PC)
Materdea @ 10:35 09.09.2013
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Tropico 4: Czasy Współczesne to pierwsze rozszerzenie do gry Tropico 4 - strategii ekonomicznej wydanej w 2011 roku. Do działania wymagana jest podstawowa wersja produkcji.

Deweloperzy, bułgarskie studio Haemimont Games, ponownie dają nam za zadanie kierowanie żelazną ręką jedną z wielu wysepek w cieplejszych rejonach świata i zbudowanie swojej dyktatury w czasach współczesnych. "Wprowadź własną republikę bananową w XXI wiek" - to hasło przewodnie. Tym samym odróżnia to dodatek od podstawki. Zamiast Zimnej Wojny, El Presidente musi uporać się z problemami teraźniejszego świata. Wszystko rozgrywa się na rozbudowanych 12 misjach w kampanii dla pojedynczego gracza.

Zagrożenia czyhają zewsząd. Głównym problemem gracza jest ujarzmienie wielu nowoczesnych technologii - Internet, telewizja na niespotykaną dotąd skalę, loty w kosmos, organizacje terrorystyczne oraz jednoczesna modernizacja gospodarki, w tym naszego konta w banku szwajcarskim.

DLC to ponad 30 nowych budynków oraz struktur, w tym m.in. wieżowce, apartamentowce, bio-farmy i uprawy żywności organicznej. Oprócz tego mamy poprawione wersje obecnych budowli (np. muzea oraz banki), a także dziesięć świeżych edyktów, pozwalających np. na ograniczanie obywatelom dostępu do Internetu, wprowadzenie stanu wyjątkowego czy też zorganizowanie Festiwalu Miłości.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Tropico 4: Czasy Współczesne (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudos1baroness3   @   20:26, 10.10.2013
Dostałam dodatek w pakiecie z grą na steamie - fajne rozszerzenie. Dziękuję twórcom za elektrownię słoneczną - w końcu nie trzeba stawiać pola wiatraków. Jedyne co ociupinkę mnie irytowało, to brak możliwości powrotu do starego budownictwa w momencie gdy pojawia się nowa wersja budynku. Albo jestem ślepa i tego nie zauważyłam. Cały system postępu jest prosty - mamy daty, w których stare budynki zastępowane są nowymi np. katedra zamienia się w diamentową katedrę z współczesnym wizerunkiem, czy bank zamienia się w bank narodowy (nowe opcje funkcjonowania), wyglądający jak wieżowiec, ewentualnie apartamenty - nowoczesne apartamenty (więcej miejsc dla ludzi). Ogółem raczej warto dorzucić sobie do podstawowej wersji, jeśli ta się spodobała.