The Sims: Średniowiecze (PC)

ObserwujMam (65)Gram (57)Ukończone (12)Kupię (26)

The Sims: Średniowiecze - już widzieliśmy! (PC)


bigboy177 @ 00:51 26.11.2010
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Simsy to wirtualna telenowela, która nawiedza graczy już od wielu lat. Co kilka lat dostawaliśmy pełnoprawną kontynuacją, natomiast okres pomiędzy kolejnymi częściami serii wypełniała spora gromadka dodatków.

Simsy to wirtualna telenowela, która nawiedza graczy już od wielu lat. Co kilka lat dostawaliśmy pełnoprawną kontynuacją, natomiast okres pomiędzy kolejnymi częściami serii wypełniała spora gromadka dodatków. Dzięki nim Simy mogły skoczyć na dyskotekę, znaleźć pracę, a nawet wyjechać na wakacje. Mimo że rozszerzenia wychodziły regularnie, od pewnego czasu brakowało tytułowi świeżości. Klepano ciągle ten sam schemat rozgrywki i identyczne rozwiązania, co w rezultacie sprawiło, że zainteresowanie Simsami zaczęło spadać. Wyrastała też ich dotychczasowa publiczność, a młodsi gracze, mając znacznie większy wybór, nie zawsze trafiali do świata wykreowanego przez Maxisa. Lekarstwem na zaistniały stan rzeczy ma być kolejne wydanie symulatora życia, tym razem zatytułowane The Sims: Medieval, czyli po polsku The Sims: Średniowiecze.Jak nazwa wskazuje, gra przenosi nas do czasów średniowiecznych. Wraz z ową podróżą zmieniają się nie tylko realia rozgrywki, ale również spora ilość zasad zarządzających światem. W trakcie londyńskiego EA Showcase mieliśmy przyjemność zobaczyć jak prezentują się nowe Simsy i muszę przyznać, że wrażenie zrobiły na mnie pozytywne. Podejście do symulacji jest zgoła odmienne. Nie musimy już bowiem co chwilę sprawdzać czy nas bohater czuje się dobrze, czy przypadkiem nie płakusia gdzieś w kącie bo ma zajęty kibelek, a tak bardzo mu się chce oraz czy spełniliśmy wszelakie zachcianki tegoż jegomościa. Wszystkie te elementy sprawiały, że Simsy były grą rozbudowaną, ale po prawdzie, skierowaną głównie w stronę młodszych graczy oraz dziewczyn i kobiet. Wszak żaden szanujący się facet nie będzie siedział i karmił wirtualnych laleczek, ani pilnował by miały pod dostatkiem rozrywek. Płeć męska woli wielkie przygody oraz prowadzące do jakiegoś epickiego finału wydarzenia – po prostu lubimy czuć się wielcy! The Sims: Średniowiecze zaoferuje takie właśnie przygody.

Gra, na wzór produkcji z gatunku RPG kładzie nacisk na trzy cechy: królestwo, bohaterów oraz zadania. Co istotne, projekt posiadał będzie również fabułę, prowadzącą do wcześniej założonego zakończenia. W tym momencie wiadomo, że finał będzie tylko jeden, aczkolwiek nie zdziwiłbym się gdyby projekt wylądował w sklepach z kilkoma różnymi końcami, wszak producenci stawiają coraz mocniej na wybory oraz idące z nimi konsekwencje. Mimo występowania scenariusza, nadal istnieje opcja dowolnej rozgrywki, podczas której nie mamy narzuconych zadań, aczkolwiek, duży nacisk kładziony jest na to, by jednak The Sims: Średniowiecze przyciągało nie tylko opcjami symulacyjnymi, lecz także tym, co twórcy chcą nam opowiedzieć.Jak wspomniałem, rozgrywka budowana jest na trzech filarach. Pierwszy z nich to zarządzanie i rozbudowywanie królestwa. Na potrzeby gry opracowano mnóstwo łatwych w obsłudze narzędzi, dzięki którym możemy budować i wyposażać posiadane włości. Przy pomocy zaledwie kilku ruchów myszki przemieniamy surowe, średniowieczne mury zamkowe, w pełne kolorów pomieszczenia godne prawdziwego władcy. Aby nie ograniczać naszej inwencji twórczej, pośród posiadanych nieruchomości mamy coś więcej niż tylko warownię. W trakcie prezentacji deweloper postawił między innymi wieżę magów, tawernę, kuźnię oraz coś w formie stajni. Niestety nie mamy wpływu na wygląd zewnętrzny struktur, możemy jedynie dekorować wnętrza. Każdy budynek posiada odmienne zadanie oraz rezydentów. Mimo to, najważniejszą osobistością w królestwie jest jego władca - król.

