Need for Speed: Most Wanted 2012 (XBOX 360)

ObserwujMam (15)Gram (4)Ukończone (11)Kupię (9)

Zapowiedź gry Need for Speed: Most Wanted 2012 (XBOX 360)


Raaistlin @ 12:29 19.06.2012
Wojciech "Raaistlin" Onyśków

Wielu fanów serii Need for Speed zgodnie stwierdzi, iż Most Wanted był jedną z najlepszych części cyklu, o ile nie najlepszą, a każda kolejna po niej wydana zjeżdżała po równi pochyłej, w dół oczywiście.

Wielu fanów serii Need for Speed zgodnie stwierdzi, iż Most Wanted był jedną z najlepszych części cyklu, o ile nie najlepszą, a każda kolejna po niej wydana zjeżdżała po równi pochyłej, w dół oczywiście. Seria sięgnęła dna, następujące po sobie twory w coraz bardziej absurdalny sposób przekonywały nas, że do czasów świetności już nie powrócimy. Gdzieś tam w międzyczasie powstał Shift, którego jednak nie można klasyfikować jako kontynuatora cyklu, a raczej jego symulacyjną i bardzo dobrą odnogę. Wszystko zatrzymało się na chwilę w momencie odnowienia serii przy okazji premiery duchowego spadkobiercy Hot Pursuit. Jaki był, każdy wie, jednak ważne jest, że odpowiedzialny za niego Criterion Games zabiera się teraz za Most Wanted.


Więcej filmów z Need for Speed: Most Wanted 2012


I byłbym w stanie na samym wstępie krzyknąć – łapy precz! Criterionowi kunsztu nie sposób odmówić, wszak stoi za genialnym Burnout Paradise, jednak to zupełnie inna liga wyścigów. Ich produkcje cechują się szalonymi pomysłami, wykonaniem stawiającym na rozwałkę i efekciarstwo oraz bardzo, ale to bardzo arcade’owy model jazdy. I ten ostatni nijak nie pasuje mi do serii Need for Speed. Owszem, ta też jest czysto zręcznościowa, jednak wchodzenie w każdy zakręt na ręcznym i kręcenie kilometrowych driftów to już za wiele.

Nie narzekałbym w ogóle, gdyby Criterion stworzył nową ścigałkę spod szyldu NFS, jednak tutaj chodzi o genialne i kultowe już Most Wanted!(choć w moim przypadku najlepszą częścią jest i tak Underground 2). Zbyt wiele można zepsuć, zbyt wiele zatracić. Będzie to wóz albo przewóz dla studia, choć w sumie beznadziejny w mojej opinii Hot Pursuit został przyjęty bardzo dobrze zarówno przez prasę, jak i fanów.Skończmy jednak z narzekaniem starego dziada, którym z zasady nie jestem, i przejdźmy do konkretów. Podczas targów E3 włodarze firmy prezentujący fragmenty rozgrywki z nowego Most Wanted określili go mianem „social game”. Co z tego wynika? Ano zapomnijmy o rozbudowanej fabule dla jednego gracza i przyzwyczajajmy się powoli do ciągłej gry w sieci. Oczywiście potyczka czy dwie ze znajomymi to bardzo fajna sprawa, ale nie przesadzajmy. Teraz wszystko, co nas otacza, jest social. Niedługo otwierając lodówkę będziemy na wbudowanym ekranie widzieli, co właśnie zajada nasz przyjaciel.

Do takiego stanu rzeczy przyczynia się rozbudowany Autolog 2.0, którego zdążyliśmy już pokochać w Hot Pursuit. Tym razem wszystko będzie bardziej zintensyfikowane, a rywalizacja ze znajomymi bardziej zaostrzona. Podczas wolnej jazdy po mieście (bo bezcelowe przemierzanie ulic i odnajdywanie różnych miejscówek będzie tu całe szczęście możliwe) w prawym dolnym rogu wyświetlane będą aktualne rekordy znajomych na odcinku, który właśnie pokonujemy. Takim sposobem program zasugeruje nam, że przecież możemy być lepsi od innych i zachęci nas do wyzwania. To samo tyczy się wszelkiego rodzaju wyskoczni, driftów czy rozwałek. Rywalizacja osiągnie tu następny poziom szaleństwa. Dodatkowo mamy możliwość określenia listy rekomendacji, czyli znajomych, których w pierwszej kolejności chcemy pokonać. Każdy z nas ma przyjaciół, z którymi rywalizuje na każdym kroku oraz takich, którym zazwyczaj odpuszczamy. W Most Wanted będziemy mogli przenieść to na wirtualny poziom, a program dostosuje się do naszych preferencji.

