Uncharted 2: Among Thieves (PS3)

ObserwujMam (302)Gram (124)Ukończone (248)Kupię (53)

Zapowiedź gry Uncharted 2: Among Thieves (PS3)


szałas @ 22:03 04.09.2009
Piotr "szałas" Szałaśny
Student, slawista, początkujący tłumacz, raczkujący redaktor, menel, alkoholik. Miłośnik piwa, gier komputerowych, hodowca szczurów, imprezowicz, trabanciarz, turysta górski...

„Marco Polo w królewskich liniach był Marco Polo tysiące przebył mil. ” Piosenka turystyczna Już niedługo posiadaczy PS3 czeka nie lada gratka.

„Marco Polo w królewskich liniach był
Marco Polo tysiące przebył mil.”
Piosenka turystyczna


Już niedługo posiadaczy PS3 czeka nie lada gratka. Studio Naughty Dog kończy pracę nad sequelem niezwykle udanej gry akcji Uncharted: Drake`s Fortune. Zwana męskim Tomb Raider`em, była jedną z ładniejszych pod względem graficznym i bardzo wciągającą zręcznościówką.
W 2007 roku wcieliliśmy się w postać Nathana Drake`a, który wyruszył na poszukiwanie skarbów. W trakcie wędrówki raz po raz udowadniał nam swoją zręczność oraz pokazywał, że strzelanie, to dla niego nie pierwszyzna. Łamigłówki, których rozwiązanie było niezbędne, dostarczały dużo satysfakcji mimo tego, że nie były najwyższych lotów.Jeśli wierzyć producentowi, pierwsza część wykorzystywała zaledwie 30% mocy konsoli PS3, sequel ma wykorzystywać owe możliwości niemalże w 100%. Każdy kto pamięta płynność, a przy tym wielorakość detali, powinien już zacierać ręce i szanować pada.
Niemal wszyscy znają (chociażby ze szkoły) XIII-wiecznego weneckiego odkrywcę – Marco Polo. To właśnie wokół jego legendy toczyć się będzie fabuła Uncharted 2: Among Thieves. Choć powszechnie jest on uznawany za jednego z największych podróżników w historii świata, istnieje spore grono ludzi, którzy uważają, że nigdy nie dotarł do Państwa Środka. Jednak dla nas chyba nie jest to na tyle istotne. W zręcznościówce, w którą będziemy mieli okazję niedługo zagrać, Marco Polo wraca (tak jak w podręcznikach do historii) z Państwa Środka na Stary kontynent, flotą czternastu statków obładowanych po brzegi wszelkiego rodzaju kosztownościami. Po dwuletniej podróży do Europejskiego portu zawinął tylko jeden okręt. Główny bohater, Nathan Drake ma nadzieję rozwikłać zagadkę zaginięcia pozostałych statków. To wszystko jednak dopiero wprowadzenie. Nathan szybko wpadnie na trop kamieni Cintamani – artefaktów potrafiących spełniać życzenia posiadaczy. Bieganie za świecidełkami po lokacjach mogłoby być jednak nużące, dlatego w pościg za nim rusza dowódca pewnej paramilitarnej organizacji. I dobrze, przynajmniej jest komu władować kulkę między oczy. Pomiędzy tymi wszystkimi wątkami i pociskami znajdzie się miejsce na historię miłosną. Otóż nasz bohater będzie się spotykał i najpewniej zabawiał z niejaką Choe Frazer - Australijką, której głosu w grze użyczyła aktorka Claudia Black, znana szerokiemu kręgowi widzów przede wszystkim dzięki serialowi Gwiezdne Wrota.Lokacje w Uncharted 2: Among Thieves mają być bardzo różnorodne - odwiedzimy bagna, miasteczka, jaskinie, wioski, miasta żywe, jak i te zaginione. W jednym z nich, o nazwie Shambhala, przyjdzie nam zresztą stoczyć walkę finałową.

Screeny z Uncharted 2: Among Thieves (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRaku90   @   14:27, 06.09.2009
Jedna z gier, którą każdy posiadacz PS3 musi mieć Uśmiech Zapowiedź ciekawa, przyjemnie się czytało, mam nadzieję, że gra również taka będzie. Jak się uda to w przyszłym roku kupię PS3 i uzupełnię kolekcję gier o Uncharted 2 Uśmiech
0 kudosPietek=)   @   14:55, 06.09.2009
Jedynkę przeszedłem Szczęśliwy to i dwójkę też będę musiał Puszcza oko kasę mam odłożoną więc zostało tylko czekać!

To będzie najlepsza zręcznościówka w historii ! Uśmiech
0 kudosbroopl   @   18:52, 06.09.2009
Też myślę, że się nie zawiedziemy ;) najbardziej cieszy mnie większe zróżnicowanie lokacji w porównaniu do tych z pierwszej części. Te informacje jakoby Among Thieves wykorzystywał 100% możliwości PS3 gdy pierwszy Uncharted wykorzystywał jedynie 30% traktuję z przymrużeniem oka ale faktycznie momentami widać znaczny skok jeśli chodzi o grafikę. Ciekawi mnie czy w każdej kolejnej części będą pojawiać się nowe panienki wzorem Jamesa Bonda. Jeśli tak to niech zaczną myśleć jak je eliminować bo póki co są dwie ale przy 10 części może być już tłoczno Szczęśliwy. Byle do premiery.
0 kudosvenom27   @   19:02, 11.10.2009
Demko świetne, nie mogę się doczekać premiery Uśmiech
0 kudosMlodyOi69   @   11:14, 15.10.2009
Gra jak najbardziej warta zainteresowania.Jednym słowem ,,wymiatacz,, w śród przyjemnych przygodówek Wykrzyknik
Dodaj Odpowiedź