Uncharted: Drake's Fortune (PS3)

ObserwujMam (234)Gram (75)Ukończone (141)Kupię (27)

Zapowiedź gry Uncharted: Drake's Fortune (PS3)


Michał Baniowski @ 00:00 06.09.2007

Przenieśmy się na chwilę do czasów szkolnych, gdzieś w okolice liceum. Lekcja historii - Temat: odkrycia geograficzne, a jak o odkryciach mowa to słyszymy o Krzysztofie Kolumbie (odkrywca Ameryki), Vasco Da Gamie (odkrywca drogi morskiej do Indii) oraz Ferdynandzie Magellanie (jako pierwszy przepłynął świat dookoła).

Przenieśmy się na chwilę do czasów szkolnych, gdzieś w okolice liceum. Lekcja historii - Temat: odkrycia geograficzne, a jak o odkryciach mowa to słyszymy o Krzysztofie Kolumbie (odkrywca Ameryki), Vasco Da Gamie (odkrywca drogi morskiej do Indii) oraz Ferdynandzie Magellanie (jako pierwszy przepłynął świat dookoła). Na pewno pojawią się też takie nazwiska, jak Amerigo Vespucci (wiadomo jaki kontynent nazwano od jego imienia), czy James Cook (zasłynął, jako znakomity kartograf) oraz wiele, wiele innych, wśród których pojawić powinien się sir Francis Drake (korsarz, dowódca drugiej wyprawy dookoła świata).
I przy nim na chwilę się zatrzymamy.Wspomniany Sir, bowiem, ginie w niewyjaśnionych okolicznościach (oczywiście tylko w grze, bo tak naprawdę umarł na dyzenterię 28 stycznia 1596r. a trumnę z Jego ciałem wrzucono do Morza Karaibskiego) pod koniec XVI wieku. Od tej informacji zaczyna się cała zabawa. Niestety, nie przenosimy się bezpośrednio w czasy grasujących piratów, łowców skarbów, kapitanów i poszukiwaczy, będziemy jedynie podążać ich śladami, co i tak wydaje się być niezwykle ciekawe.

W Uncharted: Drake’s Fortune wcielamy się w chłopca imieniem Nathan. Okazuje się, że z Drake’iem łączą go więzy krwi. Śmierć podróżnika, przez wiele lat pozostawała zagadką. Wciąż istnieje wiele pytań, tajemnic i wątpliwości, które główny bohater postanawia rozwikłać. Jednak jedyne co ma, to pierścień przechodzący z pokolenia na pokolenie. Traf chciał, że teraz znalazł się w rękach Nathana. Ma to być pierwsza wskazówka od której, do kolejnych dzieli go już tylko krótka droga. Jest on także „przepustką” do świata historii pełnego przygód, niebezpieczeństw i wyzwań, w którym będziemy toczyć bój o poznanie prawdy. Ale, jak to zwykle bywa, zawsze musi znaleźć się ktoś taki, kto plany zechce nam pokrzyżować. Nie inaczej jest w Uncharted. Na drodze staną nam legiony łajdaków, rozbójników i niegodziwców, którzy strzegą wielkiego sekretu. Na szczęście Nathan nie będzie przez cały czas sam. Z pomocą ma przybywać fotoreporterka Elena, z którą u boku będziemy nie tylko się bić, ale także unikać niebezpieczeństw, pułapek, zasadzek i niespodzianek, jakie będą czyhać dosłownie wszędzie. W grze natrafimy też na miłe aspekty tej misji: m.in. zaginione skarby (sir Francis pozostawił pamiętnik, a w nim mapę z zaznaczonym miejscem spoczywania skarbu) i... i na tym się kończy, albowiem unosić nad nimi będzie się straszna klątwa. Oczywiście z tymi przyjemnościami to nie do końca prawda, bo oprócz klejnotów, brylantów i innych kosztowności, zachwycać nas będą wspaniałe wyspy, lasy i dżungle. Co lepsze, wszystkie miejsca prezentują się po prostu cudownie. Grafika jest naprawdę fascynująca. Mamy odwiedzić m.in. Karaiby oraz Trójką Bermudzki, obejrzymy fragmenty architektury Hiszpanii.Podobno ambicją twórców gry, było jak najwierniejsze oddanie filmowego klimatu. Przez to oglądać będziemy częste zmiany kamery i widoków, które zwiększą atrakcyjność rozgrywki. I faktycznie, oglądając trailery, rzeczywiście można poczuć się, jak w kinie. Zwiastun, w którym Nathan i Elena lecą samolotem, wygląda niczym scena wyjęta z dobrej produkcji sensacyjnej, podszytej sytuacyjnym humorem.Bardzo fajnie, na obecnym etapie, wyglądają walki i potyczki wręcz. Nasza postać posiada duży zakres oryginalnych i ciekawych ciosów, które niejednokrotnie przyjdzie nam wykorzystać. Ogłusza, podcina, podrzyna i osłabia, nienagannie się też porusza. Wygląda to naprawdę realistycznie, szczególnie, gdy zmuszony zostanie do skoku ponad przepaścią, przyczepienia się do liny, kołysania na niej, wspinania się i tarzania po ziemi. Nathan reagować ma także na bodźce zewnętrzne i wszelakie przeszkody. Zatem najprawdopodobniej będzie się uchylał, zahaczał, wzdrygiwał i uskuteczniał tym podobne zachowania.

Screeny z Uncharted: Drake's Fortune (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?