Screeny z Need for Speed: Most Wanted 2012 (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKalin_Energa   @   14:55, 19.06.2012
Coś mi się wydaje że ten NFS to będzie porażka pewnie zero tuningu bo ostatnio w NFS tuning=0 wiec nie liczył bym na ten tytuł zbyt mocno.
0 kudosDaerdin   @   15:08, 19.06.2012
Z Most Wanted nie wiążę specjalnych nadziei, nie wyczekuję też jego nadejścia z wypiekami na twarzy. Jeśli gra okaże się dobra, to będę po prostu bardzo pozytywnie zaskoczony i postaram się ją zakupić.
0 kudosFox46   @   15:37, 19.06.2012
Jednym słowem będzie wszystko i nic Uśmiech . A co do gry to w ogóle na nią nie czekam ot co , bo jakoś nie specjalnie wierze w sukces tej gierki.
0 kudostomaszek1213   @   16:13, 19.06.2012
burnout mi się podobał ale mam nadzieję że nie będzie on aż tak widoczny w starym-nowym most wantedzie
0 kudosSickAdam   @   18:13, 19.06.2012
Wygląda fajnieSzczęśliwy Ale mam złe przeczucie że nawalą tyle nowości że gra będzie jednym słowem do dupy jak wszystkie części po Carbonie, co za dużo to nie zdrowo, liczę że tym razem będzie to powrót Need for Speed;(
0 kudosRecek   @   19:05, 19.06.2012
Sama gra ogólnie zapowiada się całkiem ciekawie. Jednak ja mimo wszystko jestem dość negatywnie nastawiony do nadchodzącego NFS'a. Głównie boli mnie masa zapożyczeń z Burnout: Paradise (który swoją drogą był genialny). Wyścigi bez "półprzezroczystych" band, Billboardy Criterion Games rozsiane po całym mieście, Takedowny (w tym momencie szlag jasny mnie trafił)... To nie jest NFS, w jakiego chciałbym zagrać.

Mogę tylko wstrzymać się i czekać na kolejne informacje. Ale na dzień dzisiejszy gra dla mnie zapowiada się mizernie.
0 kudosMicMus123456789   @   19:32, 19.06.2012
No niby zapowiada się dobrze, ale jednak nawiązania do Paradise jest, a raczej będzie ciut za dużo.
0 kudosrewen.   @   21:09, 19.06.2012
A ja z chęcią to zobaczę. Tak fajnie to opisał Raaistlin, że wiem już czego się spodziewać mniej więcej, dlatego jeszcze bardziej mnie ciekawi co z tego wyjdzie, bo teraz zapowiada się jeszcze mocniejszy Most Wanted niż był. Parę lat roboty, też robi swoje i nie można wymagać odgrzanego kotleta, tylko żeby był lepszy od poprzedniego, także nie mam nic przeciwko niektórym rozwiązaniom, jeśli zostaną umieszczone inaczej niż Burnout: Paradise.
0 kudosroxa175   @   22:51, 19.06.2012
Ja zbyt pozytywnie nie jestem nastawiona do tej części, ale jeszcze wiele rzeczy nie ujawnili, więc może mnie zaskoczą i jednak zmienię swoje nastawienie Uśmiech
0 kudoskehciu   @   07:59, 20.06.2012
Nigdzie jeszcze się nie spotkałem z tak dobrze napisaną rubryczką "Nadzieje i Obawy". Po co dodali elementy Burnouta! Ta gra lepiej wyglądałaby bez tych wszystkich takedownów! A i gdzie jest tuning aut? Widziałem demo z E3 i niech lepiej nie wypuszczają jeśli nie chcą urazić fanów tej znakomitej produkcji!
0 kudosdenilson   @   23:49, 20.06.2012
Niestety ożenek Burnout i NFS nie na dobre wyjdzie obojgu. Każdy z tych tytułów to zupełnie inne bajki. Najbardziej mnie boli brak możliwości ustawiania parametrów samochodu wedle uznania. Jako obiektywnie oceniający gry osoba poczekam, aż ujawnią grę w pełnej wersji i wtedy będzie można wystawiać oceny.
0 kudosMatip50   @   11:17, 22.06.2012
Mam nadzieję że zrobią dobry użytek z silnika Frostbite 2. Bo Run nie pokazał nic specjalnego a wszyscy wiemy jakie ma on możliwości przynajmniej z racji tego jak wyglądał Battlefield 3.
0 kudosPanKosa   @   09:20, 23.06.2012
Fajnie to wygląda, ale ewentualnie kupię po premierze. Oceny trzeba sprawdzić, bo nie raz było tak, że podniecanie się jakąś grą było maksymalne, a gra okazała się kitem. Tak jest od czasu Carbona, jedynie Hot Pursuit było fajne
0 kudosmessiahone   @   15:07, 28.06.2012
Robi wrażenie. Oby to były rzeczywiste, a nie prerenderowane ujęcia Uśmiech
0 kudosderm   @   12:04, 21.09.2012
Poczekamy do 30-go i zobaczymy czy dorówna pierwowzorowi z 2005 roku.Zgadzam się,że MW to najlepszy NFS
Dodaj Odpowiedź