Heroes of Might & Magic V (PC)

ObserwujMam (582)Gram (233)Ukończone (121)Kupię (30)

Heroes Of Might And Magic V (PC)


bigboy177 @ 00:00 13.05.2006
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Najnowsza część gry Heroes Of Might & Magic, jak zapowiadają autorzy będzie rewolucyjna. Pierwszą rewolucją jest sam fakt, że Heroes Of Might & Magic V nie jest tworzony przez 3DO - firmę odpowiedzialną za poprzednie edycje, lecz przez rosyjskiego producenta gier Nival Interactive odpowiedzialnego za bardzo dobrą grę Silent Storm.

Najnowsza część gry Heroes Of Might & Magic, jak zapowiadają autorzy będzie rewolucyjna. Pierwszą rewolucją jest sam fakt, że Heroes Of Might & Magic V nie jest tworzony przez 3DO - firmę odpowiedzialną za poprzednie edycje, lecz przez rosyjskiego producenta gier Nival Interactive odpowiedzialnego za bardzo dobrą grę Silent Storm. Sama koncepcja gry pozostanie oczywiście nie zmieniona, akcja nadal rozgrywać się będzie w barwnym świecie pełnym magii, a ogólne zasady gry pozostaną w gatunku strategii turowej.
Największą zmianę zauważymy w wykonaniu Heroes Of Might & Magic 5. Tym razem wszystko będzie w pełni trójwymiarowe. Przestrzenne miasta, postaci oraz rozległe tereny jeszcze nigdy w historii serii nie wyglądały tak dobrze.Dzięki trójwymiarowemu silnikowi łatwiej będzie ukazać wygląd map oraz znajdujących się na niej obiektów. Zbliżanie, oddalanie oraz obracanie kamery pozwoli na zaglądnięcie w każdy zakamarek i podziwianie kunsztu grafików. Miasta w grze będą różnić się wielkością oraz wyglądem. Główne siedziby posiadać będą w centralnym położeniu ogromny zamek otoczony murami i inną pomniejszą zabudową, miasta o mniejszej ważności będą proste i małe.

Skoro już o mapie mowa to warto wspomnieć, że sam sposób przemieszczania oddziałów pozostanie nie zmieniony. Oznacza to, że nasz heros poprowadzi armie poprzez krainy, korzystając z punktów ruchu. Po ich wyczerpaniu odda kolejkę innym graczom, i gdy oni wykonają ruch, znów przyjdzie kolej na naszego bohatera. Podczas przeszukiwania map znajdziesz wiele różnych artefaktów wpływających na armię oraz główną postać; skrzynie ze złotem i inne bardziej lub mniej przydatne przedmioty. Gdy podczas podróży natrafimy na oddział wroga, gra przeniesie nas na specjalnie przygotowany ekran walki, na którym stoczymy pojedynek. Starcie podobnie jak eksploracja mapy podzielone zostanie na tury. Przeciwnicy na przemian wykonywać będą ataki, i wygra osoba posiadająca mocniejsze wojsko i potrafiąca dobrze wykorzystać właściwości każdej jednostki. Za zdobyte podczas walki doświadczenie nasz bohater awansuje na wyższe poziomy, i nauczy się nowych umiejętności.

Nowy Heroes Of Might & Magic pozwoli graczom na korzystanie ze znanych z poprzednich części fantastycznych postaci. Do dyspozycji gracza oddane zostaną standardowe postaci takie jak rycerze, jeźdźcy, strzelcy, magowie; oraz te bardziej fantastyczne, zaczerpnięte z opowieści i bajek: smoki, gryfy, elfy, szkielety i inne baśniowe stworzenia. Każdą istotę oglądniemy pięknie renderowaną na jednym z wielu pól bitew, których wystrój zależeć będzie od miejsca, w którym doszło do starcia. Walczyć będziemy w lasach, na zielonych polanach, w pobliżu zamków, na obrzeżach miast, przy brzegach jezior i w wielu zróżnicowanych miejscach. Oprócz starć toczących się pomiędzy kilkoma jednostki będą także walki o znacznie większej skali, których terenem działań będą przedpola miast. Aby doszło do jednego z większych starć będziesz musiał zaatakować zamek przeciwnika, lub bronić własnego. Skala tych bojów będzie znacznie większa od zwykłych zmagań, wobec czego mapy również urosną do imponujących rozmiarów.Więcej informacji na temat gry Heroes Of Might & Magic V niestety nie zostało udostępnionych. Wiadomo, że poprowadzimy jedną z sześciu frakcji, wśród których są ludzie, inferno oraz jeszcze cztery inne, na które składać będą się frakcje znane z części poprzednich oraz kilka nowych. Dodatkowo producent pragnie wrzucić do gry specjalny wskaźnik czasowy. Pozwoli on na atakowanie przez konkretne postaci dopiero po uzupełnieniu wskaźnika. Po wyprowadzeniu ciosu wskaźnik ponownie będzie musiał się napełnić, aby pozwolić na dalszy udział jednostki w walce. Podobny system został wprowadzony w wielu grach na konsole i bardzo dobrze się sprawdził, więc w przypadku Heroes Of Might & Magic powinno być podobnie.

Najnowsza część przygód śmiałków w świecie Potęgi I Magii trafi na komputery za sprawą firmy UbiSoft na świecie, oraz Cenega Poland w naszym ojczystym kraju. Premiera gry zapowiedziana jest na przełom 2005 i 2006 roku. I już w tej chwili nie mogę się doczekać ujrzenia jej na swoim komputerze ponieważ wiem, że oczaruje mnie Potęgą Świata oraz Magią czekającej na mnie Przygody.

Podsumowanie:
Heroes Of Might & Magic V to długo oczekiwana kontynuacja jednej z najlepszych gier wszechczasów. Prócz wielu nowości i udoskonaleń gracze otrzymają całkowicie przebudowaną grafikę 3D oraz wspaniałe efekty dźwiękowe. Producent podczas tworzenia programu wrócił do korzeni, więc HoMM V powinien zwalić wszystkich z nóg !
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Heroes of Might & Magic V (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   14:55, 19.05.2009
Jedna z lepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem przez wielu nazywana gów... co jest mocno niesprawiedliwe.