Screeny z The Sims: Średniowiecze (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRavnarr   @   13:34, 08.12.2010
Pewnie zrobią. A jakiś rok, dwa lata... Po serii dodatków do Średniowiecza Dumny
0 kudosmaciek_175   @   13:35, 08.12.2010
prosze was oni robią z tej gry jakiegoś RPGa psują klimat gry ale lubię simsy i zobaczę czy są opłacalne
0 kudosRavnarr   @   13:37, 08.12.2010
Jakbyś dokładnie przeczytał recenzję, to byś wiedział, że do RPG dalej tej grze trochę brakuje. Nie wszystko, co w średniowieczu to od razu RPG.
0 kudosmaciek_175   @   13:39, 08.12.2010
no brakuje jej trochę i tego się obawiam nie chcę aby ta seria została zrujnowana
0 kudosdabi132   @   21:43, 14.12.2010
Ciekawe co będzie po The Sims: Średniowiecze? The Sims: Starożytnośc a potem Prechistoria? To może być ciekawe jak simy będą mieszkać w jaskiniach he he he.
0 kudosRavnarr   @   23:38, 14.12.2010
Nie mam nic przeciwko. Byle tylko nie trzeba było znowu martwić się, czy Sim aby na pewno zrobił kupkę i czy ma czystą wannę.
0 kudosdabi132   @   14:36, 15.12.2010
Ciekawe jak to przenoszenie gry do przeszłości wpłynie na jakość i zabawę. Choć Simsy ogólnie nie są ciekawą gra. Simy ciągle robią to samo, zresztą tak jak my ludzie.
0 kudosRavnarr   @   16:27, 15.12.2010
Skasuj jednego posta, bo masz jeden pod drugim ten sam.

Nie sądzę, żeby Simy były nudna grą. Nie miały by wtedy tylu fanów na całym świecie, nie sądzisz. A ich magią jest właśnie to, że robią to co normalni ludzie. Z tą różnicą, że nie każdy może sobie w prawdziwym życiu pozwolić na ogromną willę z dziesięcioma sypialniami i łazienkami, że o garażu wypełnionym luksusowymi samochodami nie wspomnę.

Dlatego ciekaw jestem, czy Średniowiecze odniesie podobny sukces co inne gry z cyklu.
0 kudosdabi132   @   16:35, 15.12.2010
Z tą różnicą że w Średniowieczu nasze Simy będą mieszkać nie w willi, a w jakimś zamku i nie będą jeździć samochodami tylko powozami albo konno a jedzenie będą kupować na bazarze albo od wędrownych sprzedawców...
0 kudosnovak97   @   17:53, 15.12.2010
Ciekawi mnie jak to będzie z higieną w tych Simsach Szczęśliwy
Wreszcie coś nowego Dumny może zagram.
0 kudosdabi132   @   18:33, 15.12.2010
A jak było z czystością w średniowieczu? Był brud i smród. Tylko bogaci dbali o czystość. Ale to już inny temat
0 kudosRavnarr   @   00:15, 16.12.2010
Bogaci dbali o czystość... to byś się zdziwił.

Nie zapominajcie, że to nie będzie dokładna symulacja życie w średniowieczu, to raczej ma byś bliższe fantasy.
0 kudosdabi132   @   22:21, 18.12.2010
Chyba serię The Sims czeka rewolucja. Po średniowieczu mogą nastąpić następne epoki. Gorzej jeśli taka odmiana nie spodoba się graczom. Może to być gwóźdź do początek końca simów.
0 kudosRavnarr   @   01:25, 19.12.2010
E, nie, tak źle nie będzie. W przypadku chłodnego przyjęcia tej części kolejne pewnie będą "normalne". Myślę, że "Średniowiecze" to taki eksperyment, mający na celu wybadanie gruntu pod kolejne, podobne projekty.
0 kudosDam1910   @   12:14, 28.12.2010
A ja się może wreszcie skusze na Simsy Szczęśliwy
Co prawda to nie będzie Strategia ale może to być ciekawy eksperyment .
Dodaj Odpowiedź