Mass Effect 2 (XBOX 360)

ObserwujMam (64)Gram (22)Ukończone (39)Kupię (17)

Mass Effect 2 - relacja z pokazu na PGA (XBOX 360)


Raaistlin & Kacperex @ 23:06 16.10.2009

Tegoroczne PGA, choć dla większości widzów dopiero się zaczynają, nas już zdążyły zaskoczyć – pozytywnie oczywiście. Poniżej możecie przeczytać nasze odczucia w związku z prezentacją gry Mass Effect 2.

Tegoroczne PGA, choć dla większości widzów dopiero się zaczynają, nas już zdążyły zaskoczyć – pozytywnie oczywiście. Poniżej możecie przeczytać nasze odczucia w związku z prezentacją gry Mass Effect 2.

Raaistlin

Trzeba przyznać, iż na prezentację szedłem z pewną dozą dystansu, gdyż wcześniej miałem okazję pograć w wyżej wymienioną grę na specjalnie przygotowanym do tego stoisku. To, co mnie odrzuciło, to fakt iż udostępniony odcinek sprowadzał się do bezsensownego strzelania we wszystko co się rusza, przy okazji chowając się za osłonami niczym w Gears of War. To właśnie takie było moje pierwsze skojarzenie – zbyt dużo GoW, zbyt mało rasowego rpga, którego swoją drogą w pierwszej części również za wiele nie było. Być może moje uprzedzenie spowodowane jest faktem, iż jestem zapalonym pecetowcem, a build nam udostępniony hulał na konsolce Microsoftu. Niemniej, w chwilę później z chęcią wybrałem się na oficjalną prezentację, podczas której główne skrzypce odgrywał Jay Watamaniuk, prezentując nam poszczególne aspekty Mass Effect 2.

Dużo informacji było już dostępne wcześniej, warto jednak o nich wspomnieć. Przede wszystkim każdy, kto ukończył pierwszą część serii, wykorzystując zachowany stan gry, może przenieść swojego Sheparda do kontynuacji. Co najważniejsze, wygląd wcześniej przez nas ustalony, będzie miał tutaj odzwierciedlenie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby lekko zmodyfikować swoją postać, bądź stworzyć ją od początku. Wszystko to sprawia, iż Mass Effect 2 będzie przystępny zarówno dla fanów poprzedniczki, jak również dla nowych graczy – choć nie ukrywam, że ci drudzy nie wyłapią wielu wątków nawiązujących do wcześniejszych wydarzeń.Podczas pokazu Jay zaprezentował nam fragment gry, w którym nasze zadanie sprowadzało się do odnalezienia assasina imieniem Faine. Shepard wraz z drużyną musiał przebić się przez hordy przeciwników, by ostatecznie skonfrontować się z wyżej wymienionym typem. Droga była dość długa, a przede wszystkim naszpikowana dynamiczną akcją. Intensywność rozgrywki momentami naprawdę szokowała – wszak oglądaliśmy prezentację rpg, a w tym gatunku liczy się bardziej taktyka i główkowanie. Tego w najnowszej produkcji studia BioWare również nie zabrakło. Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilka podstawowych komend, które w każdej chwili możemy wydać naszym towarzyszom.

Umiejętności oraz dzierżoną broń wybierzemy, wykorzystując znany już okrąg. Wtedy też włącza się aktywna pauza, podczas której zastanowimy się, jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji. Co ważne, twórcy dali nam możliwość przypisania poszczególnych zdolności do przycisków na padzie, co z pewnością ucieszy szeroką rzeszę użytkowników konsoli. Do okazałego ekwipunku w najnowszej części dołączy także szeroka gama broni ciężkiej. Ot chociażby wyrzutnia rakiet, która przysłużyła się Shepardowi podczas eliminowania gniazda z ciężkim karabinem maszynowym. Tego typu akcji według zapewnień Watamaniuka ma być znacznie więcej, dzięki czemu intensywność rozgrywki konkretnie wzrośnie.

Warto zaznaczyć, iż w grze odnajdziemy także system dokładnego celowania, dzięki któremu pozbawimy naszego przeciwnika nogi, tudzież celnym strzałem w łeb, w szybki sposób skrócimy jego nędzny żywot. Swego rodzaju finishery wyglądają naprawdę zacnie – poszczególne członki ciała latają dookoła, a czerwona posoka na dobre zmienia wygląd otoczenia.

Screeny z Mass Effect 2 (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:35, 23.10.2009
Shepard znowu w akcji gra na pewno będzie wielkim hitem ale jest jedna rzecz która mi się nie podoba to to że w dwójce nic nie mówi się o Żniwiarzach którzy byli wątkiem głównym pierwszej części
0 kudosmareczek_89   @   23:35, 25.12.2009
NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ !!! Uśmiech NA PEWNO JĄ KUPIĘ !!!
0 kudosLizardman   @   13:28, 26.02.2010
ciekawe czy bedzie spolszczenie
0 kudosMarandil   @   14:13, 26.02.2010
Eee... po co spolszczenie skoro gra jest z dubbingiem ?