Assassin's Creed: Valhalla (XBOX X/S)

ObserwujMam (1)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (1)

Assassin's Creed: Valhalla - kolejne nowe otwarcie? (XBOX X/S)


Materdea @ 20:11 30.04.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Assassin's Creed: Valhalla to najnowsza część serii przygodowych gier akcji od firmy Ubisoft. Musieliśmy czekać blisko 2 lata na zapowiedź kolejnej odsłony - czy było warto?

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, dzisiaj o godzinie 17 pojawił się zwiastun Assassin's Creed: Valhalla, odkrywający kilka istotnych kwestii. Poznaliśmy m.in. bohatera, miejsce akcji oraz konkretny okres, w którym rozgrywać się będzie historia. Do sieci trafiła też spora garść konkretów co do rozgrywki - twórcy bowiem przyszykowali kilka zmian. Ujawniono również zawartość jedynej - co ciekawe - edycji kolekcjonerskiej.

Assassin's Creed: Valhalla ukaże się pod koniec (na stronie internetowej serii widnieje "Holiday 2020", co może sugerować równie dobrze grudzień, co i listopad) tego roku na komputerach osobistych (ekskluzywnie na Uplay oraz Epic Games Store - nie wiemy, czy tytuł w ogóle pojawi się na Steamie), a także konsolach Xbox One, Xbox serii X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Google Stadia. Będzie to zatem - niczym Assassin's Creed IV: Black Flag - tytuł międzygeneracyjny.

W grze wcielimy się w postać wikinga o imieniu Eivor - co ciekawe, imię to jest zarówno męskie i damskie, co może sugerować, że będziemy mogli wybrać płeć protagonisty. Trafiamy w rejon Wysp Brytyjskich i Morza Północnego w IX wieku naszej ery, podczas okresu łupieżczych wypraw Skandynawów. W tej roli też nowy Assassin's Creed osadza gracza i kierowaną przez niego postać - jako lider grupy wikingów realizujemy cele, które taki przywódca powinien.

Potwierdzono, że nasze wybory co do czynów i dialogów będą miały znaczenie pod płaszczem mechaniki związanej z kierowaniem swoistą wikińską dynastią! Będziemy organizować najazdy na angielskie wioski oraz zawiązywać sojusze z sąsiednimi osadami - wszystko "dzięki zaawansowanej mechanice RPG", jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie gry. Do tego dojdzie możliwość rozbudowy własnych włości (koszary, kuźnia, warsztat tatuatora), który dyktowany ma być naszą legendą - czyli prawdopodobnie wyczynami na placu boju i zrealizowanymi zdaniami.

Ubisoft zapowiedział także moduł wieloosobowy! Choć raczej nie ma co liczyć na powrót klasycznego multika znanego chociażby z odsłon Brotherhood czy Revelations, to forma interakcji z innymi graczami będzie. W trakcie rozgrywki mamy dysponować swoistym bractwem na wzór Ezia z poprzedniczek - będziemy mogli udostępniać je innym graczom. Detale nie są jeszcze znane. Asassin's Creed: Valhalla naturalnie będzie oferował duży, otwarty świat - z mnóstwem aktywności pobocznych oraz znajdziek. Do tego przyzwyczaiła nas ta seria i z tego nie zrezygnowano.

Firma Ubisoft wraz z dzisiejszym trailerem uruchomiła także przedpremierową sprzedaż swojej najnowszej produkcji. Tytuł, nad którym pracowało 15 studiów, dostępny będzie w kilku edycjach. Co ciekawe, na rynku pojawi się wyłącznie jedna edycja kolekcjonerska, która wyposażona będzie w figurkę damskiej wersji bohatera, Eivora, opierającego się o rufę Drakkara (30 centymetrów wysokości), artbook, ekskluzywny steelbook, minipopiersie również Eivora z krukiem (5 centymetrów), certyfikat autentyczności wraz z unikalnym numerem egzemplarza, zestaw trzech litografii oraz soundtrack na płycie.

Naturalnie, "kolektorka" zawierać będzie również szereg cyfrowych dodatków z poprzednich wydań - Gold oraz Ultimate - w tym m.in. przepustkę sezonową oraz przedpremierowe DLC.

Podsumowanie:
Za sprawą Assassin's Creed: Valhalla marka Assassin's Creed drugi raz zrobiła sobie dłuższą przerwę. Poprzednim razem, za sprawą Assassin's Creed: Origins, dostaliśmy zupełnie nową formę, gdzie większy nacisk położono na elementy RPG-owe. Czy i tym razem serię czekać będzie nowe otwarcie?
Zapowiada się świetnie!

Screeny z Assassin's Creed: Valhalla (XBOX X/S)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   23:27, 30.04.2020
A ja ze smutkiem przyjąłem informację, że na PC brak będzie edycji pudełkowej z grą. A przynajmniej wszystko na to wskazuje.
0 kudosLoczek3545   @   14:55, 01.05.2020
Gierka jest w rękach ludzi odpowiedzialnych za Black Flag, więc nie ma opcji by żeglugi nie było. Myślę, że są spore szanse na to, by było to coś nowego (mieli sporo czasu na rozmyslanie jak ten element rozbudować). Nie mogę się doczekać!
0 kudosluki505   @   23:04, 01.05.2020
Zastanawiam się wersje na PS5 kupić czy PC ;>.