Empire Earth II (PC)

ObserwujMam (124)Gram (35)Ukończone (16)Kupię (3)

Zapowiedź gry Empire Earth II (PC)


bigboy177 @ 00:00 29.03.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Wstęp. .

Wstęp...

Zostań największym z władców wszechczasów tworząc, budując i kując podwaliny największego z imperiów świata przez 15 epok i ponad 10,000 lat historii. Empire Earth II już wkrótce pozwoli Ci zagłębić się w swym przepastnym świecie.

Gra stworzona po sukcesie pierwszej części da graczom trzy potężne kampanie, nowe jednostki, zupełnie nowy engine graficzny i całkowicie nowe doznania. Dzięki Mad Doc Software Empire Earth 2 pozwoli graczom poprowadzić całą cywilizację od jej początków aż do osiągnięcia potęgi roznoszącej się na cały świat.

Zaczniemy od ery kamienia, w której gracz do dyspozycji będzie miał prymitywnych łuczników, ludzi ubranych w skóry i walczących kamiennymi toporami i tasakami, by dojść do czasów, w których kontrolować będziemy armie czołgów, samolotów i utrzymywać pokój strasząc naszym arsenałem jądrowym.W sumie w grze jest 14 cywilizacji między innymi: Rzymianie, Turcy, Koreańczycy, Grecy, Egipcjanie, Germanie, Aztekowie, oraz Majowie. Oczywiście każda z cywilizacji posiadać będzie charakterystyczne tylko sobie jednostki i ekspansję zaczynać będzie w innym miejscu świata.
Jak na porządną grę strategiczną przystało jednostek oraz budynków w grze będzie cała masa… a biorąc pod uwagę iż każda z epok będzie miała inne, liczba jednostek jaka wyjdzie nam w ostatecznym rozrachunku jest wręcz miażdżąca.

Tryby zabawy w Empire Earth II będą standardowe czyli: kampania, rozgrywka wieloosobowa i coś w formie skirmisha, czyli dowolnych misji rozgrywanych bez połączenia z fabularną częścią gry. W porównaniu z pierwszą edycją autorzy zapowiadają, że kampania będzie lepiej wyważona, jednostki będą o wiele lepiej zaprojektowane, a każda z cywilizacji będzie miała zarówno mocne jak i słabe strony. Pozwoli to na bardziej wyrównaną i emocjonującą grę.

Postęp to podstawa...

W poprzedniej części gry aby przenieść się do kolejnej epoki należało uzbierać jakąś konkretną ilość danego surowca i następnie wydać go na awans narodu do następnej ery.
Jednostki rozwijały się poprzez Uniwersytety oraz inne podobne miejsca, lub poprzez wybranie któregoś z wieśniaków i następnie elementu który chcemy upgradować np. celność, zasięg strzałów lub prędkość poruszania się.

W drugiej części gry nie płacimy już za awansowanie do kolejnych epok. Tym razem gromadzimy uczonych oraz duchownych, którzy następnie siedząc w uniwersytetach, bibliotekach i świątyniach zdobywają dla nas punkty technologii (tech points). Punkty później wydajemy na poprawianie różnych elementów naszej cywilizacji, od budynków, do właściwości jednostek. Aby przenieść się do kolejnej epoki należy zdobyć wszystkie wymagane ulepszenia.Jak w każdej grze strategicznej najważniejszą rolę w postępie odgrywają budynki. To dzięki nim otrzymujemy nowe jednostki i otwierają się przed nami nowe możliwości ulepszeń.

Screeny z Empire Earth II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?