Neverwinter Nights 2 (PC)

ObserwujMam (486)Gram (198)Ukończone (67)Kupię (38)

Zapowiedź gry Neverwinter Nights 2 (PC)


bigboy177 @ 00:00 12.05.2006
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Pierwsza część przygód ludzi i innych stworzeń ze świata Neverwinter sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Twórcą gry była firma BioWare, która stworzyła następnie świetną grę w realiach Gwiezdnych Wojen zatytułowaną Knights Of The Old Republic.

Pierwsza część przygód ludzi i innych stworzeń ze świata Neverwinter sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Twórcą gry była firma BioWare, która stworzyła następnie świetną grę w realiach Gwiezdnych Wojen zatytułowaną Knights Of The Old Republic. Drugą cześć rycerzy dawnej republiki, kreowali już jednak ludzie z firmy Obsidian Entertainment. Oni także pod nadzorem BioWare zajmują się kolejną częścią gry Neverwinter Nights. Nie należy się jednak obawiać, że nowy twórca coś „spapra”, ludzie odpowiedzialni za Neverwinter Nights 2 to szychy w świecie gier RPG. Obsidian Entertainment zostało założone przez osoby pracujące wcześniej dla Black Isle Studios – twórców takich gier jak Icewind Dale oraz np. Fallout 2.Pomimo tego, że Obsidian zajmie się główną częścią pracy, BioWare także udziela się podczas procesu tworzenia. Pierwszym i najważniejszym zadaniem ludzi z BioWare było oczywiście dostarczenie poprawionego Enginu Aurora, na którym gra będzie funkcjonować. Silnik graficzny został podpompowany dość poważnie, aby był w stanie obsłużyć wszystkie najnowsze efekty graficzne i oczywiście, by dodać efekty cząsteczkowe zawarte w DirectX 9.0c. Podczas całego procesu kreowania Neverwinter Nights 2, BioWare stanowić będzie wsparcie techniczne, gdyż jako autorzy Aurory mają największe doświadczenie w jego obsłudze.

Neverwinter Nights doczekało się kilku dodatków. Obsidian zdaje sobie sprawę z tego, że kolejnym dodatkiem to oni się raczej nie zajmują, i fani będą bardzo krytyczni jeśli cokolwiek pójdzie nie tak. Obsidian zapowiedziało, że stworzą grę klimatycznie bardzo podobną do pierwszej części, ale nie będzie ona po prostu kopią z kilkoma nowinkami. Neverwinter Nights 2 to zupełnie nowa gra, zawierająca wiele poprawek, ulepszeń, wspaniałą fabułę, nowoczesną grafikę i wszystko czego fani gier RPG mogą zapragnąć. Warto także wspomnieć, że Obsidian czerpie sporo inspiracji z klasycznych gier RPG, które w ich oczach były znacznie bardziej grywalne, wciągały gracza z większą siłą niż produkcje ostatnich lat. Jeśli wszystko pójdzie jak należy to RPG powróci do swych korzeni, w których najważniejszy był wspaniały świat oraz fabuła, a nie jak najszybsze machanie mieczem.

Świat w grze to znów jeden z zakątków Forgotten Realms, a dokładnie miasto Neverwinter oraz otaczające je tereny. Samo miasto będzie odgrywać znacznie większą rolę, będzie ciekawsze niż w poprzedniej części, i warto będzie zaglądnąć w każdy jego zakamarek.
Akcja gry w bliżej nie określony sposób połączy się z poprzednikami. Na pewno wydarzenia ukazane w Neverwinter Nights 2 potoczą się w kilka lat po historii opowiedzianej w Hordes Of The Underdark, spotkamy za pewne kilku dawnych znajomych, a podczas podróży skorzystamy z pomocy przynajmniej jednego towarzysza… nie wiadomo ilu dokładnie będzie można ze sobą prowadzić, pewniakiem jest natomiast, że nie będzie to tylko jedna osoba jak w pierwowzorze.Główny bohater będzie w stanie wspiąć się na dwudziesty poziom umiejętności. Biorąc pod uwagę, że drugi dodatek oferował postaci na 30 levelu, można pomyśleć, że te 20 to znacznie za mało. Obsidian obiecuje jednak, że świetnie dopracowane umiejętności oraz czary zapewnią o wiele więcej zabawy i pozwolą na utworzenie maksymalnie dobrej postaci.
Niestety szczegóły na temat przygód jakie napotkają są nieznane, gdyż Obsidian nie jest zbyt skłonny do wyjawiania informacji dotyczących fabuły.

Screeny z Neverwinter Nights 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?