Medal of Honor: Airborne (PC)

ObserwujMam (283)Gram (123)Ukończone (109)Kupię (51)

Zapowiedź gry Medal of Honor: Airborne (PC)


artoor @ 00:00 19.01.2007
"artoor"

Medal of Honor jest tytułem, który w moich oczach wzbudza ogromny zachwyt i podziw. Już siedem lat temu wiedziałem że pierwsza część - Allied Assault, jak i kolejne zapiszą się złotymi literami w historii gier oraz znacząco wpłyną na rynek elektronicznej rozrywki.

Medal of Honor jest tytułem, który w moich oczach wzbudza ogromny zachwyt i podziw. Już siedem lat temu wiedziałem że pierwsza część - Allied Assault, jak i kolejne zapiszą się złotymi literami w historii gier oraz znacząco wpłyną na rynek elektronicznej rozrywki. Teraz po tych siedmiu latach z dumą mogę powiedzieć, że nadchodzi kolejna świetna, kultowa gra z tej serii: Medal of Honor: Airborne.

Jak zapowiada Electronic Arts tym razem będzie bardziej świeżo, przełomowo oraz innowacyjnie w stosunku do poprzednich serii, choć podobnie jak w pierwowzorze akcja rozgrywa się w scenerii II wojny światowej. EA Games przy współpracy z historykami stara się się aby jak najlepiej odzwierciedlić w grze realia bitew.W Medal of Honor: Airborne wcielamy się w postać Boyda Traversa, starszego szeregowego z 82 Dywizji Powietrzno-Desantowej. Naszym protegowanym trafimy w takie miejsca jak Sycylia, Normandia, Włochy, nie pomijając nawet słynnej plaży Omaha, (która uznana została za najlepszą misje w Allied Assault) kończąc wreszcie na terenach Trzeciej Rzeszy. Weźmiemy także udział w słynnej operacji Market Garden w Holandii. Koniec gry ma nastąpić w marcu 1945 roku podczas operacji Varsity. W Airborne ogólnie dostępnych będzie pięć kampanii, więc zapowiada się dosyć długa rozgrywka. Jedną z nowości jest fakt, że każda misja rozpoczynać się będzie od lotu samolotem, i skoku na spadochronie. Podczas samego lotu nie mamy co martwić się o nudę, gdyż napotkamy takie atrakcje jak zmienne warunki atmosferyczne czy też nieprzyjacielski ostrzał. Samo lądowanie będziemy mogli zrealizować na kilka różnych sposobów: wbijając się w dach budynku, zwisając na drzewie, spadając na głowę nieprzyjaciela albo po prostu lądując spokojnie na polu lub ulicy. Nieważne, w którym miejscu się znajdziemy cel misji oraz kolejność pozostaną nietknięte, modyfikacji ulegnie jedynie droga prowadząca do jego osiągnięcia. Prócz zadania główniego, przy okazji możemy również wypełnić dodatkowe misje, które z pewnością okażą się bardzo ciekawe i pozwolą na dokładniejsze zbadanie kilkukilometrowych map. Misje dodatkowe mają być generowane losowo, więc gra stanie się w pewnym stopniu nieliniowa.Kolejną rewolucją ma być inteligencja przeciwników, którym twórcy z EA Games poświęcili bardzo wiele pracy. Dopracowany algorytm ma pokazać naszych kompanów, jak i wrogów w zupełnie nowym świetle – jak prawdziwych, myślących ludzi. Dzięki takiemu zaawansowaniu SI poczujemy się jak na prawdziwej wojnie. Postacie mają szybko reagować na sytuacje na mapie, dynamicznie przemieszczać się po terenach, i działać skutecznie w większych grupach. Nie mamy co liczyć na bieganie i strzelanie we wszystkie możliwe strony, przeciwnicy natychmiast znajdą nasz słaby punkt i wykorzystają go likwidując tym samym naszego protegowanego! Oponenci będący w znacznie liczebniejszej grupie od naszej własnej zaatakują śmielej i z większą brawurą, natomiast skromniejsze oddziały postawią na atak z zaskoczenia. Sporym modyfikacjom poddano także sztuczną inteligencję naszego własnego oddziału. Drużyny mają zachowywać się naturalnie i nie stać w miejscu z karabinem w ręku. Wsparcie będzie w stanie zmieniać pozycje, szukać dogodniejszych miejsc do ostrzału i ukrywać się w sytuacji przeważających sił wroga. Należy więc liczyć na to, że w chaosie bitwy przeżyją nieco dłużej!

Screeny z Medal of Honor: Airborne (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   18:02, 05.05.2009
Szkoda, że to już nie to samo co kiedyś.