Star Wars: Battlefront II (PC)

ObserwujMam (166)Gram (86)Ukończone (54)Kupię (9)

Star Wars: Battlefront 2 (PC)


bigboy177 @ 00:00 09.07.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Ehhh… czym byłby świat bez gwiezdnych wojen… Już jako gówniarz pamiętam jak ganiałem z patykiem imitującym miecz świetlny, i będąc Lukiem Skywalkerem walczyłem ze złym Darth’em Vaderem… Nie potrafię sobie wyobrazić świata, a tym bardziej rozrywki elektronicznej bez znaczka Star Wars na choć kilku pudełkach.

Ehhh… czym byłby świat bez gwiezdnych wojen… Już jako gówniarz pamiętam jak ganiałem z patykiem imitującym miecz świetlny, i będąc Lukiem Skywalkerem walczyłem ze złym Darth’em Vaderem… Nie potrafię sobie wyobrazić świata, a tym bardziej rozrywki elektronicznej bez znaczka Star Wars na choć kilku pudełkach.

Star Wars Battlefront był dla fanów serii, oraz ogólnie ludzi lubiących pograć produktem bardzo ciekawym. Oprócz tego, że oferował możliwość rozegrania wielu znaczących bitew, które znaliśmy jedynie z filmów; to dodatkowo zapewniał świetną zabawę. Po sukcesie pierwszej części zapewne nikogo nie zdziwi fakt, iż powoli w stronę graczy wędrują pudełka z Battlefront 2.Największą bolączką pierwszej części Battlefront był niesamowicie słaby tryb gry dla pojedynczego gracza. Ukończenie go, zajmowało w zasadzie kilka godzin, i nie stanowiło żadnego wyzwania z powodu ogólnego debilizmu botów. Tym razem sztuczna inteligencja ulegnie poprawie, a misje będą bardziej otwarte i z wieloma różnorakimi celami do wypełnienia. Oczywiście część z nich zapewne czerpać będzie inspirację z filmowej sagi. Bardziej interesujące misje będą też wynikiem szerszej gamy krajobrazów, na których toczyć będą się walki. W pierwszej części mieliśmy zaledwie kilka planet, a na każdej z nich parę misji do wykonania. Tym razem jeden świat to jedna misja… czyli ile misji będziemy zmuszeni wypełnić, tyle różnych terenów zwiedzimy. Ponieważ Battlefront 2 zostanie wydany po tym jak trzecia część Gwiezdnych Wojen trafiła do kin, należy spodziewać się kilku planet zaczerpniętych z tego właśnie filmu oraz nowych jednostek. Aby oddać możliwie jak najbardziej realistycznie światy oraz bitwy, autorzy gry wypożyczyli kilka kopii trylogii i oglądali je kilkakrotnie, by wyłapać najciekawsze momenty i wybrać plenery, które pozwolą na przeprowadzenie epickich wojen.

Podczas walk, każda ze stron otrzyma do swojej dyspozycji 64 żołnierzy, więc walki będą dość konkretnego kalibru. Jak wspomniałem wcześniej autorzy poprawiają sztuczną inteligencję komputerowo sterowanych jednostek. Oprócz tego, że będą one tym razem zdolne do efektywnego działania, porozumiewania się i prowadzenia działań na wiele sposobów; gracz będzie mógł także wydawać im rozkazy. Po wygraniu bitwy, otrzymasz wiele ciekawych bonusów, oraz odblokujesz specjalne postaci takie jak Darth Vader.Wszystko ślicznie i pięknie, lecz czym były by Gwiezdne Wojny, bez Gwiezdnych Wojen… Pandemic Studios postanowiło dodać do gry, coś czego strasznie brakowało w części pierwszej – bitwy kosmiczne. Gdy akcja, którejś z misji toczyć będzie się na krążowniku lub stacji kosmicznej, twoi żołnierze zasiądą w hangarach do znanych z filmowej serii pojazdów i wyruszą by stoczyć walki w przestrzeni kosmicznej. W dokach czekać będą TIE Fighter’y, TIE Bomber’y oraz chyba najsłynniejsze ze wszystkich X-Wign’i. Statków będzie oczywiście więcej, nie będę jednak wymieniał wszystkich, ponieważ fani Gwiezdnych Wojen je znają, a Ci którzy nie… nie są godni zagrania w grę ! :) no żartuję… po prostu powinni jak najszybciej się z nimi zapoznać oglądając obie trylogie.

Screeny z Star Wars: Battlefront II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?