Call of Duty 2 (PC)

ObserwujMam (683)Gram (224)Ukończone (353)Kupię (30)

Call Of Duty 2 (PC)


bigboy177 @ 00:00 08.07.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Activision oraz Infinity Ward już wkrótce zaciągną nas po raz kolejny na Drugą Wojnę Światową… Stanie się tak za sprawą ich najnowszego dzieła, czyli Call Of Duty 2. Gra jest kontynuacją bardzo chwalonej przez graczy strzelanki z 2003 roku.

Activision oraz Infinity Ward już wkrótce zaciągną nas po raz kolejny na Drugą Wojnę Światową… Stanie się tak za sprawą ich najnowszego dzieła, czyli Call Of Duty 2. Gra jest kontynuacją bardzo chwalonej przez graczy strzelanki z 2003 roku. Podobnie jak w pierwowzorze akcja gry pozwoli na wcielenie się w rolę żołnierzy trzech armii. Amerykańskiej, Brytyjskiej oraz Rosyjskiej. W przeciwieństwie do wielu innych strzelanek, Call Of Duty 2 umożliwi rozgrywanie kampanii w dowolnie wybranej kolejności. Historia podzielona zostanie na wiele etapów, odblokowywanych podczas progresji w grze. Jeśli najdzie Cię ochota, będziesz mógł w połowie kampanii Rosyjskiej wskoczyć na chwilę w ciało Brytyjczyka a później zagrać żołnierzem Amerykańskim, i wrócić do misji Rosyjskiej. Wybór będzie należał do Ciebie.Największym minusem pierwszej części gry było ciągłe prowadzenie gracza za rękę. Nie tylko przez kampanię lecz także w trakcie misji. Mapy stworzone były w taki sposób, że do wypełnienia zadanych celi prowadziła tylko jedna droga. Call Of Duty 2, podobnie jak pierwsza część poprowadzi nas przez misję przy wsparciu ze strony komputerowych pomocników naszego oddziału. Mapy jednak będą o wiele bardziej otwarte, co umożliwi dotarcie do celu na więcej niż jeden sposobów. Jeśli wróg będzie dobrze zabezpieczony w bunkrze czy też okopie, możesz: spróbować ataku bezpośredniego, który raczej skończy się porażką, lub obejścia wroga od tyłu i ataku znienacka. Może się też oczywiście okazać, że droga, którą wybraliśmy będzie pełna żołnierzy nieprzyjaciela i cała akcja pójdzie na marne.

Walki identycznie jak w Call Of Duty będą przesiąknięte atmosferą wojny. Z każdej strony dobiegać będą nas krzyki walczących żołnierzy, wybuchy oraz wystrzały z różnego rodzaju karabinów i pistoletów. W całym tym bajzlu - My, ganiający z okopu do okopu i próbujący nie dostać potocznie mówiąc „kulki w łeb”.

Fabuła opowiedziana będzie jako historia wojny jednego z żołnierzy oddziału. Nie pobawimy się w grze w żadnego Rambo, czy Terminatora, który na misje zabiera ze sobą ekwipunek ciężarem przypominający wagę czołgu. Podstawowym czynnikiem decydującym o naszym przeżyciu będą kumple z oddziału i dobrze skoordynowane wspólne działania. Żołnierze przeciwnika będą o wiele sprytniejsi niż w Call Of Duty. Wspólnymi siłami będą potrafili nawet zorganizować na nas pułapkę, a o tak prostych czynnościach jak rzucanie granatów dymnych i atakowanie z zaskoczenia nie ma nawet co się rozpisywać. AI będzie godnym przeciwnikiem i nie popuści łatwo.Na szczęście lekkiemu szkoleniu poddani zostali członkowie naszej grupy, którzy potrafią podobnie jak przeciwnik, przeprowadzać zespołowe działania i posługiwać się wieloma rodzajami uzbrojenia. Dodatkowo będą przez cały czas komunikować się między sobą i przekazywać informacje o zbliżających się wrogach i sytuacji widzianej ich oczyma. Takie pogaduszki będą bardzo przydatne, gdyż nie możliwe jest kontrolowanie przez cały czas całego pola bitwy. Infinity Ward chwali się, że aby umożliwić bardzo zróżnicowane okrzyki nagrano ponad 20,000 linii dialogów. Autorzy gry bardzo przejęli się swoją rolą, i wynajęli nawet kilku speców, których zadaniem było zaprojektowanie taktyk; oraz udali się na poligon by postrzelać z różnych rodzajów broni. Dzięki temu podczas przenoszenia efektów strzału na ekran komputera, wiedzieli w jaki sposób zachowuje się prawdziwa broń. Warto też wspomnieć, że w trakcie produkcji Infinity Ward wybrało się na wycieczkę do Francji, i gdy ujrzeli wygląd tamtejszego krajobrazu, całkowicie przeprojektowali wygląd misji rozgrywających się we Francji, gdyż uznali je za mało realistyczne.

Screeny z Call of Duty 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?