Grand Theft Auto: Chinatown Wars (PSP)

ObserwujMam (37)Gram (26)Ukończone (20)Kupię (19)

GC '09: Grand Theft Auto: Chinatown Wars (PSP)


bigboy177 @ 13:30 22.09.2009
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

GTA: Chinatown Wars zadebiutowało na początku 2009 roku na konsoli Nintendo DS. Choć tytuł był jedną z najlepiej ocenianych produkcji dedykowanych kieszonsolce, nie sprzedał się zbyt dobrze.

GTA: Chinatown Wars zadebiutowało na początku 2009 roku na konsoli Nintendo DS. Choć tytuł był jedną z najlepiej ocenianych produkcji dedykowanych kieszonsolce, nie sprzedał się zbyt dobrze. Można nawet powiedzieć, że zainteresowanie nim było żenująco niskie. Jako, że Rockstar wpompował w produkcję mnóstwo wysiłku i pieniędzy, porażka zmusiła ich do wymyślenia lepszego sposobu na odzyskanie choćby części inwestycji. W ten oto sposób zrodziła się koncepcja przeniesienia Chinatown Wars na PSP.

Podczas GamesCom ’09, oficjele studia zaprezentowali nam po raz pierwszy rozgrywkę w grze. Niestety, mimo szczerych chęci nie mogliśmy samodzielnie przetestować produkcji, a co za tym idzie, musimy chwilowo wierzyć temu, czym nakarmił nas producent, a trzeba przyznać, że całość prezentowała się bardzo dobrze.

Na pierwszy ogień poszło sterowanie. Nie przypuszczałem, że przeniesienie dość unikatowej metody zarządzania bohaterem przy pomocy ekranu dotykowego Nintendo DS uda się tak dobrze. Wszystko wskazuje jednak na to, że Rockstar dopasował praktycznie wszystkie aspekty sterowania do konsoli PSP. Otrzymujemy nawet mini-gry, które uprzednio rozwiązywaliśmy właśnie za sprawą panelu dotykowego. Teraz wszystko wykonujemy dzięki przyciskom, a mini gry są nadal równie wciągające. Jako przykład deweloper przedstawił nam odpalanie samochodu na tzw. krótkie spięcie. Proces przebiegł szybko i bez zgrzytów.Demonstracja nie pozwoliła także nie zwrócić uwagi na znacznie lepszą oprawę audio-wizualną. W stosunku do pierwowzoru mamy wyższej jakości tekstury, bardziej szczegółowe modele oraz efektowniej wyglądające oświetlenie. Co ważne, gra nie straciła swojego uroku i dość unikatowej prezencji. Nadal oferuje więc widok z góry, a grafika zachowała nieco komiksowy charakter. Na plus w stosunku do edycji DS’owej zaliczyłbym także sposób przedstawiania mini mapy. Jest ona teraz w zasięgu wzroku i nie trzeba przeskakiwać pomiędzy ekranami by sprawdzić gdzie dokładnie zmierzamy.

Jak na grę z serii GTA przystało, Chinatown Wars jest nastawione przede wszystkim na rozwałkę. W trakcie prezentacji nie zobaczyliśmy żadnej konkretnej misji, aczkolwiek dynamicznej akcji nie brakowało. Deweloper przejechał kilka przecznic w samochodzie, następnie z niego wysiadł, chwycił pierwszą, lepszą broń i zaczął strzelać do pobliskich aut. Te poczęły efektownie wybuchać i przyciągnęły radiowozy policyjne. Rozgorzała prawdziwa wojna, która niestety zakończyła się śmiercią głównego bohatera, niejakiego Huanga Lee.

Demonstracja rozpoczęła się bardzo szybko i równie szybko dobiegła końca. Niestety nie pokazano nam zbyt dużego fragmentu zabawy, a co za tym idzie nie jesteśmy w stanie zakreślić Wam żadnej z misji. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że już wkrótce w nasze ręce trafi jakaś wersja recenzencka, co pozwoli nam opracować artykuł bogatszy w konkrety. Wszak Chinatown Wars dla PSP zapowiada się nadzwyczaj smakowicie. Premiera już 5 października, czekamy zatem z niecierpliwością!

Podsumowanie:
Chinatown Wars to kolejna edycja serii GTA, dedykowana PSP. Poprzednia sprzedała się bardzo dobrze i wszystko wskazuje na to, że z obecną będzie podobnie.
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Grand Theft Auto: Chinatown Wars (PSP)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMegaKuba999   @   15:46, 23.06.2010
szkoda że kamera od góry Smutny
0 kudosbat2008kam   @   15:49, 23.06.2010
Z góry czy nie z góry - i tak jest to najlepsze przenośne GTA ever.
0 kudosPatrykSPL   @   19:47, 04.02.2011
Gta do dupy lecz te jest fajne ;d
0 kudosbat2008kam   @   16:57, 04.07.2011
Żal to mnie ściska, gdy widzę takie posty. Nie grałeś w tą grę, to zachowaj takie komenty dla siebie, bo gra ze starymi GTA nie ma nic wspólnego. Jest równie rozbudowana, co GTA obecnej generacji, a grafika i kamera to wina ograniczonej mocy NDS'a, nie zaś nieudolności programistów.
0 kudosSzajch   @   17:12, 04.07.2011
ale akurat chinatown wars jest nawet ciekawe np. dla mnie, tego, ktory nie lubi gta. absolut nie lubie gta. zaczynajac na gta2 konczac na gta4. chinatown wars bardzo milo mi sie pogrywa.
0 kudosmichosz   @   11:24, 08.08.2013
Jak na psp bardzo mi się gra podoba. Kamera z góry przypomina mi czasy gta: london. Aż czuje motylki w brzuchu. Ale nie droga i godna polecenia.
Dodaj Odpowiedź