Dead Space 2 (PC)

ObserwujMam (153)Gram (62)Ukończone (108)Kupię (33)

Zapowiedź gry Dead Space 2 (PC)


BystrzaQ @ 20:56 07.02.2010
"BystrzaQ"

Studio Visceral Games niedawno oficjalnie ujawniło, że prowadzi prace nad Dead Space 2. Niestety, ale konkretnych informacji co do zawartości gry podano tyle, co kot napłakał.

Studio Visceral Games niedawno oficjalnie ujawniło, że prowadzi prace nad Dead Space 2. Niestety, ale konkretnych informacji co do zawartości gry podano tyle, co kot napłakał. My jednak postanowiliśmy te drobinki informacji poskładać do kupy.

Jak dotąd większość graczy kojarzyła survival horrory z takimi markami, jak Silent Hill czy Resident Evil. Bardzo słusznie, gdyż produkcje firm Capcom i Konami zmonopolizowały ten segment rynku. Jednak do akcji wkroczył koncern Electronic Arts, który postanowił zlecić studiu Visceral Games stworzenie produkcji o nazwie Dead Space, będącej reprezentantem wspomnianego gatunku gier komputerowych.Dead Space ukazał się na rynku nieco ponad rok temu i zebrał bardzo wysokie noty w branży, a gracze nie mogli się nadziwić, że Electronic Arts ma w swojej ofercie nową produkcję, wprowadzającą niemałe zamieszanie w świecie gier. Wszak o jej sukcesie nie świadczyły jedynie oceny powyżej 90 %, ale także zainteresowanie mediów oraz bardzo dobra sprzedaż. Ta ostatnia zaowocowała faktem, że EA postanowiło zainwestować w kontynuację – Dead Space 2.

Akcja Dead Space 2 rozgrywa się 3 lata po wydarzeniach z pierwszej części. Okazuje się, że scena wieńcząca pierwszą część nie była końcem Isaaca. Nasz inżynier, po ucieczce z USG Ishimura, trafia na kolonię „Sprawl”. Ta położona na jednym z księżyców Saturna placówka pełna będzie otwartych przestrzeni oraz obiektów użyteczności publicznej (odwiedzimy m.in. kościół, szpital oraz sklepy). Niestety, mimo iż nasz bohaterski inżynier jeszcze nie doszedł całkiem do siebie, znów przyjdzie mu się zmierzyć z Necromorphami. Paskudztwa zaatakowały i postanowiły wybić wszystkich mieszkańców tej uroczej kolonii. Przez całą grę Isaac będzie naocznym świadkiem rozprzestrzeniania się potworów i postępującej czystki.Dead Space był typem gry, w której Issac przechadzał się po statku Ishimura i siał spustoszenie, nie odzywając się ani słowem. Nasz bohater nie wydobył z siebie przecież nic, poza jękami i krzykiem podczas zbierania kolejnych razów od coraz to mocniejszych poczwar. Twórcy wyszli z założenia, że taki stan rzeczy nie powinien mieć miejsca w kontynuacji, gdyż bohater jest już po przejściach i nieco się zmienił, a zatem powinien korzystać z języka. Niejednokrotnie będziemy świadkami rozmów Issaca z innymi postaciami, a także posłuchamy monologów naszego bohatera, wśród których pojawią się zarówno komentarze jak i złośliwe uwagi. Kolejną nowością będą także zadania zlecane przez spotkanych i nie zmienionych w potwory ludzi.

Gra zmieni się też nieco pod względem podejścia do nękania naszego bohatera. Obok ataków z zaskoczenia i ciągłej niepewności o to, co czeka za rogiem, dojdą etapy, kiedy to my będziemy niemal katem. Jednak pamiętajcie, że to tylko stan przejściowy. Necromorphów jest więcej i nic tak naprawdę nie jest w stanie Was przygotować na to, jakiego potwora spotkacie na swojej drodze. Choć jeżeli to właśnie gęsia skórka przyciągnęła Was do produkcji Visceral Games, to może się okazać, że niestety – zgodnie z zapowiedziami twórców – w Dead Space 2 będzie jej mniej, a nacisk zostanie położony bardziej na akcję. W końcu rozgrywający się w kosmosie horror nie był zły. Z drugiej jednak strony trudno się Visceral dziwić - nie chcą drugi raz robić tego samego.

Screeny z Dead Space 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   21:54, 07.02.2010
fajnie że Isaac będzie mówił i że spotka normalnych ludzi. Ciekawią mnie te zadanie przez nich zlecane. Ciekawe też czy będzie dłuższa od jedynki
0 kudosResidentEvil   @   08:52, 08.02.2010
Jak dla mnie to fajnie, żę bd kolejna część bo jedynka była SupeR Szczęśliwy
0 kudosPietek=)   @   19:20, 12.02.2010
Bardzo przyjemna w czytaniu zapowiedź Puszcza oko .

Ubolewam tylko nad tym że gra zamieni się bardziej w grę akcji niż w horror. Gra przyciągnęła moją uwagę właśnie tym motywem horroru.

"Jeszcze straszniejsze potwory, potężniejsze rodzaje broni oraz całkowicie nowe lokacje. Oto Dead Space 2!" to podsumowanie przemawia do mnie i zachęca jeszcze bardziej do zakupu Dumny .
0 kudoscoach86   @   17:13, 19.04.2010
Kontynuacja dead space raz jeszcze moze byc cool!!!
Oby tylko wszystko poszlo jak po masle i bez bledow. Jedynke przeszedlem az 4 krotnie wyciskajac z niej wszystkie soki hehe. Jest najlepsza gra w jaka do tej pory gralem, a teraz czekam z niecierpliwoscia na Dead Space II
0 kudosPietek=)   @   17:29, 19.04.2010
Ja przeszedłem tylko raz Niewinny ale również czekam z niecierpliwością na drugą część przygód Issaca Dumny .
0 kudostrampek26   @   19:43, 27.05.2010
Bardzo czekam na tą grę.
grałem w pierwszą część i bardzo mi się podobała więc bd oczekiwał na 2 ;D
0 kudosgucinx   @   22:14, 02.11.2010
w połowie roku w cda przeczytałem że gra nie pojawi się w wersji PC-towej , i byłem z tego powodu bardzo rozczarowany . A TU PROSZE!!! taka miła niespodzianka i na dodatek multi Dumny kasa odłożona xD ciekawe ile rodzajów smierci głownego bohatera wymyslili producenci gry xD w 1 były one efektowne
Dodaj Odpowiedź