Star Wars: Battlefront II (PC)

ObserwujMam (166)Gram (86)Ukończone (54)Kupię (9)

Star Wars: Battlefront 2 (PC)


bigboy177 @ 00:00 09.07.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Bitwy kosmiczne będą podobnie jak misje naziemne oferować wielką otwartość. Każde zadanie wykonasz na wiele sposobów. Najczęściej celem misji na orbicie będzie zniszczenie jakiejś większej jednostki wroga. Aby wypełnić takie zadanie możemy posłużyć się dwoma przykładowymi podejściami. Pierwsze z nich to po prostu wskoczenie w statek kosmiczny i przy współpracy pozostałych członków eskadry zaatakowanie wrogiej jednostki. Niestety, w niektórych przypadkach taka akcja będzie niewykonalna, gdyż wrogi statek posiada często dobrą ochronę, lub po prostu zbyt gruby pancerz, który wymagał by kilku godzin latania i siekania w niego laserami. W takim wypadku, posłużymy się bardziej wyrafinowanym podejściem. Wsiądziemy do X-Wing’a np. i skierujemy się w strone doków statku wroga. Tam wysiądziemy z pojazdu i zniszczymy bandytę od środka! Mam wrażenie, że bitwy kosmiczne to będzie to co tygryski polubią najbardziej.Zmiany w Battlefront 2 dotyczyć będą także jednostek. Ogólnie wszystkie znane z poprzedniej części pozostaną w drugiej nietknięte. Autorzy poddadzą je tylko lekkiemu face liftingowi, oraz odsysaniu tłuszczu, przez co staną się przystojniejsze i będą znacznie lepiej prezentować się na ekranie. Wśród nowych postaci znajdzie się kilka jednostek specjalnych różniących się między sobą zdolnościami, oraz (proszę usiąść…) Jedi... Tak dobrze widzicie, Battlefront 2 pozwoli nam pobawić się rycerzami Jedi. Aby otrzymać jednego z nich należy sobie na to zasłużyć wypełniając zadania i wygrywając kolejne bitwy. Po otrzymaniu wymarzonej postaci, nie myśl jednak, że przejdziesz całe pole bitwy siekając wszystko co popadnie. Trzecia część filmu pokazała, że Jedi nie są niezniszczalni, i tak też będzie w grze… Tajemniczy i potężni rycerze będą sporą atrakcją i przydatną jednostką na polu bitwy, lecz nie wygrasz wojny tylko dzięki nim…

Battlefront 2 to także nowe tryby zabawy wieloosobowej. Dla przykładu, w grze znajdzie się tzw. „Galactic Conquest”. Jego głównym celem będzie zajęcie wszystkich ważnych miejsc na planecie, oraz pokonanie przesiadujących na niej sił wroga. Gdy to osiągniesz planeta będzie pod twoją kontrolą. W podobny sposób będziesz musiał postąpić z każdym kolejnym światem. Gdy pod twoim władaniem znajdą się wszystkie staniesz się Imperatorem… :)
Niestety innych dodatkowych trybów jeszcze Lucas Arts nie wyjawił, a szkoda. Wiadomo natomiast, że wersja PS2 pozwoli na połączenie 24 graczom, konsola XBOX połączy we wspólnych wysiłkach aż 32 osoby natomiast komputer PC – 64.

Engine graficzny nowego Battlefront podobnie jak jednostki przeszedł kilka operacji upiększających. Potrafi on generować tak samo dobrze rozległe tereny jak wnętrza budynków. Wszystko jest ładnie teksturowane i sprawia wrażenie dopracowanego do ostatniego szczegółu. Aby wydać ostateczny werdykt musimy jednak poczekać na to, aż gra trafi na ekrany domowych komputerów ponieważ screeny oraz filmy zawsze wyglądają inaczej niż produkt finałowy.


Podsumowanie:
Battlefront 2 pozwoli wszystkim fanom sagi Gwiezdnych Wojen spełnić swoje dziecięce fantazje. Przeżyjemy wszystkie największe filmowe bitwy i wcielimy się w swoich największych bohaterów. Battlefront 2 znajdzie się w sklepach w jesieni 2005 roku.
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Star Wars: Battlefront II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?