Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 (XBOX 360)

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Zapowiedź gry Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 (XBOX 360)


zvarownik @ 13:27 25.05.2011
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Wałkowanie w kółko tego samego jeszcze niczemu, ani nikomu nie wyszło na dobre. Zwłaszcza, że po strasznie kiepskiej pierwszej części Insygnii Śmierci już w lipcu zagramy w kolejną odsłonę Harry’ego Pottera, która zapowiada się tylko trochę lepiej.

Wałkowanie w kółko tego samego jeszcze niczemu, ani nikomu nie wyszło na dobre. Zwłaszcza, że po strasznie kiepskiej pierwszej części Insygnii Śmierci już w lipcu zagramy w kolejną odsłonę Harry’ego Pottera, która zapowiada się tylko trochę lepiej.Jak już pewnie dobrze wiecie, twórcy zmienili z lekka podejście do tematu i nastawili się na czystą akcję. Kilka miesięcy temu młody czarodziej wykańczał swoich przeciwników niemal jak Marcus i reszta ekipy z Gears of War. O wyniku tego eksperymentu możecie przeczytać tutaj. Najgorszy jest jednak fakt, że Electronic Arts nic sobie nie robi z niezadowolenia graczy i wydaje po prostu tę samą grę, w końcu i tak tłumy rzucą się na wszystko, co jest związane z Harrym.O fabule nie ma się co rozpisywać. Tytuł skierowany jest do fanów, a oni doskonale wiedzą „o co cho”. To po prostu dalsze losy bohaterów, którzy muszą w końcu pokonać tego Voldemorta i niech się to wszystko skończy… Za to sama rozgrywka zapowiada się całkiem znośnie. Nie ma co liczyć na przewrót w formule o 360 stopni, bo dalej będziemy mieć do czynienia z grą akcji, w której chodzi głównie o strzelanie. Jednak wziąwszy pod uwagę zapewnienia twórców, że będzie to zrealizowane zdecydowanie lepiej, niż w zeszłym roku, zaczyna robić się ciekawie. Włamanie do banku Gringotts Wizarding - będzie. Ucieczka przed Fiendfyre - będzie. Obrona Hogwartu przed siłami ciemności - też będzie. Epicka walka, starcia z mniejszymi i większymi jednostkami, Harry z zaparowanymi okularami i magiczna szkoła, jakiej ponoć jeszcze nie widzieliśmy. Być może uda się spełnić chociaż 1/3 z tych obietnic… to już byłby duży sukces.Gra ukaże się na wszystkie liczące się platformy (PS3, PC, X360, Wii, NDS), więc nie możemy się spodziewać zdumiewającej oprawy graficznej tworzonej pod kątem możliwości danej maszyny. Wyjdzie tak jak ostatnio, czyli poprawnie. Ponadto w wersji na konsolę Sony pomachamy sobie przed telewizorem prawdziwą różdżką, czyli PS Move. Oczywiście to samo będzie na sprzęcie Nintendo, ale już posiadacze Kinectów mogą zapomnieć o prawdziwej "wczuwce". Z niewiadomych powodów deweloper zrezygnował z implementacji takiej opcji. Pewnie chodzi albo o zbyt wielkie opóźnienia, albo za dużo pracy. W każdym bądź razie jest nam bardzo przykro.

Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 ukaże się już w lipcu bieżącego roku, jednak szczerze mówiąc, jest to produkt nastawiony tylko na osoby, które w domu mają posągi czarodzieja, kuchnię sprzątają siedząc na miotle, a w przyszłości chcą zostać dyrygentem w lokalnej filharmonii. Naprawdę tylko i wyłącznie dla mega fanów.

Podsumowanie:
Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 to tytuł robiony metodą "kopiuj-wklej". Fani, oczekujcie tego samego, co poprzednio: dużo strzelania, chowania się za czym popadnie, itd.. Normalni osobnicy nie mają na co liczyć.
Zapowiada się dobrze!

Screeny z Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslukas94mos   @   13:36, 25.05.2011
czekam na film ale pierwsza czesc gry bardzo mi sie podobala i oby ta tak samo
0 kudosbat2008kam   @   18:26, 25.05.2011
Wszystko co związane z Potterem wskakuje u mnie do worka ,,must have''.
Ta gra jest jednak chlubnym wyjątkiem... Dopóki nie zobaczę ocen na poziomie min. 7/10, na pewno nie kupię. Tym bardziej, że jedynka to straszne crapiszcze.
0 kudossilverkin   @   18:28, 25.05.2011
No właśnie i nie zanosi się, aby część druga była lepsza ;).
0 kudosbat2008kam   @   18:46, 25.05.2011
Zapka jakoś szczególnie krytyczna nie jest, zawsze więc mamy cień szansy... Jednak nauczeni doświadczeniem, już teraz możemy olać nowego Pottera i wziąć się za Zumbę Fitness ;p
0 kudossilverkin   @   22:28, 25.05.2011
Nigdy im dobre gry nie wychodziły, poza chyba Kamieniem Filozoficznym lub Komnatą Tajemnic.
0 kudosMicMus123456789   @   08:03, 26.05.2011
Film HP mogę obejrzeć ale grać w grę już nie Dumny Żadna części mnie jakoś nigdy nie zachęciła do grania zwłaszcza po tym jak film obejrzałem nawet gry z serii Lego HP mnie nie "kręci" Uśmiech
0 kudosbat2008kam   @   15:39, 26.05.2011
Cytat: silverkin
Nigdy im dobre gry nie wychodziły, poza chyba Kamieniem Filozoficznym lub Komnatą Tajemnic.

Zakon Feniksa był w porządku. Hogwart robił wielkie wrażenie, a i questy najgorsze nie były. Szwankowało za to sterowanie w wersji PC.

A pierwsze dwie części były trochę zbyt dziecinne. Zbieranie fasolek to nie to samo, co walka z Voldim.
0 kudossilverkin   @   15:45, 26.05.2011
Co Ty chcesz, fasolki były wporzo Dumny .
0 kudosbat2008kam   @   16:02, 26.05.2011
No, każde 7-letnie dziecko też tak mówi ;p

Same gry były niezłe, ale nieco zbyt dziecinne... Taki potterowy Kangurek Kao.
Dodaj Odpowiedź