Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)

ObserwujMam (1010)Gram (436)Ukończyłeś (670)Kupię (301)

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - wrażenia z prezentacji Wiedźmin 2.0 (PC)


bigboy177 @ 01:01 19.08.2011
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!


Ostatni nowy element, o którym wspomniano podczas prezentacji to Areny. Jest to swego rodzaju tryb wyzwań, w którym stajemy naprzeciw ciągle napływających fal przeciwników. Każda kolejna jest coraz trudniejsza, a nieprzerwana walka sprawia, że tak naprawdę nigdy nie dobrniemy do końca. Wcześniej czy później trafimy na oponentów, z którymi nie uda się wygrać, a czas jaki przetrwaliśmy zagości w specjalnej tabelce rankingowej. Na niej można następnie sprawdzać i porównywać wyniki własne na tle tych osiągniętych przez znajomych. Oczywiście sama satysfakcja to nie wszystko. Po każdej zwycięskiej fali możemy wybrać bowiem nagrodę spośród trzech propozycji, jak również zakupić nowy ekwipunek. Składają się na niego miecze, topory, maczugi oraz kilka odmiennych typów zbroi. Wszystko po to, by przyciągnąć gracza jak najdłużej i dostarczyć mu dodatkowych emocji. Emocji, które nadejdą już 29 września 2011 roku, czyli za nieco ponad miesiąc. Osobiście nie mogę się doczekać. Pomimo tego, że Wieśka Drugiego skończyłem, chętnie zagram w niego jeszcze raz, wykorzystując nowe rozwiązania.

Z taką samą ciekawością spoglądam w stronę premiery Wiedźmin 2 na konsoli Xbox 360. Trzeba bowiem przyznać, że ekipie z CD Projekt Red bardzo dobrze udało się przygotować adaptację swego najnowszego dzieła na platformę Microsoftu. Specjalnie napisałem adaptację, gdyż deweloper często powtarzał, że nie mamy do czynienia z portem. Jest to ta sama gra, ale napisana w taki sposób, by pasowała jak najlepiej do nowego środowiska. Mamy zatem przebudowany interfejs użytkownika, dopasowany do gamepada inwentarz oraz efektowny i dynamiczny system walki, robiący użytek z odmiennego typu sterowania. Choć nie mogliśmy go sprawdzić własnoręcznie, wszystko wyglądało wyśmienicie. Geralt atakował płynnie, szybko zmieniał cele i wyprowadzał zabójcze ciosy, łącząc je ze znakami. Po prostu miód dla oczu, aż chciałoby się aby podobne rozwiązanie zastosowano w innych produkcjach z gatunku RPG (ze smutkiem patrzy w kierunku Dragon Age II). Niestety nie można mieć wszystkiego.Demonstracja nie zawierała zbyt wielu suchych faktów, zamiast tego skupiono się na pokazaniu rozgrywki. Akcja przedstawiała jedną z późniejszych misji w grze. Pokazano specjalnie tereny zalesione, zamieszkałe przez Scoia'tael. Geralt zjawia się tam w poszukiwaniu zabójcy królów i jednocześnie ma dodatkowe intencje. Nie to jest jednak istotne w tym przypadku, wszak wiadomo, że fabuła będzie stała na równie wysokim poziomie, co w komputerowym pierwowzorze. W trakcie demonstracji zdecydowanie ważniejsze były aspekty techniczne, które, jak się okazuje, potrafią zaimponować. Producentowi udało się całkiem nieźle przenieść szczegółowe modele i ostre tekstury wersji PeCetowej, z jednoczesnym zachowaniem sporej liczby filtrów ekranu. Nadal jest efekt głębi pola, przenikające przez drzewa promienie światła, dynamiczne oświetlenie, wysokiej jakości cieniowanie i inne podobne bajery. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że edycja dla blaszaka prezentuje się lepiej, ale mimo drobnych różnic wydanie dedykowane Klockowi także trzyma zaskakująco wysoki poziom. Całkiem nieźle zoptymalizowano też kod. Podczas walk nie zauważyłem by pojawiały się jakiekolwiek zachwiania płynności animacji, albo przeskoki czy lagi. Zabawa była płynna i bezproblemowa, co winno cieszyć wszystkich posiadaczy Xboxa 360. Wszak już w przyszłym roku będą mieć okazję zagrać w jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat.

Podsumowując, Wiedźmin 2 pozostawił po raz kolejny bardzo dobre wrażenia. CD projekt RED zmierza w dobrym kierunku i już niedługo wkroczy na wcześniej nieznane terytorium. Wycieczka zdaje się przebiegać bezproblemowo, co cieszy, gdyż przeskok pomiędzy platformami wcale nie jest łatwym procesem. Tym bardziej dla gier RPG, które wymagają przeważnie sporych pokładów mocy oraz zasobnych kości pamięci. Tymi, jak wiadomo, konsole nie grzeszą.

