OutRun 2006: Coast 2 Coast (PC)

ObserwujMam (14)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (1)

Zapowiedź gry OutRun 2006: Coast 2 Coast (PC)


messiahone @ 00:00 15.04.2006
"messiahone"

Dawno temu, w roku pańskim 1987 na świat przyszła gra Segi o nazwie OutRun. Tytuł jak na ówczesne czasy był prawdziwą rewolucją w świecie elektronicznych ścigałek.

Dawno temu, w roku pańskim 1987 na świat przyszła gra Segi o nazwie OutRun. Tytuł jak na ówczesne czasy był prawdziwą rewolucją w świecie elektronicznych ścigałek. Niesamowita grafika i nowatorskie podejście do tematu sprawiły, że gra na stałe zagościła w wielu domowych komputerach. OutRun dostępny był na automatach, a po jakimś czasie na komputerach Commodore 64. W grze ścigaliśmy się czerwonym ferrari, w którym oprócz osoby gracza zasiadała wspaniale zbudowana (czytaj: cycata) blondynka komentująca na okrągło naszą jazdę, w prowadzeniu auta bardzo skutecznie przeszkadzał ruch uliczny, który był czymś niezwykłym i wcześniej nigdy niespotykanym. Równie efektowne jak grafika były kraksy, przy których samochód wylatywał na sporą wysokość w powietrze po czym w pięknym stylu ulegał kasacji przy upadku na jezdnię. Sam pamiętam, że jako młody łepek ścigałem się namiętnie zajmując przez wiele godzin jedyny domowy telewizor, do którego podłączony był C64.

Wiele lat później w 2004 roku kontynuacja gry zagościła na konsolach Xbox. Było w niej co w dzisiejszych czasach być musi – ładna grafika, szybka jazda, licencjonowane samochody. Gra została przyjęta raczej ciepło, ale hitem się nie stała. Twórcy postanowili więc, że wezmą grę jeszcze raz w swoje ręce poprawią to i owo, polepszą niektóre elementy gry i wydadzą ją jeszcze raz. Gra pojawi się na konsoli Xbox, PS2 oraz poczciwych blaszakach.W stosunku do swojego 19 lat starszego brata zasady wiele się nie zmienią. Będziemy się ścigać w starym dobrym stylu gdzie realizm jazdy nie istnieje. Zasiądziemy za kółkiem najbardziej znanych samochodów ferrari. Przejedziemy się F50, F40, Testarossą lub nawet ultra drogim Enzo. W sumie do dyspozycji 12 samochodów ze stajni tego producenta. Typowo arcadowe podejście do jazdy sprawi, że przyjemność z jazdy będzie się czerpać pełnymi garściami. Niebotyczne prędkości bolidów w połączeniu z długimi poślizgami bokiem sprawią, że każdy fan zręcznościowych ścigałek będzie czuł się jak w raju.

Twórcy udostępnią 30 zróżnicowanych tras do zaliczenia. Ścigać się będziemy w najróżniejszych plenerach. Podziwiać będziemy plaże i góry, doliny i autostrady. Wszystko okraszone wspaniałymi tłami oraz wszędobylskimi graficznymi „upiększaczami”.

Gra będzie oferowała kilka ciekawych trybów rozgrywki od znanych wszystkim „jazdy na czas” czy „wyścigu z komputerowymi przeciwnikami” po tryb „licencji kierowcy wyścigowego”. Jak to w grach tego typu bywa, odblokowanie nowych samochodów i dodatków będzie wiązało się z potrzebą wykonania określonych zadan. Dodatkowo gracz będzie zbierał tzw. „OutRun mile” za które kupował będzie najróżniejsze dodatki.Grafika wyglądać ma ładnie (zresztą widać na screenach). Lśniące samochody, efekty dymu itd. Na najwyższych standardach. Niestety brak będzie efektu zniszczeń pojazdów.

Oczywiście spotkamy na swej drodze innych użytkowników dróg, których jedynym zadaniem będzie maksymalne uprzykrzenie życia graczowi.

Podsumowanie:
Cóż więcej można o tej grze napisać? W zasadzie tylko tyle, że ja i zapewne wielu innych graczy z niecierpliwością oczekuje tego tytułu. Długo nam na szczęście czekać nie przyjdzie, premiera już na początku maja tego roku.
Zapowiada się świetnie!

Screeny z OutRun 2006: Coast 2 Coast (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?