Paradise (PC)

ObserwujMam (52)Gram (17)Ukończone (10)Kupię (6)

Paradise - miejsce akcji (PC)


bigboy177 @ 00:00 02.10.2006
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Paradise – miejsce akcji! Paradise to najnowsza gra przygodowa stworzona przez autora uznawanej obecnie za klasykę gatunku Syberii – pana Benoita Sokala. Aby przybliżyć Wam nieco program zdecydowaliśmy się na przygotowanie serii artykułów zagłębiających się w jego strukturę, klimat, przygodę, oraz towarzyszące graczowi emocje.

Paradise – miejsce akcji!

Paradise to najnowsza gra przygodowa stworzona przez autora uznawanej obecnie za klasykę gatunku Syberii – pana Benoita Sokala. Aby przybliżyć Wam nieco program zdecydowaliśmy się na przygotowanie serii artykułów zagłębiających się w jego strukturę, klimat, przygodę, oraz towarzyszące graczowi emocje. W dzisiejszej części skupię się głównie na miejscu w którym toczy się akcja gry, aby to zrobić skorzystam z wypowiedzi autora, który czerpał swoje inspiracje do Paradise wśród pięknych krajobrazów Afryki.

Benoit Sokal wyrastał w Belgii, i niestety nie miał okazji oglądać Afryki. Znał ją jednak z opowiadań napotkanych ludzi, i od zawsze intrygowała go dzicz i nietykalność jej krajobrazów. Był to, i nadal jest jedyny ląd nieopanowany przez człowieka, w którym natura wciąż podąża własnym tokiem, i sama obiera właściwy tor rozwoju. Po wielu latach Sokal zauważył, że tajemnice uwięzione na czarnym kontynencie mogą być niezwykle ciekawym tematem do przygotowania wciągającej oraz intrygującej gry przygodowej. W taki oto sposób zrodził się pomysł na krainę nazwaną Maurania, która w przeciwieństwie do innych światów autorstwa Benoita Sokala charakteryzuje się dużą dawką naturalności i rzeczywistości, mniej znajdziemy natomiast fantastyki.Maurania jest położona w samym centrum Afryki. Miejsce to już na pierwszy rzut oka emanuje niezwykłą, tajemniczą energią przyciągającą nie tylko podróżników, lecz również ludzi o niekoniecznie dobrych zamiarach. Czy piękne ogrody oraz mistyczne piaski zostaną zniszczone przez cywilizację i rządnych władzy biznesmenów, czy może Maurania na zawsze pozostanie rajem na ziemi, sanktuarium życia jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej ? Wszystko to zależeć będzie jedynie od głównego bohatera – pięknej Ann Smith, której przygody przybliżyłem nieco w poprzedniej części serii artykułów poświęconych grze Paradise. W następnej natomiast postaram się napisać kilka zdań dotyczących ogólnej prezencji programu, najważniejszych jego cech itd. Zapraszam więc do odwiedzania Miasta Gier i bacznego obserwowania półek sklepowych w poszukiwaniu Paradise.

Podsumowanie:
Z każdą kolejną chwilą spędzoną przy grze Paradise, człowiek czuje się bardziej zżyty z jej światem. Powstaje więź, którą bardzo ciężko przerwać, i która na zawsze pozostaje w pamięci!
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Paradise (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?