Podsumowanie:
Wiedźmin 2.0 wygląda wybornie, szczególnie, że będzie udostępniany za darmo. Wersja konsolowa przygód Geralta także trzyma klasę. Szykuje się gorąca końcówka września i równie ciepła wiosna.
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAndziorka   @   22:27, 05.09.2011
I jedynki i dwójki też nie. Dlatego ja się nie kłócę, nie sprzeczam i nie podchodzę do takich ludzi negatywnie. Sama jestem dość dziwna, lubię rzeczy, które mało kto lubi, a nie lubię wiele, które są ogólnie lubiane. Wymagam tolerancji, zatem oddaję ją także innym Szczęśliwy
0 kudosMarcus00   @   22:29, 05.09.2011
A czy ja nie toleruję jakichś ludzi poza skończonymi chamami i kretynami...? Andziu, nie martw się, ja naprawdę nie jestem aż tak wredny...
0 kudosAndziorka   @   22:30, 05.09.2011
Wiem, że nie jesteś. Po prostu tak sobie dodałam kilka słów do tego faktu, że nie wszyscy z moich znajomych lubią zarówno pierwszą jak i drugą część Wieśka. I tacy się zdarzają. Szczęśliwy
0 kudosMarcus00   @   22:32, 05.09.2011
Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził... Tak samo z grami, muzyką i całą resztą.
0 kudosRogi2   @   08:36, 06.09.2011
Znam ten ból. Przez całe życie słyszę , że powinienem sobie znaleźć pożyteczne zajęcie czy zacząć żyć w prawdziwym świecie albo jeszcze zadaję pytania typu :,, Ciekawe jak granie w gierki pomoże ci w życiu znaleźć pracę?". Tylko dlatego , ze nie mam z ludźmi żadnych wspólnych tematów ta ja muszę się zmienić pod ich dyktando.
0 kudosMarcus00   @   21:08, 06.09.2011
Nie zmieniaj się nigdy pod presją ludzi. Ważne jest to, że Ty cieszysz się z tego kim jesteś, jaki jesteś. Bo to jest ważne. To, kim jesteśmy, a nie to, kim chcą nas widzieć inni.
0 kudosRogi2   @   08:15, 07.09.2011
święte słowa. Kłopotliwe ale prawdziwe.
0 kudosAndziorka   @   09:10, 07.09.2011
Cytat: Rogi2
,, Ciekawe jak granie w gierki pomoże ci w życiu znaleźć pracę?"
Hehehe znam to doskonale. U mnie dochodzi jeszcze fakt, że jestem kobietą, mam 24 lata i według niektórych powinnam już rodzić dzieci, prać skarpetki i gotować obiadki Szczęśliwy Z początku rodzice mi trochę dogryzali jeśli chodzi o granie, ale już im minęło. Teraz nawet mama będąc w sklepie dzwoni do mnie, że jakieś tam gry są w promocji Dumny Chociaż jeszcze wczoraj powiedziałam, że zamówiłam grę to się zaczęła śmiać i mówić, że brat stary i ma fioła na punkcie gier, a i ja nie młoda, a taka sama Szczęśliwy Ale zmieniać się nie warto, to jakimi jesteśmy buduje to kim jesteśmy. Najważniejsze to być sobą.

~ “Wanting to be someone else is a waste of the person you are” ~
0 kudosMarcus00   @   17:47, 07.09.2011
Dokładnie Andziu! Cieszy mnie, że też tak myślisz.
A te obiadki i skarpety to tylko stereotyp. Ja bym nigdy nie zwalił prania na ukochaną, od roboty jest facet. Kobieta już samą swą obecnością w związku daje największe błogosławieństwo i nagrodę- możliwość kochania jej i bycia kochanym...

Do samopoczucia wracając- nieźle. Lekcji dziś nie było znowu tak dużo, pogoda fajna, bo chłodno, przyjemne i chmurno, czyli coś dla mnie. Chyba pójdę się przejść, a wieczorkiem jeden meczyk w TF2...
0 kudosAndziorka   @   18:09, 07.09.2011
Marcus chyba pomyliłeś tematy, to nie samopoczucie SzczęśliwySzczęśliwy
0 kudosMarcus00   @   18:20, 07.09.2011
A co to?! Cholera, to prezentacja Wiesia... Wybaczcie, kawy nie wypiłem już od dawna... Zawstydzony
0 kudosLehita   @   20:05, 07.09.2011
Ciekawe na ile podskoczy sprzedaż "Wiesia" gdy ukarze się na konsole Pytanie Uśmiech
0 kudosMarcus00   @   17:59, 08.09.2011
Na pewno trochę skoczy, w końcu znam wielu konsolowców, którzy nie mogą się doczekać Xboxowej wersji Wiesława.
0 kudoslajza100   @   15:47, 09.03.2012
Widzialem wiesmina za 400 kor jakies 200zl
Troche przegiencie
0 kudosFox46   @   19:57, 09.03.2012
Cytat: lajza100
Widzialem wiesmina za 400 kor jakies 200zl
Troche przegiencie


Czemu, przecież standardowa cena gry na konsole zawsze, po 200zł u nas taniej ja kupimy bo nasza polska gierka dla nas będzie tańsza aniżeli dla ludzi zza granicy.
Dodaj Odpowiedź