APB: Reloaded (PC)

ObserwujMam (17)Gram (9)Ukończone (1)Kupię (8)

GC '09: APB Pierwsze Spojrzenie (PC)


Ogidogi @ 14:33 05.10.2009
Jerzy "Ogidogi" Kościelny
Komputery oraz gry interesują mnie od wielu lat. Nie mam konkretnych upodobań co do gatunków gier, jednak są tytuły których nie jestem w stanie strawić.

GamesCom '09 obfitował w różne niezwykle ciekawe prezentacje. Jedną z nich było demo gry APB, stworzonej przez studio Realtime Worlds Inc.

GamesCom '09 obfitował w różne niezwykle ciekawe prezentacje. Jedną z nich było demo gry APB, stworzonej przez studio Realtime Worlds Inc. Tytuł należący do gatunku strzelanek MMO wcześniej nie był mi zbyt dobrze znany, acz po obejrzeniu przygotowanej przez deweloperów demonstracji, muszę przyznać, że będę baczniej obserwował dalszy jego rozwój.

APB, jak wspomniałem należy do gatunku MMO, przy czym zawiera także elementy charakterystyczne dla strzelanek. Sam motyw rozgrywki przypomina nieco zabawę w policjantów i złodziei. Ludzie biorący udział w zabawie dobierają się w drużyny. Jedna ma wykonać jakieś zlecenie, natomiast strona opozycji stara się przeszkadzać. Podczas prezentacji przedstawiono misję, w której grupka graczy musiała zdobyć walizki i dostarczyć je w odpowiednie miejsce. Dwu osobowa ekipa walczyła na śmierć i życie z przeważającą liczbą adwersarzy, w których wcielali się oczywiście inni gracze podłączeni do serwera. Cały system rozgrywki, zdobywania doświadczenia oraz reguły rządzące tym wirtualnym światem nie zostały jednak zbyt dokładnie nakreślone. Wiemy tylko tyle, że im więcej zadań wykonamy bez utraty życia, tym bardziej atrakcyjnym celem stajemy się dla grupy przeciwnej. Każdy, kto zabije takiego weterana, otrzyma dodatkową ilość punktów lub nawet od razu podniesie swój prestiż. Na więcej szczegółów musimy jednak poczekać do kolejnych prezentacji, ewentualnie premiery All Points Bulletin. Wówczas dopiero wszystko się wyklaruje.APB jest pod wieloma względami grą unikatową, nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że znaczna część zabawy przypomina słynne GTA. Jeśli chodzi o sam system poruszania się i strzelania, wszystko wygląda dobrze nie powinno być żadnych większych problemów w tej kwestii. Niestety model jazdy samochodem prezentuje się znacznie słabiej. Choć jestem świadom, że nie jest on najważniejszy, to z tego co widziałem, pościgi są jednym z głównych aspektów rozgrywki - aspektów, które nie do końca robią dobre wrażenie. Fizyka jazdy, animacja pojazdów czy samo ich zachowanie jest nienaturalne i kompletnie pozbawione charakteru. Możliwe, że do finalnej wersji sprawa zostanie usprawniona, aczkolwiek niepokój pozostaje.Świat, na którym rozgrywa się akcja APB jest sporych rozmiarów i tętni życiem. Podczas normalnej rozgrywki, nie możemy biegać i rozwalać wszystkich jak tylko nam się żywnie podoba, ponieważ moglibyśmy przypadkowo komuś zawalić misję. Dlatego też twórcy postanowili wprowadzić pewne rozwiązania niwelujące ów problem. Pierwsze zakłada, iż eliminować mogą się tylko członkowie grup, które toczą boje w tym samym zadaniu. Dzięki temu, ograniczają możliwość przypadkowej ingerencji osób trzecich w nasze działania. Dla tych, którzy z taką polityką się nie zgadzają i szukają opcji totalnej eksterminacji, również przygotowano coś interesującego. Tryb Chaos, pozwalający na zupełną swobodę i przypominający klasyczny Deathmatch - każdy może zabić każdego w dowolnym momencie. Jak te założenia sprawdzą się w praktyce, wyjdzie w praniu. Ważne, że ludzie z Realtime Worlds Inc. mają ciekawe pomysły i każda wprowadzana przez nich rzecz jest dokładnie przemyślana.

Screeny z APB: Reloaded (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:38, 23.10.2009
Gta MMo to trzeba mieć zagrać nie mogę się doczekać