Dragon Age: Początek (PC)

ObserwujMam (664)Gram (311)Ukończone (362)Kupię (86)

Zapowiedź gry Dragon Age: Początek (PC)


ErykKrwawyTopór @ 17:25 28.05.2009
Piotr "ErykKrwawyTopór" Koczyński

Zaraz po Mass Effect 2 i kolejnym dodatku do Neverwinter Nights 2, BioWare decyduje się na wydanie swej nowej gry, zatytułowanej Dragon Age: Początek. Już wkrótce - bo w listopadzie bieżącego roku – trafi ona na pułki sklepowe, zarówno w wersji konsolowej, jak i na komputery PC.

Zaraz po Mass Effect 2 i kolejnym dodatku do Neverwinter Nights 2, BioWare decyduje się na wydanie swej nowej gry, zatytułowanej Dragon Age: Początek. Już wkrótce - bo w listopadzie bieżącego roku – trafi ona na pułki sklepowe, zarówno w wersji konsolowej, jak i na komputery PC. Sami autorzy tak oto wypowiadają się na temat swego nowego dziecka:

"Dragon Age: Początek to mroczne, heroiczne ujęcie w unikatowym świecie. W myśl duchowej kontynuacji spuścizny po Baldurds Gate, proponujemy system gry pause-and-play. Możliwa jest gra w trybie TPP, jak i horyzontalny widok z góry na całe pole walki. Dragon Age: Początek zawiera ogromną ilość kinowych dialogów. Gracze będą mieli możliwość zwerbowania wyjątkowych pomocników. Każdy członek drużyny będzie miał swe własne powody, by z nami podróżować."

"Historia opowiedziana w grze ma miejsce w królestwie Ferelden. Królestwo leży w odległym, południowo - wschodnim krańcu kontynentu znanego jako Thedas."Obszar w którym lądujemy jest częścią realiów THE D.A.S. (Dragon Age Setting), które niewiele mają wspólnego ze światem Forgotten Realms, w którym to osadzona była większość poprzednich RPG-ów BioWare. Cała fabuła kręci się wokół pierwszej od 400 lat plagi demonów i potworów, które scalone w jednym umyśle, bezwolnie szerzą na świecie zarazę. Przeciwstawiają się im tzw. Grey Wardens, których członkiem zostajemy My.

Jako, że obracając się w utartych klimatach fantasy, niebywale ciężko jest dorzucić coś nowego od siebie, nie kreując przez to obrazu karykaturalnego i banalnego, musimy docenić starania autorów. Jak sama nazwa wskazuje, gra kładzie duży nacisk na "Początek", przez co dziedzictwo i przeszłość jakie wybierzemy, będzie mieć zasadniczy wpływ na całą dalszą rozgrywkę. Dalish Elf, Mage, Dwarf Noble, Dwarf Commoner, City Elf, Human Noble. Oto sześć podstawowych klas postaci, które będziemy mogli wybrać rozpoczynając grę. Z każdym z bohaterów wiąże się jedyny w swoim rodzaju wstęp wprowadzający w główną fabułę. Np. jeżeli zdecydujemy się grać krasnoludzkim szlachcicem, pierwsze kroki przyjdzie nam postawić w królestwie targanym politycznymi intrygami. Zaś wybór elfiego łowcy wiązać się będzie z grą dumnym przedstawicielem rasy, której kultura i spuścizna zostały zdławione przez wieki ludzkiej kolonizacji. Każda z postaci wprowadzi nas w zabawę w całkowicie odmienny sposób, a żaden z podjętych przez nas moralnych wyborów nie pozostanie bez odbicia w fabule. Właśnie to autorzy podają za główną zaletę pozycji oraz cechę, która nie została w tej skali uwzględniona przy produkcji żadnej poprzedniej gry.Screeny z Dragon Age: Początek (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudos***shepppart***   @   19:30, 02.07.2009
Czy może wiadomo już cośna temat edycji kolekcjonerskiej?